Робота принтера припинена: що робити в Windows 10, Windows 8

Поломки комп’ютерної техніки, особливо що відбуваються в самий незручний момент, доставляють незручності. При цьому багато хто з них не несуть критичний характер і виникають в результаті виправних проблем експлуатації і логічних помилок, які можуть бути усунені без візиту фахівця. Розглянемо одну з таких проблем.

Про що піде мова:

Як обробляє події друку Віндовс 8 і 10?

Події друку у всіх системах Windows обробляються за допомогою спеціальної служби, яка обслуговує запити на передачу даних принтером. Це системне програмне забезпечення, яке забезпечує підтримку з’єднання між комп’ютером і периферійним пристроєм, адаптуючи системні можливості до конкретної моделі пристрою друкування (ПУ) завдяки драйверам.

Події друку у всіх системах Windows

Принтер, в свою чергу, являє собою друковане пристрій з контролером «на борту», ​​що обробляє події друку. Для цих цілей використовується так зване об’єктно і подієво-орієнтоване програмування, яке розраховане на обробку окремих подій без ризику їх втрати з черги.

Чому нами вживається поняття черги? В окремих випадках може використовуватися метод обробки даних як стек (останній увійшов – перший вийшов, LIFO), а також часто застосовна чергу (перший прийшов – першим вийшов, FIFO). Це методи послідовності обробки даних, які використовуються на низькому рівні операційною системою, в тому числі, для передачі завдання на друк. У Windows 8 і 10 використовується традиційно система розділеного часу, яка ділить час виконання між завданнями, що обробляються комп’ютером, при цьому завдання розділені на «пакети» і виконуються по частинах.

Очевидно, що робота може бути зупинена в результаті виникнення будь-яких логічних або механічних помилок, коли ви не може бути проведена найближчим часом. Справа в тому, що служба моніторить стан пристрою і зупиняє функції тільки в разі помилок, після яких друк самостійно пристроєм не може бути продовжена. Що робити в цьому випадку? Потрібно для початку розібратися в повідомленнях системи.

відновлення роботи

Отже, якщо система або HP пише «робота принтера припинена», то це пов’язано з певною категорією помилок (таке повідомлення може бути характерно для будь-якого бренду комп’ютерної периферії). Про яку саме помилку йдеться і в зв’язку з чим зупинений друк, доведеться встановити користувачеві за підказками системи. В якій послідовності варто робити діагностику проблеми, і як оновити завдання?

Перш ніж проводити складні для звичайного користувача операції по відновленню функцій ПУ з використанням служб, можна просто скористатися аналогічними засобами Віндовс 8 і Windows 10:

 •  перейдіть в «Панель управління»;
 •  потім у вкладку «Принтери і факси»;
 •  після цього натисніть правою кнопкою за назвою вашого пристрою;
 •  потім в меню «Перегляд черги» – «Налаштування»;
 •  в меню будуть доступні операції призупинити, видалити, відновити;
 •  в окремих моделях (наприклад, HP) це можна зробити прямо з панелі управління.

Відновлення роботи принтера

Якщо ПУ без проблем заробив, то мова йшла про припинення служби якимось додатком через внутрішнього конфлікту на момент обробки подій. Робота принтера припинена в Windows 10 може бути через конфлікт подій на слабких комп’ютерах, якщо система не є встановленої на заводі, а оновленої в автоматичному режимі.

Чому зупиняється служба друку?

Системи Віндовс 8 і Windows 10 – це багатозадачні ОС, в яких відслідковуються спільні функції безліччю пристроїв, однак не у всіх випадках підключення відбувається коректно, деякі завдання вимагають занадто багато пам’яті, відбувається некоректна обробка подій. Це ще характерно для комп’ютерів з досить слабкою потужністю, для яких дані сучасної операційної системи «важкі».

потрібно:

 •  поспостерігати за проблемою подібного відключення;
 •  встановити закономірності, якщо вони є;
 •  провести профілактику системі – дефрагментацію, ручну очистку диска від тимчасових файлів, відключення зайвих служб, які знаходяться в пам’яті і беруть участь в обробці подій.

Дефрагментація диска

Якщо проблема буде повторюватися, і майстер не зможе напевно з’ясувати, чому призупинено роботу принтера, простіше перевстановити систему або оновити її до заводського стану. Рекомендуємо підкоригувати параметри запуску відповідно до потужності свого комп’ютера.

Видалення тимчасових файлів

Спосіб для «чайників» – почистіть чергу і увійдіть або комп’ютер

Метод перезавантаження допомагає в більшості випадків незапланованих збоїв системи. Вони можуть виникати по ряду проблем: некоректних дій користувача, помилки і баги в результаті відсутності обслуговування, некоректного запуску додатків.

Як це можна зробити, не розбираючись, коли ПУ пише про наявність конфлікту виконання завдань і процедура зупинена?

Інструкція для швидкого запуску:

 •  запустіть «Панель управління» або «Черга друку» через іконку пристрою;
 •  очистіть завдання;
 •  потім увійдіть або комп’ютер «по-холодному», натиснувши і утримуючи кілька секунд кнопку харчування;
 •  вимкніть на кілька хвилин ПУ, потім включите.

Послідовність дій для очищення черги

В цьому випадку будуть скинуті всі завдання друку і її параметри, які можуть бути збережені при звичайній перезавантаження. В результаті принтер скине пам’ять, чергу і відновить робочі характеристики «за замовчуванням». Якщо вам потрібно швидко запустити пристрій, і не допомагає попередній варіант, подібна перезавантаження здатна врятувати стан справ в найкоротші терміни, не розбираючись, як стався збій.

Чи не перевантажуючи комп’ютер, коли пише про помилку, деякі параметри можна відновити перезапуском служби ПУ.

Варто зазначити, що проблема, коли робота принтера припинена в Windows 8 зустрічається рідше (дивіться варіант припинення на фото). Це пов’язано з меншим обсягом послуг, які підтримує дана ОС, а також при використанні принтерів без оновлення драйверів в ОС 10. В окремих випадках спостерігаються легко виправні конфлікти, які не потребують візиту до майстра. У HP і інших моделях, коли пише про цю помилку, перезапуск здійснюється прямо з панелі управління.

Ссылка на основную публикацию