Принцип роботи струминного принтера

Для будинку або офісу споживачі найчастіше вибирають струменеві принтери. Такий апарат, як правило, коштує трохи дешевше ніж лазерний, але за якістю друку йому не поступається. Для того щоб зрозуміти чи підходить такий пристрій під ваші потреби бажано вивчити принцип роботи струминного принтера.
Схема роботи струменевих принтерів проста. З лотка папір потрапляє всередину принтера. Комп’ютер передає інформацію про текст або зображення на плату форматування, яка за допомогою друкарської головки і чорнила відтворює її на папері. Іноді, відразу після роздруківки, папір може залишатися трохи вологим. Деякі виробники, для усунення цього недоліку, встановлюють спеціальний підігрів.

Якщо подивитися на надруковану картинку через мікроскоп, то можна побачити, що весь документ складається з невеликих крапель фарби. У діаметрі кожна така крапля менше людського волоска в десятки разів. Принцип друку струйника грунтується на розбризкування дрібних крапель фарби, які формують букву або символ.

Пристрій струменевого принтера

Тепер варто ознайомитися з тим як друкує струменевий принтер. Друкуючі головки мають багато дрібних отворів, звані сопла або сопла, їх кількість може обчислюватися тисячами. Через них, під впливом тиску, виштовхується фарба. Одночасно, по спеціальних каналах в друкуючій голівці до дюзам піддаються всі кольори чорнила, але використовуються тільки необхідні для відтворення інформації, а непотрібні відправляються для вторинного вживання. Такий підхід дає каналам можливість завжди бути працездатними, навіть якщо часто застосовувати тільки один колір.
Друкуюча головка може встановлюватися всередині принтера або поєднуватися з картриджем. Розміщення цього елемента впливає на швидкість друку струменевого принтера. Якщо головка встановлена ​​в самому пристрої, то рівень швидкості значно підвищується. Є апарати, швидкість яких досягає 60 листів за хвилину.
Деякі вважають, що розміщення головки в принтері здешевить вартість заміни картриджів. Але на практиці це зовсім не так. Ціна на картридж з цим елементом практично ідентична ціні без нього. Виробники обов’язково включають в опис товару пункт про розміщення голівки.

Як подаються чорнило

Якщо з тим як працює струменевий принтер все зрозуміло, то як чорнило виробляють свою роботу залишається загадкою. Зараз розберемося, як створюється малюнок. Струменевий друк може бути термічна і п’єзоелектрична.

У випадках, коли використовується термічна струменевий друк, чорнило закипають під впливом нагрітого електричним струмом елемента до 500 градусів Цельсія. В цей час утворюються бульбашки з фарбою і збільшується тиск в чорнильною камері, внаслідок чого виділяється крапля через дюзи. Після цього в камері тиск знижується і туди відправляється додаткова порція. Цей спосіб називають BubbleJet. Оскільки температура роботи висока, то чорнило обов’язково повинні бути на водній основі, щоб не запалали, не залишали нагар.

Термічна технологія друку виділяє ще один спосіб, який називається Drop-on-demand. Тоді елемент, за допомогою якого розігрівається фарба, розміщується навпроти сопла, що дозволяє бульбашок рухатися в одному напрямку. Розігрівання проводиться до позначки 650 градусів, що дозволяє створювати не бульбашка, а хмара пара з фарбою. В цьому випадку картинка набагато чіткіше.

Друкуюча головка при термічній технології дуже швидко перестає працювати через постійне впливу високої температури. Для того щоб вона прослужила довше, слід контролювати рівень фарби, тому що вона здатна охолоджувати голівки.
П’єзоелектрична струменевий друк відрізняється від термічної, наявністю між нагрівальним елементом і чорнильною камерою спеціальної діафрагми. П’єзокристал, нагріваючись, вигинає діафрагму, яка видавлює чорнило з камери. Після цього, пластина вигинається у зворотний бік, захоплюючи бризки, які можуть зіпсувати картинку.

За допомогою цієї технології можна регулювати розмір крапель, які будуть випускатися з дюзи, це дуже зручно для фотопринтерів, де використовується струменевий друк, оскільки дрібні краплі роблять картинку чіткою і яскравою. Швидкість п’єзоелектричної друку на порядок вище ніж термічної.

Навіщо потрібен картридж

Картридж – це ємність, де розміщується рідка фарба. Струменеві принтери можуть комплектуватися як комбінованими, так і роздільними картриджами. Комбіновані поєднують в собі червону, синю і жовту фарби. У роздільних ж кожному кольору відповідає свій картридж. Для чорного кольору в будь-якому випадку використовується окремий картридж. Заміна комбінованого (триколірного) картриджа необхідна в разі, коли закінчився тільки один з кольорів. Це потрібно зробити, навіть якщо інших квітів ще досить, що дуже неекономно.

