Raspberry Pi в небі: Авіаційний радар за $ 115

Якщо ви коли-небудь дивилися на літак і задавалися питанням, куди він летить, цей простий проект для вас. Завдяки дешевій, мініатюрної електроніці, тепер ви можете зробити приймач, який підключається до смартфону і показує детальну інформацію про всіх літаках навколо нас.

Пристрій приймає і декодує ADS-B радіосигнали, які містять інформацію про позивній пілота, місцезнаходження, висоті і швидкості польоту.

Комерційний ADS-B приймач коштує близько $ 1000, але в проекті Stratux використовується дешевий міні комп’ютер Raspberry Pi 3, який служить основою для сотень електронних пристроїв і роботів.

ADS-B передає дані на двох частотах – 978 MHz і 1090 MHz. Ми можемо налаштувати два TV модуля на ці частоти, як радіоприймач, щоб отримати інформацію про політ. Радіоприймальну частина завершують кілька антен. На станиці проекту Stratux є повний список компонентів, які необхідно придбати.

Програмне забезпечення для декодування можна скачати з сайту проекту. Воно встановлюється на MicroSD карту, яка підключається до Raspberry Pi. Складові компоненти авіаційного радара обійдуться близько $ 115. GPS модуль є необов’язковим, і потрібен тільки в разі, якщо ваш телефон або планшет не має вбудованого GPS.

Raspberry Pi підключається до планшета або телефону через Wi-Fi (Читайте також, як вибрати хороший Wi-Fi роутер). Є програми, які показують на карті спіймані сигнали. Для тестування використовувалася безкоштовна програма FltPlan з AppStore. Ми завантажили детальну карту нашої області.

Ось так це виглядає на IPhone

На зображенні синій літак – це наше місце розташування в Сан-Франциско. Ми відображаються у вигляді літака, навіть якщо знаходимося на землі. Всі інші іконки літаків – живе уявлення повітряних суден у польоті. Це в основному комерційні польоти, наприклад American 193 на висоті 14200 футів в правій частині зображення. Швидкий пошук в інтернеті показує, що це рейс з Сан-Франциско в Даллас.

При натисканні на будь-який з літаків з’являється більше цікавих даних отриманих за рахунок ADS-B. Наприклад, якщо ми натиснемо на літак Swiss Air 38 (SWR38), з’явиться таке вікно:

Ви не зможете побачити нерухомі літаки, тому що інформація оновлюється кожні кілька секунд. Можна помітити зліт або посадку авіасудна. Спостережуваний нами літак в кінці кінців приземлився в міжнародному аеропота Сан-Франциско. Пошук в інтернеті підтверджує: Swiss Air – рейс з Цюріха в Сан-Франциско.

Ви можете побачити ті ж дані на таких сайтах як FlightRadar24, але цікавіше отримати інформацію самостійно, за допомогою свого авіаційного радара Stratux. Насправді, якщо ви постійно ведете такі спостереження, ви самі можете передавати дані про рейси на подібні сайти.

Ссылка на основную публикацию