Пише пристрій не впізнав, рішення проблеми

Дуже часто у користувачів комп’ютерів і ноутбуків з операційною системою Windows виникає помилка, при якій пристрій сповіщає про те, що під’еднаний пристрій не упізнано. Підключення при цьому здійснюється через USB-роз’єм. У даній статті мова піде про причини і найбільш поширені способи вирішення проблеми.

Причини виникнення помилки

Першопричинами виникнення даного повідомлення можуть бути:

 • драйвер USB-порту, до якого підключений, функціонує некоректно внаслідок неправильної установки або пошкодження файлів;
 • пошкоджені системні файли операційної системи, що відповідають за коректність роботи між носієм інформації і Windows (в разі використання флешок, зовнішніх жорстких дисків і т.д.);
 • пошкоджена або неправильно підключена апаратна частина;
 • блокування відбувається з боку підключається і т.д.

Якщо правильно визначити причину, то можливо і не доведеться перебирати всі відомі способи вирішення, але про всяк випадок далі в статті розглядаються деякі з них.

Перепідключення пристрою.

Найбільш поширеною проблема вважається відносно підключаються носіїв інформації. В такому випадку необхідно спробувати наступний алгоритм дій, щоб здійснити перепідключення пристрою.

 1. Через пошуковий рядок меню «Пуск» необхідно знайти і запустити «Диспетчер пристроїв».
 2. Список, представлений у вікні, має ієрархічну структуру. Необхідно розкрити розділ “Дискові пристрої” і знайти в ньому те пристрій, що не працює коректно.
 3. Натиснувши ПКМ на вибраному носії, вибираємо варіант «Видалити» і відключаємо кабель пристрою.
 4. Через деякий пристрій можна повернути на місце і проблема повинна бути вирішена.

В офісах дуже часто використовують спеціальні USB-концентратори, щоб збільшити відстань, на якому може перебувати носій інформації безпосередньо від системного блоку. Однак може виникнути проблема при такому способі підключення і полягати вона буде в тому, що пристрою просто не вистачає електроживлення для запуску. Вирішити проблему просто, необхідно переключити пристрій безпосередньо в USB-роз’єм розташований на материнській платі комп’ютера.

Включити оновлення Windows

Даний спосіб допомагає вирішити безліч проблем і не тільки стосуються роботи USB-портів. Для оновлення операційної системи необхідно провести нехитру послідовність дій. Але цей спосіб не бажано використовувати, якщо ви не хочете автоматично оновитися до Windows 10. На жаль поточної політикою Microsoft відбувається автоматичне оновлення системи без підтвердження.

 1. Перехід в панель управління системою, і запускаємо «Центр оновлення Windows».
 2. Далі натискаємо «Перевірка оновлень» і після того, як їх пошук буде завершено, вибираємо пункт перегляду необов’язкових компонентів.
 3. Із списку потрібно відзначити ті пункти, які дійсно потрібні, докладніше про кожен з них можна прочитати в мережі Інтернет.
 1. У всіх розділах можна знайти докладну інструкцію дій і установка обраних оновлень не займе багато часу і сил. Буде потрібно лише підтвердити для деяких умови використання і активувати сам процес установки.
 2. Після всього процесу установки, комп’ютер необхідно перезавантажити, оскільки зазвичай частина оновлень впроваджується в систему саме при перезапуску.

Перевстановлення USB-контролерів

Даний спосіб аналогічний з перепідключеннями самих пристроїв. Від користувача потрібно вхід у вікно «Диспетчер пристроїв» і відкриття розділу «Контролери USB». Вибравши потрібний компонент зі списку, або просто повторивши дії для кожного з них, необхідно натиснути ПКМ і вибрати рядок «Видалити». Перезавантаження системи активує процес установки контролерів, після чого багато переносні носії інформації та інші пристрої, що підключаються через USB-порт, відновлюють свою роботу.

Перевстановлення драйверів материнської плати

Спосіб, можливо, не найефективніший, оскільки неполадки виявлялися б не тільки в роботі USB-портів, якби материнська плата працювала некоректно. Однак існують такі випадки, коли подібна процедура була дієва. Для цього необхідно всього лише визначити виробника і модель материнської плати, що можливо знайти на упаковці від комплектуючого, безпосередньо на поверхні материнської плати або при використанні спеціального софту. Детальніше про диспетчерів пристроїв, які володіють великим функціоналом можна прочитати в мережі Інтернет. Найцікавішими буде такий софт, як Everest або AIDA.

Визначившись з тим, яка материнська плата встановлена, можна скачати драйвер з офіційного сайту виробника або в мережі Інтернет, але варто пам’ятати, що офіційне програмне забезпечення завжди є надійним і перевіреним на відміну від того, що скачується у якихось незрозумілих постачальників. Процес установки простий і виконується строго по інструкції інсталятора.

Вирішити проблему невпізнаного пристрої можна рядом інших способів аж до повного переустановлення операційної системи, якщо ж не допомагають навіть такі кардинальні заходи, то варто звернутися в сервісний центр, де фахівці проведуть діагностику і ремонт в разі потреби. Головним застереженням від виникнення подібних ситуацій може бути лише рада використовувати роз’єми акуратно, оскільки вони мають властивість ламатися, а також уважно стежити за тим, що встановлюється, і які зміни вносяться в систему.

Ссылка на основную публикацию