Qualcomm Quick Charge 3.0 – як працює технологія швидкої зарядки

Вже давно помічено фахівцями, що ємності акумуляторних батарей недостатньо для тривалої роботи девайсів. До того ж, у багатьох з них останнім часом розігрався апетит до споживання електроенергії. Тому компанія Qualcomm вирішила модернізувати вже всім знайому технологію Quick Charge по першій і другій версії. Нова версія прискореної зарядки батареї Quick Charge 3.0 справляється з покладеними обов’язками набагато ефективніше, ніж попередники.

На відміну від Quick Charge 1.0, ця технологія заряджає батарею в 2 рази швидше. Quick Charge 2.0 має не такий великий розрив, але все-одно здійснює повний заряд смартфона або планшета на 38% повільніше, ніж Quick Charge 3.0. Слід сказати, що стандартний спосіб підзарядки девайса поступається новому в 4 рази. Оновлена ​​версія технології Quick Charge, заряджає мобільний пристрій на 80% за 35 хвилин і при цьому зменшує витрату енергії і перегрів пристрою.

Ця технологія збільшує швидкість зарядки за рахунок оптимізації самого процесу, зниження енергоспоживання і скорочення згубного для акумуляторів тепловиділення. Однак, у цій технології є певне обмеження. Наприклад, якщо ви підключіть смартфон, розрахований на 2 Ампера, із зарядним пристроєм, що працює від 0,7 Ампер, то швидкої зарядки мобільника не відбудеться.

Давайте порівняємо технічні характеристики поточної технології Quick Charge з попередніми рішеннями щоб зрозуміти в чому її перевага:

Версія Quick Charge максимальна потужність напруга
1.0 10 Вт 5 B
2.0 18 Вт 5B / 9B / 12B / 20B
3.0 18 Вт 3,2-20 У

Основним нововведенням тут є технологія INOV, що дозволяє значно прискорити процес зарядки. Ця функція “розумного” підбору оптимального напруги допомагає пристроям самостійно встановлювати потрібний рівень напруги. Так, якщо в 2-ій версії доводилося вибирати між 5, 9, 12 і 20 B, то тепер мобільний пристрій зможе змінювати напругу в діапазоні 3,2-20 B з кроком 200 мВ. Крім цього, новий стандарт підтримує USB Type-C.

Різним акумуляторів при зарядці необхідно різну напругу. INOV дозволяє обчислити потужність на виході, і за рахунок цього поліпшити процес зарядки. У попередній версії Quick Charge було передбачено 4 режими роботи: 5В / 2А, 9В / 2А, 12В / 1,67А і 20В. Новий метод розрахований на з’єднання з гаджетом і з’ясування у нього потрібного показника напруги. В результаті підтримується широкий вибір рівнів напруги.

INOV уможливлює динамічну настройку на той рівень напруги, що потрібно акумулятора. У міру зарядки INOV плавно знижує необхідну силу струму. Саме тому на те, щоб зарядити останні 20% ємності, йде більше часу.

Новітня розробка оптимізує подачу напруги і зменшує марні втрати енергії. З огляду на, що надлишок енергії завжди переходить в тепло, ця опція не тільки підвищує енергозбереження, а й збільшує термін експлуатації акумулятора, так як гаджет перестає надлишково нагріватися. Тобто головним нововведенням тут можна назвати не швидкість зарядки, а вміння зберігати енергію.

Quick Charge 3.0 базується на заряді акумулятора з великою напругою. Безумовно, мобільне і зарядний пристрій повинні підтримувати роботу з наявними параметрами напруги і струму. Наприклад, якщо смартфон розрахований на 9B / 2A, а у вас є тільки блок живлення на 1 Ампер, то для повного заряду пристрою, буде потрібно більше часу.

Варто зауважити, що новинка не втратила зворотної сумісності з попередніми версіями стандарту. І все ж, при зарядці девайсів останнього покоління зарядними пристроями меншої потужності, домогтися найбільших показників швидкості не можна.

Незважаючи на те, що всі останні чіпсети Qualcomm мають підтримку Quick Charge, виробникам телефонів і планшетів довелося використовувати спеціалізовані схеми, необхідні для правильного функціонування опції прискореної зарядки.

Сьогодні компанія Qualcomm, в основному, займається виробництвом чіпсетів, а 20 років тому вона випускала мобільні телефони. Цілком можливо, що функція прискореної зарядки буде підтримуватися недорогими пристроями, що випускаються спільно з Microsoft. Також Qualcomm створила технологію бездротового підзарядки металевих комплектуючих, а її процесори Snapdragon використовуються в багатьох популярних телефонах і планшетах.

Сьогодні, інноваційну технологію Quick Charge 3.0 підтримують всі флагманські смартфони (наприклад, Xiaomi Mi5s), випущені на базі чіпів Snapdragon 820/821, а також частина новинок середнього цінового діапазону. На думку експертів,
дана розробка стала однією з найпривабливіших опцій в смартфонах, що минає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Ссылка на основную публикацию