Принтер при друку бруднить папір. Причини і вирішення проблеми

Деякі користувачі лазерної оргтехніки стикаються з такою проблемою: маже принтер або БФП. Виникає відповідне питання, що робити в цьому випадку? Способів вирішення даної проблеми в цілому досить багато і одна з причин того, що принтер брудно друкує, може полягати в його картриджі. Тому вам слід перевірити свій принтер з іншим витратним матеріалом, причому бажано, щоб він був оригінальним. Якщо новий картридж вас не підвів і друкує принтер став працювати справно, то проблема точно в видатковому матеріалі. До того ж плями при друку на лазерному принтері можуть з’являтися після заправки картриджа.

Проблеми з картриджем

У разі якщо пристрій маже при друку і при цьому на поверхні паперу з’являються смужки, то проблемою подібної ситуації є прокидається тонер. Можлива причина полягає в зносі ракельного ножа (чистить леза), що знаходиться між бункером з відпрацьованим тонером і барабаном. Також можливо, що в даний зазор потрапив якийсь сторонній предмет або бункер просто переповнився відпрацюванням. Таким чином, якщо лазерний принтер друкує брудно саме через перерахованих причин, то в першу чергу витягніть і розберіть його картридж, після чого проведіть заміну його ракельного ножа. Далі вам залишається висипати все відпрацьоване барвник, гарненько прочистити резервуар і заправити лазерний картридж заново.

Такий картридж буде бруднити папір після заправки

Якщо бруднити і мажучі принтер залишає на поверхні паперу досить бруднуватий тон, то проблема напевно криється в забрудненій оптиці або зарядному валі – за умови, що в принтері знаходиться тонер хорошої якості. Якщо ж барвник має сумнівну якість, то бажано повністю очистити картридж принтера від старого тонера і замінити його на новий, більш якісний і дорогий.

Якщо раніше лазерний принтер бруднить папір і на роздруківці стали з’являтися різного роду плями, які повторюються з приблизно однаковими проміжками, то причина, можливо, криється в нерівномірно зношеному Фотовали. У такому випадку його можна спробувати відновити за спеціальною технологією, але легше і простіше за все замінити дану складову частину друкувального пристрою.

Зношений фотовал є причиною того, що маже картридж лазерного принтера

Якщо зображення стало дублюватися на роздруковувати аркуші, то відповідь на питання про те, чому принтер маже, полягає в заряджається валі, який не відновлює заряд на поверхні фотовала. Ще одна причина полягає в наявності поганого електричного контакту з заряджає валом, який може бути й зовсім зношеним. Вирішити проблему можна шляхом повної заміни вала або відновленням контакту.

Наявність тонких вертикальних і погано надрукованих ліній з’являється внаслідок наростів барвника на кромці дозуючого леза. В цьому випадку слід акуратним чином почистити кромку від застояного тонера або просто замінити дане лезо. Визначити проблему вашого картриджа допоможе стаття про основні дефекти друку лазерних картриджів.

Проблеми з принтером

Якщо ж з іншим витратним матеріалом ваш пристрій продовжує мазати папір при друці, то проблема криється в самому принтері. Причину бруду можна перевірити за допомогою т.зв. «Стоп-тесту». Для цієї мети запустіть пристрій на друк і відкрийте кришки. Або ви можете просто відключити його від живлення в той час, коли папір буде знаходитися під фотобарабаном витратного матеріалу, але при цьому ще не встигне потрапити в вузол закріплення. Якщо аркуш паперу буде повністю чистим, то це говорить про те, що він мажеться саме в вузлі закріплення.
Що потрібно зробити, щоб з’ясувати, чому маже лазерний принтер? Для цього, перш за все, зверніть увагу на те, в якому стані знаходиться тефлоновий вал або термопленка. На поверхні даних виробів можуть бути різного роду дефекти або зібратися пригоріла барвник. Крім того, проблема може полягати в недостатньо нагріванні перерахованих елементів.

Налипання на термопленке можуть стати причиною гримни друку принтера

Перевірте притиск датчика, відповідального за контроль температури, або оцініть його зовнішній стан – можливо, на його поверхні з’явилася деяка кількість нагару тонера, який необхідно ретельно прибрати. Іноді причиною є те, що оболонка гумового валу початку відшаровуватися. Щоб діагностувати даний елемент доведеться розбирати весь вузол закріплення. Також принтер може мазати через неправильно встановлених параметрів паперу. Наприклад, вони можуть бути розраховані на тонкі листи, а ви замість них використовуєте досить щільний папір. Нерідко дефект друку буває пов’язаний з електронікою пристрою і в цьому випадку доведеться скористатися послугами фахівців.

Ссылка на основную публикацию