Ремонт принтера своїми руками HP, Canon, Epson, Самсунг

Час від часу власники принтерів зустрічаються з несправностями. Більшість людей самостійно придбали особистий досвід в усуненні дрібних огріхів такого апарату. Як показує практика, частою причиною небажання принтера працювати, може бути збій програмного забезпечення або дрібна несправність по механічної частини, яке можна усунути самостійно, без звернення за допомогою до фахівця.

ремонт принтера

Розглянемо можливі причини несправностей і способи їх усунення самостійно, не вдаючись до допомоги іншої особи.

Типові причини, по якій принтер «не хоче» працювати

Пристрій принтерів таких, як HP, Canon, Epson, Samsung, Sharp, Ricoh принципово однаково. Тому розглянемо кілька причин, які зустрічаються на всіх друкуючих пристроях:

Принтер видає помилку

 1. Після того як принтер видав вам інформацію про помилку в першу чергу перевірте наявність паперу в завантажувальному лотку, що не застрягла чи папір, наявність тонера, добре закриті всі кришки на принтері і звичайно ж під’єднання до мережі і до ПК.
 2. Поширеною проблемою, яку вам може не показати, є збій програмного забезпечення.
 3. Однією з найпоширеніших несправностей є забруднення механічних деталей апарату. В першу чергу необхідно відключити принтер від мережі живлення, відкрити верхню кришку, де знаходиться картридж, дістати його і провести візуальний огляд як самого картриджа, так і механізмів, що знаходяться в полі зору. У разі забруднення механізму, необхідно просто витерти ватяними серветками, злегка змочивши їх водою. У важкодоступних місцях на допомогу прийдуть ватяні палички.

ремонт картриджа

Важливо! Ні в якому разі не варто використовувати миючі та спиртовмісні рідини.

Крім усього перерахованого, прислухайтеся до роботи вашого пристрою. Чи не доносяться з нього будь-які сторонні шуми. Якщо ви їх почуєте, це може бути сигналом про вихід з ладу шестерень, що призводять в дію механізм друку. У більшості випадках вони робляться пластмасовими.

Самостійний ремонт принтера

Нижче розглянемо, як зробити ремонт на прикладі принтера HP LaserJet 1100. Дана інструкція буде корисною також для ремонту принтера Canon, Samsung і Epson.

Припустимо, під час друку скріпкою, яка перебувала на листку, ушкодилася термопленка. Для ремонту потрібно невеликий набір інструментів:

 • Хрестова викрутка;
 • плоска тонка викрутка;
 • пасатижі з довгими губками;
 • вологі серветки або ватні змочені диски.

Принтер HP LaserJet 1100

Підготувавши необхідний інструмент, переходимо до ремонту пристрою:

 1. Від’єднайте шнур електроживлення, і вийміть картридж. Поверніть апарат задньою стороною і за допомогою хрестоподібної викрутки відкрутіть задню кришку (в залежності від моделі їх може бути від трьох штук).
 2. Зніміть бічні стінки пристрою. Стінки утримуються пластмасовими засувками, будьте дуже обережні, щоб їх не пошкодити. Підніміть верхню кришку, яка надає можливість дістати тонер, і відкрутіть два утримують болтика. Кришка утримується невеликим штоком. Відокремте його від кришки, шляхом натискання на пластикову заклепку з краю.
 3. Зніміть кришку. З боку роз’єму живлення розташована силова плата, на якій знаходяться роз’єми. Від’єднуємо їх. Штекер з товстими проводами білого кольору від’єднується після натискання на певний фіксатор.
 4. Відключіть інші дроти, розташовані на задній стінці. Виявивши грубку, акуратненько її витягуємо, попередньо відкрутивши два болти, які її утримують.
 5. Зніміть верхню кришку печі, відсунувши її в сторону. Тепер ми зможемо спостерігати термопленку, яка пошкоджена. Запам’ятайте розташування планок з пружинами, які розташовані збоку. Від’єднайте її пассатижами.
 6. Звільняємо дроти білого кольору від фіксаторів і знімаємо барабан з термоплівкою, просто піднявши його вгору. Знімаємо бічній наконечник, де виходять тонкі дроти.
 7. Знімаємо пошкоджену термоплівка і витираємо, попередньо зволоженою, серветкою зовнішню частину термоелемента від застарілої мастила і бруду. Наносимо нову мастило по всій поверхні.
 8.  Акуратно встановлюємо нову термопленку. Кінець циліндра повинен добре зафіксуватися на протилежному боці. Встановлюємо правий наконечник і видаляємо виступаючу термосмазку.
 9. Збираємо все в зворотному порядку.

Важливо! Під час проведення такої роботи кожна операція повинна виконуватися дуже уважно, так як принтер більшою мірою складається з пластмаси і будь-яка засувка або деталь може поламатися. Зрозуміло, після складання не повинно залишатися зайвих деталей.

Ссылка на основную публикацию