Принцип друку лазерного принтера – короткий опис

Принтери є принтер, що завдає тонер на фотовал за принципом намагнічування. До цих місць притягується тонер і закріплюється на папері під високою температурою. Даний спосіб в пристроях, відомих як лазерний принтер, був запропонований в масовому продажі в 1980х роках. Всупереч думці, що принцип друку лазерного принтера був винайдений компанією HP, це не повністю відповідає дійсності.

HP LaserJet

Принцип нагадує ксерокопіювання, компанія Xerox почала розробку в 1969 році, намагаючись увійти на новий сегмент ринку, пов’язаний з універсальними периферійними пристроями після випуску універсального мейнфрейма IBM System / 360. Він з’явився завдяки розвитку інформатики. При розробці друкованої технології було використано винахід Честера Карлсона (1938 рік). Компанія HP брала участь в розробках Xerox і змогла запропонувати передове рішення.

Про що піде мова:

Тонер, магніт і лазерна головка

Технологія друку сучасних лазерних принтерів практично не змінився з моменту свого винаходу. Це одна з небагатьох технологій, яка не старіє і не втрачає своєї актуальності. Це пов’язано з оптимальним підходом до реалізації, досить низькою вартістю відбитка і характеристиками отриманого зображення. Воно не боїться вологи, не стирається і зберігає свою яскравість протягом тривалого часу, за якістю не поступається, а навіть у чомусь перевершує друкарську друк.

Робота лазерного принтера

В технології лазерних принтерів розрізняють три види друку, що відрізняються способом перенесення тонера:

  1. Двокомпонентна система, що має два виявляють елемента – роздільний тонер і девелопер. Частинки порошку девелопера від взаємного тертя при перемішуванні набувають елементарний електричний розряд, вони утримують фарбувальний тонер на валу принтера;
  2. Двокомпонентна система, що складається з змішаного тонера і девелопера в одному картриджі;
  3. Однокомпонентний, що містить тільки тонер, який має здатність намагнічуватися.

Властивості тонера в залежності від бренду може відрізнятися, також запропоновані принтери з «немагнітним» тонером, порошок в подібній технології утримується за допомогою електростатичного розряду.

Коротко про кращих моделях

Найбільш надійним і ефективним щодо тривалості експлуатації вважається двокомпонентний картридж з роздільними ємностями для тонера і девелопера. Виробники стверджують, що девелопер не вимагає заміни і поповнення (на відміну від тонера), але на практиці доведено, що з часом магнітний порошок втрачає свої якості. З цієї причини двокомпонентний лазерний принтер не є пристроєм з нескінченним ресурсом і має свій об’єктивний термін експлуатації.

Спосіб нанесення тонера на папір

Розробники по-різному підносять властивості своїх лазерних принтерів, при цьому в цілому зберігається загальний підхід до друку. Купуючи принтер, за умови, що тонер наноситься за допомогою саме лазерних фотоелементів, слід уточнити його особливості. Це необхідно особливо в тих випадках, коли модель купується для інтенсивної друку або зображень пред’являються високі вимоги.

Нанесення тонера на папір

Залежно від виробника може відрізнятися і фінансовий складу тонера. У загальному випадку мова йде про дрібнодисперсному порошку, що відноситься до групи полімерів, який розплавляється при температурі 200 градусів. Тонер знаходиться в картриджі і над валом, завдяки чому рівномірно розподіляється по всій його поверхні.

Лазерний промінь (в окремих випадках використовується промінь світлодіода, наприклад, у OKI) потрапляє на вал, який вже має коротрон заряду і отримує заряд від нього без доступу світла.

Лазерний принтер OKI

Коротрон – це стабілізуючий елемент мережі, а також джерело електричного розряду, за допомогою якого намагничивается фотовал за технологією ударної іонізації повітря. Потім на нього потрапляє порошок, який переноситься на аркуш паперу і в розплавленому вигляді надійно кріпиться на поверхні. З цієї причини лист виходить з пристрою гарячим.

Картридж лазерного принтера

Кращі моделі лазерних принтерів – таблиця

Як уже зазначалося, в рамках однієї технології запропоновано цілий ряд рішень, що дозволяють отримати схожий результат. Безумовним лідером серед моделей є HP LaserJet. Це одне з небагатьох периферичних пристроїв, що зберегли свою архітектуру протягом декількох десятиліть і актуальність у споживачів. За потужністю і експлуатаційної надійності може бути порівняний з міні-друкарнею.

HP LaserJet чорний

Недорогий і якісної версією вважаються світлодіодні версії OKI. Вони мають невелику ціну, бюджетна покупка доповнюється зручною заміною доступного картриджа. Виправдовують себе в невеликих офісах і при роботі вдома.

ТОП-10 продажів лазерних принтерів

Однією з передових версій вважається принтер Kyocera, ця компанія в значній мірі модернізувала технологію за допомогою лазерного нанесення дрібнодисперсного порошку. Перш за все, розробники відмовилися від картриджа. Також було змінено склад фотовала, для виготовлення використовується сплав аморфного кремнію. Завдяки чому досягається гранично низька вартість відбитка.

висновок

При виборі принтера потрібно звертати увагу на його експлуатаційні характеристики, деякі параметри зведені в таблиці. Варто витратити час і розібратися в основах друкованих технологій, це допоможе підібрати модель для своїх потреб і відповідно до свого бюджетом.

Ссылка на основную публикацию