Reboot to Bootloader: переклад на російську мову і що це таке?

В меню рекавери володар смартфона Android може знайти масу різних пунктів, які напевно викличуть у нього питання. Один з пунктів, назва якого зазвичай ні про що не говорить користувачеві, іменується Reboot to Bootloader. Що це означає?

Reboot to Bootloader перекладається як «перезавантаження в режимі завантажувача». Нічого не зрозуміли? Тоді потрібно пояснити, що таке Bootloader.

Bootloader перекладається як «завантажувач». По суті представляє з себе програмне забезпечення, яке відповідає за запуск операційної системи. У нашому прикладі – це операційна система Android. Однак завантажувач є і в комп’ютерах, де дозволяє вибирати запускається операційну систему, якщо їх встановлено декілька (наприклад Windows і Linux).

Кожен смартфон на базі Android оснащений загрузчиком, який в свою чергу контролює ядро ​​операційної системи для завантаження пристрою в нормальному режимі. У випадку з Android в абсолютній більшості випадків завантажувач буде заблокований: зроблено це для того, щоб власник смартфона використовував ту версію прошивки, яка була встановлена ​​виробником. Що це означає? А значить це, що з заблокованим загрузчиком ви не зможете встановити прошивку стороннього розробника, в тому числі кастомную. Але в багатьох випадках це не проблема, оскільки існує можливість розблокувати завантажувач за допомогою спеціального ПО і вже після перепрошити пристрій. Втім, є смартфони, де завантажувач розблокувати можна.

Reboot to Bootloader в рекавери меню:

У смартфоні HTC:

При виборі цього пункту в нашому прикладі смартфон перезавантажується в звичайному режимі. Так і повинно бути, оскільки завантажувач заблокований. А ось якби він був розблокований, то ми могли б встановити режим Bootloader і за допомогою спеціального програмного забезпечення, скажімо, встановити сторонню прошивку. Коротше кажучи, це такий пункт меню, який може знадобитися для усунення, якщо він зібрався встановлювати стороннє рекавери меню, прошивку і т.д., але, зрозуміло, не у всіх випадках.

Ссылка на основную публикацию