Якщо пристрій деякий час стоїть без роботи, то всередині картриджа чорнило можуть засохнути. Вирішити дану проблему можна за допомогою декількох варіантів. По-перше, купити нові. По-друге, звернутися до фахівців, які спробують відновити працездатність. По-третє, можна зробити ті ж дії, що і фахівці будинку, прочитавши статтю про те як розмочити струменевий картридж. Для цього знадобитися дистильована вода або спеціальна рідина для промивання картриджів.

Картриджі для даних пристроїв мають невеликі розміри, а значить кількість фарби в них зовсім мало приблизно 13 мілілітрів. Цього обсягу вистачить щоб роздрукувати близько 400 аркушів паперу стандарту А4 при заповненні на 5%. Тому, коли пристрій використовується дуже часто, наприклад, в офісі, то і часто змінюються картриджі. В такому випадку доцільно встановити систему безперервної подачі чорнила (СНПЧ).

Дана конструкція допомагає значно заощадити кошти, оскільки, коли в ємності вичерпуються чорнило, потрібно просто їх долити, а не замінювати цілу конструкцію. Це також зменшить витрату чорнила принтерах. При кожній заміні картриджа частина фарби використовується на його прочищення, а коли апарат сигналізує, що чорнило закінчилися, то ємність ще залишається заповнена на 10%. В даний час багато виробників друкувальних пристроїв стали випускати принтери з вбудованою системою подачі чорнила. Коштують такі апарати трохи дорожче принтерів зі змінними картриджами, але в експлуатації обходяться значно дешевше і працюють набагато стабільніше принтерів з китайськими СНПЧ.

типи чорнила

Для струминного друку використовуються водорозчинні і пігментні чорнило. Останні відмінно підходять для отримання зображення високої якості, тому пристрої з такими фарбами встановлюються в фотосалонах або на виробництві фотошпалер. Чорнило на водній основі, крім барвника, в своєму складі мають компоненти, які допомагають чорнила легко просочувати папір, закріплюватися в ній, фарбуючи волокна і дуже швидко висихати.

Струменевий принтер здатний надрукувати кольорову картинку, стійку до механічних пошкоджень, хорошої якості. Єдине чого боїться така роздруківка – це вода. При намоканні картинка або текст повністю зіпсується.
Для отримання всієї палітри відтінків використовуються такі кольори, як:
• жовтий;
• синій;
• пурпурний (червоний);
• чорний.
Цього спектра досить для роздруківки непоганих картинок в домашніх умовах і навіть фотографій. Але для створення більш яскравих, якісних зображень принтер для друку фотографій комплектують палітрою з великим числом чорнила. Наприклад, додають світло-синій, світло-пурпурний і інші відтінки.

Здавалося б, з трьох запропонованих кольорів можна зробити чорний. На практиці таким способом отримати насичений чорний колір не виходить. Це може бути пов’язано з незадовільною якістю барвників для створення чорнила, або впливом інших речовин, які додають в чорнильний розчин, щоб він був більш стійким і швидковисихаючим. Тому кожен струменевий принтер має окремий картридж з чорною фарбою.

Спосіб подачі паперу

Папір в пристрій можна завантажувати вертикально – тоді лоток подачі знаходиться зверху, або горизонтально – лоток розміщується в нижній частині. Пристрій переміщення паперу струминного принтера, забирає лист за допомогою валика з гумовими накладками. Для того щоб папір не зміщувалася, є додатковий ролик також з гумовими накладками. Незалежно від способу подачі, орієнтація може бути як книжкової, так і альбомній.

Потрібно обов’язково стежити, щоб лоток подачі папери не засмічувався сторонніми предметами. Інакше листи будуть кривитися, нерівномірно просуватися і бруднитися фарбою. Пристрій може бути зіпсовано.
Останнім часом великою популярністю у покупців користуються багатофункціональні пристрої (БФП). Цей прилад поєднує в собі функції відразу трьох приладів. На нашому сайті ви можете подивитися відео огляд цікавить моделі і визначитися підходить вона чи ні по потрібним характеристикам.

важливі моменти

Ознайомившись з тим, як працює принтер, можна зробити наступні висновки: Незважаючи на простоту будови, принтери, в яких використовується струменевий друк, здатні робити якісну роздруківку як картинок, так і текстових документів.

  • Вибираючи між термічної і п’єзоелектричної технологією друку, потрібно спиратися на те з якою метою купується апарат. У разі якщо потрібна високоякісна картинка, то краще вибирати п’єзоелектричну технологію.
  • Для того щоб фарба не засихала, при тривалому простої, потрібно роздруковувати хоча б одну різнокольорову сторінку за тиждень.
  • Принтер струменевий ідеально підходить для використання вдома при нечасто і не дуже інтенсивної друку.
  • Для використання в офісах краще встановити СНПЧ і проблема з частою заміною картриджа струменевого принтера буде усунена.

Ссылка на основную публикацию