Режим бездротової мережі 11bgn змішаний що це?

Налаштування, у якій виставлене значення має таке або подібне назву можна зустріти практично на будь-якому Wi-Fi роутер. Значення з назвою «11bgn змішаний» (в нових моделях може бути b / g / n / ac змішаний) в такому вигляді найчастіше зустрічається на роутерах Tp-Link. В англомовній версії прошивки воно звучить як «11bgn Mixed».

Англомовна версія налаштувань роутера

У даній статті ми розповімо вам що це за налагодження та чому в ній найкраще виставляти саме його.

Режими бездротової мережі

На сьогоднішній день найпоширенішими режимами є:

  • 802.11b зі швидкістю передачі до 11 Мбіт / с;
  • 802.11g зі швидкістю передачі даних до 54 Мбіт / с;
  • 802.11n має швидкість до 150 Мбіт / c;
  • 802.11ac зі швидкістю до 6,77 Гбіт / с.

Якщо звернути увагу на назву «11bgn змішаний», то можна здогадатися звідки береться цифра 11 і букви bgn. 11b, 11g, 11n – все це назви режимів роботи бездротового зв’язку Wi-Fi.

Не вдаючись в технічні складності, для простоти розуміння можна сказати що головна відмінність всіх цих режимів це їх швидкість роботи, з якої вони можуть передавати дані «по повітрю».

Також варто врахувати, що всі ці режими з’являлися не відразу, а з проміжком в кілька років. Отже, ті пристрої (ноутбуки, смартфони, планшети, телевізори), які випускалися, наприклад до 2009 року, а саме в цьому році з’явився режим 802.11n, не мають його підтримки. Вони можуть працювати тільки з режимами g і n.

Саме з цієї причини практично завжди за замовчуванням у всіх роутерах встановлений режим роботи бездротової мережі 11bgn змішаний (AUTO). Змішаний в даному випадку означає, що до роутера по Wi-Fi можуть підключатися будь-які пристрої, що підтримують хоча б один з режимів b, g або n.

Який режим найкраще встановити?

Щоб уникнути проблем з підключенням до роутера найкраще залишити саме 11bgn змішаний (11bgn Mixed) режим роботи бездротової мережі, так як саме він забезпечує максимальну сумісність і підтримку підключення всіх Wi-Fi пристроїв. Причому навіть якщо у вас немає старих пристроїв, які працюють з Wi-Fi, хоча саме в таких випадках багато хто радить встановлювати 11n only (тільки 11n) нібито це в теорії повинно збільшити швидкість і підвищити стабільність бездротового з’єднання.

Тут варто згадати, що у даного значення (11n only) є і зворотна сторона. Випадки, коли пристрої перестають бачити вашу Wi-Fi мережу або коли при підключенні виникає помилка «Windows не вдалося підключитися до …», дуже часто виникають саме через установки неправильного режиму бездротової мережі.

Ссылка на основную публикацию