Режим Rapid в SSD Samsung що це?

Користувачі деяких моделей SSD дисків виробництва Samsung (починаючи з серії 840 evo), встановивши фірмову утиліту Samsung Magician, призначену для управління ним, можуть виявити в розширених налаштуваннях вкладку, що відповідає за роботу функції Rapid Mode. За замовчуванням вона відключена. В описі можна прочитати, що дана опція допомагає збільшити продуктивність всієї системи, але немає уточнення будь чином.

У даній статті ми розповімо як працює функція Rapid Mode, опишемо її плюси і мінуси, завдяки чому кожен зможе вирішити для себе варто її включати чи ні.

Як працює Rapid Mode?

Багатьом відомо, що пропускна здатність оперативної пам’яті комп’ютера є дуже високою. Набагато вище, ніж навіть у самого швидкого SSD. Так ось режим Rapid Mode дозволяє всій дискової підсистеми використовувати частину оперативної пам’яті в якості кеша, коли швидкості SSD диска недостатньо.

Вкладка з режимом Rapid в Samsung Magican

На основі результатів постійного аналізування, дані, які можуть знадобитися найближчим часом, заздалегідь завантажуються в оперативну пам’ять, звідки доступ до них здійснюється миттєво. Те ж саме стосується і записи. Коли дані потрібно швидко записати на диск, вони поміщаються в оперативну пам’ять, а вже в моменти коли SSD більш менш вільний, переносяться на нього.

Таким чином швидкість роботи дискової підсистеми збільшується в рази. Але тут є певні моменти, які безсумнівно варто врахувати перед ухваленням рішення про включення Rapid Mode, а саме:

  • Включати Rapid Mode рекомендується тільки при наявності більше 8 ГБ оперативної пам’яті. В іншому випадку це може привести до нестачі оперативної пам’яті для прямого призначення.
  • Так як Rapid Mode під час роботи утримує частину даних в оперативній пам’яті, то під час відключення електрики або будь-якого іншого чинника, що призводить до зависання або відключення системи, існує великий ризик втрати даних. Пов’язано це з тим, що дані оперативної пам’яті очищаються при відключенні системи.

висновок

Якщо ви не боїтеся втратити частину використовуваних даних під час роботи комп’ютера і обсяг ОЗУ на вашому ПК перевищує 8 ГБ, то можете спробувати включити режим Rapid на своєму SSD Samsung. У теорії це істотно збільшує швидкість роботи дискової системи.

Але швидкість роботи SSD диска і без цього досить висока, тому ефект від включення Rapid Mode далеко не завжди буде замете в повсякденних завданнях.

Ссылка на основную публикацию