Радіо без інтернету для андроїд: як користуватися

Радіо без інтернету для Андроїд – це міф чи реальність? Смартфони оснащуються мікросхемами для різних типів підключення, серед яких Bluetooth, Wi-Fi, GPS, NFC і антена для сигналу мобільного зв’язку. Але чи існує приймач для FM-радіо, яке теж вважається одним з найбільш поширених методів бездротового з’єднання?

Все буде залежати від моделі вашого мобільного пристрою. Деякі телефони оснащені вбудованими FM-тюнерами, готовими до використання. Інші пристрої мають приймачі, які за замовчуванням відключені. Багато моделі не оснащуються тюнерами взагалі. На жаль, не існує ніякого універсального вирішення проблеми для тих, хто хоче слухати радіо на Андроїд без інтернету, але є способи, які варто спробувати. При певних умовах вони дозволять вам слухати передачі FM в реальному часі за допомогою мобільного пристрою.

додаток NextRadio

Якщо ваш телефон оснащений вбудованим радіоприймачем, але не має стокового додатки, яке дозволило б отримати доступ до трансляцій, то рекомендується вибрати NextRadio. Процес настройки цієї програми гранично простий: досить встановити додаток і переконатися, що його підтримує ваш мобільний пристрій, після чого можна буде почати пошук радіостанцій. Багато розробники навмисне відключають тюнери на своїх пристроях. Подібна тактика використовується для того, щоб змусити вас підключатися до інтернету і використовувати більшу кількість трафіку. На офіційному сайті NextRadio є повний список сумісних пристроїв.

Сучасний споживач уже звик до того, що йому завжди надають безліч варіантів на вибір. Однак NextRadio пропонує користувачам лише обмежену кількість доступних станцій, розташованих в найближчій окрузі. Ця програма працює лише з деякими моделями телефонів, які оснащуються спеціальними чіпами. Пристрої Apple і більшість смартфонів Android не підтримують таку технологію. Цікаво, що в чорний список потрапили навіть дорогі пристрої на кшталт Nexus 5. Додати потрібний чіп своїми руками технічно неможливо.

Додаток NextRadio працює тільки при наявності підключених дротових навушників. Якщо ви використовуєте навушники Bluetooth або динаміки телефону, то програма просто не буде працювати. Якість сигналу, яке пропонує NextRadio, нічим не краще звичайних FM-приймачів. Замість якісного цифрового звуку ви отримаєте сигнал з перешкодами, який можна порівняти зі звичайним автомобільним радіо. Єдине незаперечну перевагу тюнера перед цифровими станціями – це менша витрата заряду батареї, обумовлений відсутністю необхідності з’єднання з інтернетом.

Додаток Spirit FM

Якщо ваш телефон або планшет не підтримується вищевказаним сервісом, то у нього, ймовірно, немає вбудованого FM-тюнера. Але користувачі, у яких є права доступу до кореня телефону, можуть спробувати й інший спосіб підключити радіо для Андроїд без інтернету. Додаток під назвою Spirit FM може використовувати доступні мікросхеми телефону для настройки на частоти FM, але тільки в тих випадках, коли пристрій використовує прошивку AOSP (наприклад, CyanogenMod або стоковий Android).

Програма не безкоштовна, але передбачений 30-денний пробний період, за допомогою якого можна протестувати її можливості. Це більш складне рішення проблеми, ніж NextRadio, і воно також не підходить для всіх моделей мобільних пристроїв. Але якщо у користувача виникнуть якісь проблеми, то він завжди може задати питання на офіційному форумі розробників, щоб отримати допомогу в усуненні неполадок.

Якщо жоден з перерахованих вище варіантів не допоміг вам, то, на жаль, ваш пристрій не має обладнання, яке дозволило б слухати радіо без підключення до інтернету. Залишається лише один варіант – використовувати PC-radio для Андроїд, яке транслюється через інтернет. Кращими програмами, що транслює цифрове радіо, прийнято вважати iHeartRadio і TuneIn, які можна скачати безкоштовно в інтернет-магазині Google Play Store. Ці додатки мають у своєму розпорядженні величезними списками всіляких радіостанцій, серед яких можна спробувати знайти навіть ваші локальні трансляції.

Ссылка на основную публикацию