Принтер Ricoh SP 150SU: драйвера, картриджі для МФУ

Здійснюючи вибір для малого кількості обсягу роботи, перед споживачами часто стає питання, який вибрати апарат, струменевий або лазерний. На принтери струминного типу найбільш прийнятна ціна, вони компактні і мають малі витрати електрики. Але, якщо розглядати випадок, якщо друк документів в кольорі не потрібна, то розумніше буде вибрати лазерний. Апарат Ricoh SP 150SU є одним з них, про нього і розповімо далі в статті.

Про що піде мова:

У загальних рисах про Ricoh SP 150SU

Принтер МФУ Ricoh SP 150SU поєднує дії трьох агрегатів: принтера, ксерокса, а ще кольорового сканера. Ця модифікація розрахована на застосування в умовах будинку або в офісі малих розмірів.

Принтер МФУ Ricoh

Крім моделі, яку ми розглядаємо, до SP 150 відносяться принтери SP 150 і SP 150w, а ще МФУ SP 150SUw (апарати з приставкою індексу w в найменуванні мають інтегрований Wi-Fi адаптер, що дозволяє здійснювати підключення до мобільних пристроїв без використання проводів).

Всі пристрої SP 150, обладнані лазерною технологією роздруківки з допустимим дозволом 600 пікселів. Швидкість роздруківки, яка заявлена ​​в класифікації – 22,5 сторінки формату А4 за одну хвилину.

Принтер SP 150SU обладнали сканером, що має вигляд планшета з CIS технологією, розташованим вгорі корпусу і дозволяє проводити дії з документами різних форматів, не перевищуючи А4. Найбільше дозвіл для сканування – не більше 600 ppi.

Пристрій і стиль

Мінімалістичний стиль модифікації SP 150SU (як і інших апаратів даної серії) створений в ритмі сучасності. Геометрія корпусу нагадує чотиригранну геометричну фігуру – паралелепіпед, із закругленими вертикальними кутами. Панелі по бічних сторонах зроблені з освітленого, а кришка нагорі і опускається лоточок – з темного пластмаса. Комбінація з двох протилежних відтінків додає невеликому пристрою сучасний образ, добре поєднується як з інтер’єром в офісі, так і з домашньою обстановкою.

Папір подається з складного лотка, який розташувався вертикально ззаду принтера і можливістю помістити близько п’ятдесяти листочків паперу. Закритий лоток не випирає за межі габаритів корпусу і перегороджує потрапляння непотрібних частинок в середину пристрою. Щоб привести лоток в роботу, його потрібно трохи відсунути в сторону задньої част принтера, а потім витягнути телескопічну панельку і відкрити її. Завантажувальна частина обладнана обмежувачами пересуваються по ширини, що перешкоджають появі перекосу при подачі паперу в принтер.

Катридж принтера

Лоток для прийому в такому МФУ не передбачався. Відбитки виходять з отвору розташованого в нижній частині передньої панельки і лягають відразу на трудовий стіл. Дане рішення спрощує будову апарату і робить його більш компактним, що дає можливість з більшим ефектом розпоряджатися площею робочого столу.

Верхня кришка сканера кріпиться на дальній, широкій стороні корпусу. Система кріплення дозволяє, якщо буде потрібно, підняти її над склом сканера, що дозволить сканувати журнали, буклети та інші види документів зі збільшеною товщиною.

Задній лоток для паперу

Кришка фіксується вертикально і все одно не заважає подавати аркуші паперу з завантажувального лоточка. Ця функція може знадобитися під час копіювання журналів і книг, які необхідно тримати рукою.

На передній панелі принтера з правого боку один під одним знаходяться дві маленькі округлі кнопочки. Та що внизу, включає і відключає харчування, а та що вгорі – запускає копіювання. Кнопки обладнані світловими індикаторами: верхня – зеленим, нижня – двоколірним (він загоряється то червоним, то зеленим). Їх показання визначають справжній стан апарату і діагностують з’явилися неполадки (в інструкції, що входить в комплектацію, є розшифровка даних сигналів).

Задня панель забезпечена роз’ємами для під’єднання мережевого і USB-кабелю.

Комплектація принтера

Корпус з двох сторін обладнаний маленькими гратами для внутрішньої вентиляції. Зліва, під гратами розміщується кулер, який забезпечує виведення підігрітого повітря з апарату.

