Принтери для Linux: драйвери і як підключити мережевий

Установка Linux або ОС, що працюють на Лінукс (UBUNTU), спричинить переустановку додаткового обладнання, включаючи друкують устрою. Принципи, за якими підключається принтер для Mint Linux – ОС, заснованої на Ubuntu і Debian, той же. Ця система є сучасною альтернативної версії XP, яка вважається досі найбезпечнішою в серії Windows. Потрібно сказати, що MINT на порядок випереджає XP, але є альтернативою застарілій XP.

Лінукс

Про що піде мова:

установка

Слід знати, що встановити девайс в Лінукс зовсім нескладно, це стосується UNIX-систем Astra і MINT. Для цього є необхідні вбудовані сервіси, що дозволяють це зробити без попереднього досвіду і кваліфікації. Відзначимо й інший момент, що більшість периферичних пристроїв (Canon, HP, Epson) встановлюється без додаткової підготовки, але при цьому існують приклади, коли стандартними засобами цього зробити не вдається.

Для настройки вам буде потрібно інструмент CUPS, що є вбудованою сервером друку і обробляє завдання від різних додатків. Функціональність реалізована за принципом вузла. Саме про його налаштування йтиметься.

Linux Mint

Інструкція

Послідовність установки принтера в Лінукс наступна:

  • Буде потрібно знайти драйвери принтерів для Linux, включаючи Astra і MINT наступна;
  • В Ubuntu відкрийте «Параметри системи», а потім «Принтери»;
  • Натисніть кнопку «Додати» і виконайте настройки автоматично, користуючись підказками системи;
  • Цей спосіб має на увазі, що система ваш принтер пізнає самостійно і інсталює драйвери з дистрибутива, в іншому випадку буде потрібно ручна установка драйверів. Зазвичай це необхідно для застарілих, але ще працюють друкованих пристроїв.

Ubuntu

  • При наявності драйверів система вам сама запропонує підтвердити назву пристрою і після цього автоматично встановить необхідні файли.
  • Якщо цього не відбулося, потрібні файли, знову ж потрібно надати шлях доступу до них. Якщо все добре, система також встановить обладнання. Проблеми можуть виникнути, якщо при скачуванні допущені помилки або копія була пошкоджена;
  • В кінці інсталяції вам буде запропоновано ввести настройки. Йдеться в основному про параметри мережі. У Linux принтер обслуговує віртуальний сервер, одночасно керуючий локальною мережею. Так що при підключенні за замовчуванням девайс автоматично виявиться мережевим;
  • Якщо ви встановлюєте принтер HP для Linux або будь-який інший для декількох комп’ютерів, то в параметрах потрібно буде так і вказати «Мережевий принтер».
  • Якщо встановлений на іншому комп’ютері, то додатково доведеться вказати адресу сервера, мова піде про внутрішній IP, який заданий в локальній мережі. Додатково доведеться вказати і номер порту. Зазвичай він стандартний, його можна подивитися на локальному комп’ютері з підключеним друкуючим пристроєм або задати 631.

Після цього можна використовувати свою периферичну техніку за призначенням. Принципи і інтерфейс роботи із завданнями аналогічний Windows, тому багатьом здасться знайомим. Підключити в 90% випадків можуть користувачі без досвіду. Краще вибирати для цього Canon, HP і інші марки, які не викликають конфліктів.

Принцип роботи обробника друку

В окремих випадках запустити на друк сторінки може не вийти, це характерно тільки для випадків помилок в налаштуваннях, в яких доведеться розібратися. У Лінукс тільки користувач під ім’ям root має прямий доступ до пристроїв, інші – ні. Друк налаштована таким чином, що утиліти звертаються до фізичних пристроїв через фонові служби. Завдяки чому завдання відправляються на друк і стають в чергу, коли пристрій вдалося підключити, без будь-яких проблем.

Друк через мережевий принтер в Linux

Нерідко утиліти забезпечені додатковими можливостями, можуть поставити номери сторінок, додати колонтитули або інші розпізнавальні дані. Для цього вони використовують спеціальний інтерфейс обміну повідомленнями або протоколи обміну. Керуючим компонентом є демон cupsd, що має необхідний доступ до пристроїв. Резидентна програма запускається автоматично разом зі службами Лінукс. Демон обробляє два основні методи LPR і LP. Програмні функції є як би спрощеним способом друку.

Є і другий – через системні виклики CUPS. В результаті застосування обробляють не тільки повідомлення, а ще й конфігураційний файл PPD. Йдеться про опис друкувального пристрою на мові Postscript.

Якщо ваше друковане пристрій його не підтримує, не біда, в цьому випадку використовується формат GHOSTSCRIPT. Мережевий принтер для Linux сам визначає можливості пристроїв, адаптує завдання.

Таким чином, абсолютно не важливо, підтримує служба друку функції або ПостСкріпт, завдання прийме демон, який відправить завдання в спулер або буфер друку. У цей момент можна побачити чергу завдань, відсортованих за допомогою cupsd.

Друк в Linux

Відомчі дистрибутиви

Архітектура інтерфейсу і обробника налаштована так, щоб обробити будь-яке мережеве завдання. Якщо, наприклад, принтер для Astra Linux все-таки не підключився, потрібно буде розібратися в причині і встановити його через системні виклики. Це більш складна, але досить просто можна вирішити завдання. Зазвичай це пов’язано з встановленими обмеженнями всередині системи, а не з можливостями.

У російській відомчій системі реалізована маркування документів, яка доповнює механізми CUPS, що обробляється за мандатної принципу доступу, тобто демон не дозволяє друкувати документи в режимі, який не відповідає рівню секретності.

Astra Linux

Зверніть увагу, щоб підключити в мережу комп’ютери MAC OS і Лінукс буде потрібно утиліта Linux 420, з її допомогою можна задати параметри. У випадку з Linux 420 мова йде про тризначному октальной значенні, за допомогою якого в chmod описуються дозволу для користувача. Деякі пристрої як МФУ Canon і HP підтримують налаштування з LCD-панелі. Потрібно сказати, то ці марки також підтримують мову ПостСкріпт.

Ссылка на основную публикацию