Рівні сортування в Excel

У минулих уроках ми познайомилися з і навчилися застосовувати в Excel до даних. У цьому уроці ми підемо ще далі і дізнаємося, як виконувати множинне сортування, тобто що складається з декількох рівнів.

Коли необхідна більш точна сортування даних в Excel, Ви можете додати до неї безліч рівнів. Така можливість дозволяє сортувати інформацію більш ніж по одному стовпцю. Наприклад, Ви можете впорядкувати список проданих автомобілів по маркам, при однакових марках за моделями, а якщо збігаються і моделі, то за прізвищами покупців. Насправді цей список можна продовжувати і далі, все залежить від необхідної точності сортування і обсягу вихідних даних.

Додавання рівня сортування в Excel

У наступному прикладі ми відсортуємо таблицю по номером аудиторії (Стовпець А) і по прізвища (Стовпець С).

  1. Виділіть будь-яку клітинку в таблиці, яку необхідно сортувати. У нашому прикладі ми виберемо осередок A2.
  2. Відкрийте вкладку дані, потім натисніть команду Сортування.
  3. Відкриється діалогове вікно Сортування. У списку оберіть стовпець, по якому Ви бажаєте виконати сортування. В даному прикладі ми будемо сортувати по стовпцю номер аудиторії (Стовпець А).
  4. клацніть Додати рівень, щоб додати ще один стовпець для сортування.
  5. У списку оберіть другий стовпець, по якому Ви хочете сортувати таблицю, потім натисніть OK. У нашому прикладі ми будемо сортувати по прізвища (Стовпець С).
  6. Таблиця буде відсортована відповідно до обраного порядком. У нашому прикладі номера аудиторій упорядковано відповідно до зростаючої, а для кожної аудиторії студенти розташовані на прізвище в алфавітному порядку.

Якщо необхідно змінити порядок багаторівневої сортування в Excel, Ви можете без праці вказати стовпець, який сортується в першу чергу. Для цього виділіть необхідний стовпець, а потім натисніть стрілку вгору або вниз, щоб змінити пріоритет.

Ссылка на основную публикацию