Принцип пристрою і роботи 3D принтера

Сьогодні тривимірної печаткою здивувати можна, мабуть, лише маленьку дитину. Метод 3Д моделювання запросто використовується в особистих або комерційних цілях, а багато сучасних підприємства вже не можуть обійтися без такого принтера. Сама технологія була створена досить давно, проте, мало хто замислювався який принцип дії 3Д принтера. У цій статті мова піде як про пристрій, так і про поширених методах цього виду моделювання.

Пристрій принтера для 3Д друку

Про що піде мова:

З чого складається

Тип пристрою принтера для 3Д друку схожий зі своїм побратимом, що виготовляє будь-які зображення в форматі 2Д. Основною відмінністю вважається здатність просунутого принтера друкувати об’ємні елементи. Так, до звичної довжині і ширині, тут додається ще й глибина. Потрібно розуміти, що абсолютно всі 3D принтери мають однаковий набір робочих елементів.

Принцип роботи 3D-принтерів DLP або SLA на смолах

Будь-який пристрій, що друкує в трьох площинах, складається з таких робочих елементів:

 • Екструдер. Він нагріває і видавлює в’язкий пластик;
 • Платформа. Основа, на якій проходить процес;
 • Мотор. Він рухає необхідні елементи принтера;
 • Фіксатори. Спеціальні датчики, що стопорить рухливі частини принтера під час роботи. Вони не дозволяють вийти за межі платформи;
 • рама;
 • Картезіанський робот. Пристрій, здатний рухатися по 3-м осях.

Знаючи пристрій машини, стає зрозумілий принцип роботи 3Д принтера. Звичайно, це основні робочі вузли, що беруть безпосередню участь у створенні тривимірних конструкцій.

Пристрій 3D-принтера

Як працює

Всього розрізняють кілька основних технологій 3Д друку:

 1. Метод поступового нашарування пластика.
 2. Стереолітографіческая моделювання.
 3. Лазерне спікання.

Ці методи були названі від більш популярного до менш поширеній. І зараз коротко розповімо про кожного з них.

Схематичне зображення 3D-принтера

Метод пошарового наплавления термопласта

Більшість 3Д принтерів працює з термопластиком, в тому числі з Полілактид. Він відрізняється природним походженням і нездатністю виділяти шкідливі речовини. Робота полягає в подачі тонкої нитки в’язкого пластика в трубу сопла. Вона і формує необхідний елемент.

Метод пошарового наплавления термопласта

Стереолітографіческая друк

Ця технологія широко застосовується в стоматології. З її допомогою виготовляють зубні протези. Головною перевагою таких принтерів вважається висока якість виготовлених конструкцій. До того ж ці установки набагато дешевше. Вони не потребують дзеркалах, що робить пристрій набагато простіше.

Тереолітографіческій лазерний 3D-принтер

лазерне спікання

Для цієї технології використовують легко плавиться пластик. Потужний промінь промальовує об’єкт. Ця дія спікають матеріал. І так шар за шаром проходить моделювання обраного елемента. Після завершення друку залишки матеріалу просто обтрушуються. Мінусів цього методу вважається пориста поверхню виробу.

Селективне лазерне спікання

Управління роботою принтера і ПО

Основні процеси регулюються за допомогою ПК:

 • температура сопла;
 • швидкість подачі пластикової нитки;
 • робота мотора.

Базовою системою 3Д принтерів сьогодні вважається Arduino з відкритою архітектурою. А програма повинна вибиратися в залежності від конкретної моделі машини. Найчастіше, виробники рекомендують використовувати тільки фірмове програмне забезпечення.

Сьогодні 3Д принтер можна розглядати як спеціалізоване оснащення для фахівців, які зможуть вирішити масу завдань за допомогою цього пристрою.

Ссылка на основную публикацию