Призначена для користувача сортування в Excel

У минулому уроці ми познайомилися з, розібрали базові команди і типи сортування. У цій статті мова піде про користувальницької сортування, тобто настроюється самим користувачем. Крім цього ми розберемо таку корисну опцію, як сортування за форматом осередки, зокрема за її кольором.

Іноді можна зіткнутися з тим, що стандартні інструменти сортування в Excel не здатні сортувати дані в необхідному порядку. На щастя, Excel дозволяє створювати настроюється список для власного порядку сортування.

Створення користувальницької сортування в Excel

У прикладі нижче ми хочемо впорядкувати дані на аркуші за розміром футболок (стовпець D). Звичайна сортування розставить розміри в алфавітному порядку, що буде не зовсім правильно. Давайте створимо настроюється список для сортування розмірів від меншого до більшого.

 1. Виділіть будь-яку клітинку в таблиці Excel, якому необхідно сортувати. В даному прикладі ми виділимо осередок D2.
 2. Відкрийте вкладку дані, потім натисніть команду Сортування.
 3. Відкриється діалогове вікно Сортування. Виберіть стовпець, по якому Ви хочете сортувати таблицю. В даному випадку ми виберемо сортування за розміром футболок. Потім в полі порядок виберіть пункт настроюється список.
 4. З’явиться діалогове вікно списки. Оберіть НОВИЙ СПИСОК в розділі списки.
 5. Введіть розміри футболок в поле елементи списку в необхідному порядку. У нашому прикладі ми хочемо впорядкувати розміри від меншого до більшого, тому введемо по черзі: Small, Medium, Large і X-Large, натискаючи клавішу Enter після кожного елемента.
 6. клацніть Додати, щоб зберегти новий порядок сортування. Список буде додано до розділу списки. Переконайтеся, що обраний саме він, і натисніть OK.
 7. Діалогове вікно списки закриється. натисніть OK в діалоговому вікні Сортування для того, щоб виконати призначену для користувача сортування.
 8. Таблиця Excel буде відсортована в необхідному порядку, в нашому випадку – за розміром футболок від меншого до більшого.

Сортування в Excel за форматом осередки

Крім цього Ви можете впорядкувати таблицю Excel за форматом осередки, а не по змісту. Дана сортування особливо зручна, якщо Ви використовуєте кольорове маркування в певних осередках. У нашому прикладі ми відсортуємо дані за кольором осередку, щоб побачити за якими замовленнями залишилися не стягнені платежі.

 1. Виділіть будь-яку клітинку в таблиці Excel, якому необхідно сортувати. В даному прикладі ми виділимо осередок E2.
 2. Відкрийте вкладку дані, потім натисніть команду Сортування.
 3. Відкриється діалогове вікно Сортування. Виберіть стовпець, по якому Ви хочете сортувати таблицю. Потім в полі Сортування вкажіть тип сортування: Колір осередки, Колір шрифту або Значок осередки. У нашому прикладі ми відсортуємо таблицю по стовпцю Спосіб оплати (Стовпець Е) і за кольором осередку.
 4. В полі порядок виберіть колір для сортування. У нашому випадку ми виберемо світло-червоний колір.
 5. натисніть OK. Таблиця тепер відсортована за кольором, а осередки світло-червоного кольору розташовуються нагорі. Такий порядок дозволяє нам чітко бачити неоплачені замовлення.
Ссылка на основную публикацию