Режим інкогніто в браузері: питання і відповіді

Переглядаючи сторінки в інтернеті, майже неможливо не залишати ніяких цифрових «відбитків». У деяких випадках цього хочеться уникнути – тому корисно вміти приховувати сліди своїх дій на комп’ютерах в громадських місцях і комп’ютерах, використовуваних спільно кількома людьми.

Що таке «режим інкогніто»?

«Режим інкогніто», також відомий як «режим приватного перегляду», – це режим роботи браузера, що надає користувачеві певний рівень конфіденційності по відношенню до людей, що використовують той же комп’ютер. У режимі інкогніто браузер не зберігає ваші історію відвідування веб-сайтів, куки, історію завантажень і дані авторизації.

Що означає «не зберігаються»?

При звичайній роботі в інтернеті, браузери запам’ятовують все, що ви робили в мережі: що ви шукали, які сторінки відвідали, яке відео переглянули, що ви купували в інтернет-магазинах і так далі. Чим режим інкогніто корисний – після того, як ви закриєте конфіденційне вікно, браузер моментально забуде всі ці дані.

Ви завжди можете перемикатися між вікнами інкогніто і звичайними вікнами. Режим приватного перегляду буде працювати для вас тільки тоді, коли ви будете переглядати сторінки у вікні режиму інкогніто.

Коли слід використовувати режим інкогніто?

Є проста відповідь на це питання: вам слід використовувати режим інкогніто тоді, коли ви хочете приховувати свої дії в інтернеті від людей, що використовують даний комп’ютер або пристрій.

Наприклад, ви захотіли купити подарунок дружині або чоловікові. Само собою, ви сядете за свій комп’ютер і будете шукати цей подарунок в інтернеті, намагаючись знайти кращий варіант. Після того, як ви знайдете найвигіднішу пропозицію, ви закриєте браузер і вимкніть комп’ютер. Що може піти не так?

Ваш чоловік або дружина, в свою чергу, скориставшись цим же комп’ютером, щоб подивитися свою електронну пошту або зайти в Контакт. І цілком може так статися, що він або вона випадково побачить те, що ви шукали – в історії переглядів або в дбайливо запропонованої таргетированной рекламі. Однак якщо ви будете переглядати сайти в режимі інкогніто, то браузер «забуде» історію відвідувань і куки рекламних мереж – і сюрпризів не буде зіпсований.

У режимі інкогніто ви можете дивитися все, що хочете, не залишаючи при цьому слідів в браузері.

Що ще дозволяє «забути» цей зручний режим інкогніто?

У режимі інкогніто браузер «забуває» аутентифікаційні дані та іншу інформацію, яку ви заповнюєте в різних формах. У режимі інкогніто браузер не зберігає логіни і паролі. Це означає, що ви можете увійти в Контакт на чужому комп’ютері, а по завершенні закрити браузер – тим самим ви автоматично вийдете з контакту, і ваші дані аутентифікації не вводитимуться автоматично, коли ви або хтось інший знову відкриєте цей сайт.

Отже, неможлива ситуація, коли інша людина зайде на vk.com і через неуважність (або навмисно) залишить повідомлення з вашого облікового запису. І навіть якщо цей браузер налаштований на збереження даних, що вводяться, Анонімний перегляд не дозволить їх зберегти.

У режимі інкогніто браузер «забуває» і історію завантажень. Якщо ви завантажуєте щось в режимі інкогніто, то залишите сліду в історії завантажень даного браузера. Але пам’ятайте про те, що самі завантажені файли будуть доступні всім, хто ним користується – якщо тільки ви їх завбачливо не видалите. Так що будьте обережні з новими серіями «Мого маленького поні»!

Навіщо ще може бути потрібен режим інкогніто?

Перегляд сторінок в режимі інкогніто потрібен в основному для того, щоб приховувати сліди своєї присутності. Однак існують ще кілька ситуацій, в яких він може бути зручний:

одночасне використання декількох облікових записів – ви можете одночасно входити в різні облікові записи на одному веб-сервісі за допомогою декількох вікон в режимі інкогніто;

тимчасове відключення розширень – в режимі інкогніто за замовчуванням всі розширення браузера відключені (не у всіх браузерах), що в деяких випадках дуже зручно. Наприклад, якщо ви хочете прочитати новини, але сторінка виводить на екран: «Вимкніть розширення блокування реклами, щоб прочитати цю статтю», то просто відкрийте посилання в режимі інкогніто – і вуаля!

Якщо ж ви захочете використовувати розширення і в режимі інкогніто теж, то це нескладно зробити. Клацніть по кнопці меню (три крапки) у верхньому правому куті, виберіть Інструменти → Розширення і встановіть прапорці Дозволити використання в режимі інкогніто поруч з тими розширеннями, які вам потрібні.

Як включити режим інкогніто?

В Яндекс.браузер і Google Chrome ви можете використовувати комбінацію клавіш або вибрати пункт меню за допомогою миші. Також, можна клацнути правою кнопкою миші по будь-якому посиланню і вибрати «Відкрити посилання в режимі інкогніто».

В Mozilla Firefox відкрийте меню, клацнувши по трьом горизонтальним смужках у верхньому правому куті, і виберіть значок маски «Приватна вікно».

В Microsoft Edge відкрийте меню, клацнувши по трьом точкам в правому верхньому куті, і виберіть Нове вікно InPrivate.

Щоб вийти з цього режиму, досить закрити дану вкладку або вікно – ось і все!

Для чого не підходить режим інкогніто?

Переглядати сторінки в режимі інкогніто – відмінна ідея, але при цьому вам необхідно також знати про те, в чому цей режим не зможе вам допомогти. По-перше, дуже важливо зрозуміти, що режим інкогніто не забезпечує анонімність при перегляді сторінок. Він стирає локальні сліди, але ваш IP-адреса та інша інформація все одно можуть використовуватися для відстеження.

Ось кілька прикладів того, хто або що зможе стежити за вашими діями в інтернеті:

  • ваш інтернет-провайдер;
  • ваш начальник (якщо ви використовуєте комп’ютер на роботі);
  • самі веб-сайти, які ви відвідуєте.

Якщо на вашому комп’ютері встановлено шпигунське програмне забезпечення (наприклад, клавіатурний шпигун), то воно теж зможе стежити за тим, що ви робите. Так що не робіть дурниць і не порушуйте закони!

По-друге, не менш важливим є те, що Анонімний перегляд не захищає вас від людей, які хочуть вкрасти дані, що відсилаються або надходять вами через інтернет. Наприклад, застосування режиму інкогніто для інтернет-банкінгу, онлайн-покупок і подібних дій нічим не безпечніше звичайного використання браузера. Якщо ви займаєтеся цим в загальній або публічної мережі, то рекомендуємо вам використовувати VPN.

І останнє, але не менш важливе: Анонімний перегляд не позбавляє інтернет-рекламодавців можливості відслідковувати ваші дії в повній мірі. Кукі відвіданих вами веб-сайтів будуть видалені після того, як ви закриєте конфіденційне вікно, але сучасні системи таргетированной реклами використовують набагато ширший арсенал, ніж прості куки.

Ссылка на основную публикацию