Габарити принтера в закритому вигляді – 350х275х137 мм. Вага апарату 7,5 кг.

Видатковий матеріал

Картридж для принтера Ricoh SP 150SU випускаються вбудованими та мають резервуар стандартного або збільшеного розміру, яких відповідно вистачає на 800 і 1600 роздруківок. Конструкція подачі паперу в МФУ дозволяє завантажувати аркуші щільністю до 105 г / м2. Листи допустимі до друку мають розміри – від 76,2 × 116 до 216 × 355,6 мм.

Установка МФУ і її підключення

У книзі по експлуотаціі пристрої для користувачів рекомендовано встановлювати принтер на столі таким чином, щоб було з лева і з права від стінок апарату по десять сантиметрів порожній площі, і 20 см від задньої стінки. А також необхідно не менше сорока сантиметрів вільного місця над верхньою кришкою, це потрібно для безперешкодного відкривання падаючого лотка і кришки сканера, і здійснення заміни картриджа з чорнилом.

Вибір дії принтера

Принтер підключається до електромережі звичайним силовим кабелем, який приєднується до трьохконтактного роз’єму IEC C14, розташований на задній стінці апарату в маленькій ніші.

Коли апарат забезпечений електроживленням, потрібно приєднати його до комп’ютера. Кабель інтерфейсний підключається до роз’єму USB Type B, що знаходиться на задній стінці принтера з правого боку.

Потім, якщо слідувати порадам керівництва для користувачів, перед підключенням кабелю від принтера до комп’ютера, потрібна установка драйверів і ПО з диска, що додається до пристрою, або за допомогою файлу, який потрібно завантажити з офіційного сайту Ricoh.

Копіювання без підключення до комп’ютера

Для цього просто розмістіть оригінальний документ на склі сканера та натисніть кнопку пуску копіювання, що знаходиться на передній панелі принтера. Підсумком буде один ксерокопіювати відбиток лежачого на планшеті оригінального документа в масштабі 1: 1.

У разі, коли апарат готовий до роботи, копіровка одного листа займе 15 секунд. Якщо ж принтер знаходиться в сонному режимі, то процедура займе 30 секунд.

Ще передбачається отримання відразу декількох копій – для цього натисніть і утримуйте кнопку пуску копировки протягом трьох секунд.

Установка драйверів і ПО

Встановивши скачав драйвер на принтер Ricoh SP 150SU на комп’ютер з диска, який йде в комплекті, приєднуємо агрегат за допомогою USB-кабелю до ПК. Пристрій сам автоматично розпізнається. Єдиною незручністю є те, що потрібно буде перезавантажити ПК, після закінчення установки.

У интерфейсном вікні, у вкладці «Загальні» вам надається вибір типу і формату завантаженого паперу, орієнтацію (альбомна або книжкова), якість видаваної друку, визначити чисельність копій і ще невеликий список допоміжних властивостей.

У пункті «Додаткові» вам надається можливість задати потрібний вам маштаб або ж включити послугу автоматичного розміщення друку. Тут же можна вибрати функцію друку: «водяний знак», буклети, колонтитули. Присутня можливість зміни щільності друку.

Пакет налаштувань зберігається в профілі користувача, назва якого ви самі можете придумати. У графі «Профіль друку» є список профілів. Розташована під ними кнопка видалення, допоможе вам позбутися непотрібних збережених налаштувань.

продуктивність

Згідно з даними випробування на продуктивність, «холодний» запуск займе близько хвилини. При відсутності черги на друк, принтер переходить в стан режиму «Сон». Індикатор, розташований в самій кнопці почне повільно кліпати. Після відправлення на нього завдання, вихід з режиму займе близько 18 секунд.

Швидкість друку становить 22,5 сторінки за одну хвилину. Копіювання, через панель RicohPrinter – 15 або 23 секунди, в залежності від обраного дозволу. Вихід із сплячого режиму становить всього лише 5 секунд. Це завдяки тому, що в пристрої встановлений модуль сканування на базі CIV. Для кольорового сканування буде потрібно близько 15 секунд.

Роблячи висновок, можна сказати, що притер МФУ Ricoh SP 150SU повністю відповідає заявленому функціоналу і здатний задовольнити потреби більшості покупців.

Ссылка на основную публикацию