Принтер друкує темніше ніж на моніторі. Шукаємо рішення проблеми

Сучасні моделі принтерів хоч і мають відмінну надійністю і гарантіями, наданими виробниками, але рано чи пізно їх власникам доводиться вирішувати різноманітні проблеми. Однією з них є наступна: принтер друкує темні фотографії. Звичайно, дана задача не є широко поширеною, але деякі користувачі оргтехніки ламають голови над її вирішенням.

Отже, якщо принтер друкує темніше ніж на моніторі, то для початку в налаштуваннях драйвера пристрою в розділі «Цветокоррекция» спробуйте трохи зменшити контраст. Якщо це не допоможе, то можливою причиною появи подібного дефекту друку може бути необхідність лінеаризації. Під даним процесом мається на увазі виконання спеціальної настройки оргтехніки, що відповідає за подачу фарби в певній кількості. Завдяки лінеаризації свого принтера опрацювання деталей в тінях стане краще. Крім того, після проведеної настройки ви отримаєте і деякі інші переваги, які полягають в рівномірної градієнтній заливці, загалом освітленні надрукованих картинок і більш точному профілі, який базується на побудові, що складається з двох етапів. Також линеаризация допоможе позбутися від т.зв. переливу чорнила під час друку на таких пристроях, як широкоформатні плоттери.

Якщо темні фотографії як і раніше з’являються, коли на моніторі вони представлені в більш світлому забарвленні, то можливо, вам потрібно профілювання принтера. Завдяки цьому можна добитися правильного відображення кольорів при друкуванні будь-яких картинок – варто відзначити, що дана проблема є свого роду підводним каменем при підготовці цифрових зображень. Причиною цього є наявність особливих налаштувань передачі кольору на кожному принтері.

Взагалі, всі сучасні принтери мають заводським профілем, який записаний на диску з програмним забезпеченням, що йде в одному комплекті з пристроєм. Але не факт, що подібний профіль здатний забезпечити при друку картинок дійсно правильну передачу кольору. Причиною є те, що при застосуванні заводського профілю не були взяті до уваги індивідуальні особливості конкретної моделі принтера. Використовувати сторонні призначені для користувача профілі при цьому не слід, тому що це може ще більше погіршити проблему. Тим більше навіть використання паперу меншою або більшою щільності, ніж це потрібно може впливати на підсумковий результат. Виходом із ситуації є створення нового профілю з урахуванням своїх чорнила і паперу.

Для цього існує два способи.

  1.  Перший спосіб полягає в створенні профілю за допомогою сканера. Його суттю є те, що вам для початку потрібно роздрукувати тестову мішень і відсканувати її, причому обробляти її не слід. Отриманий в результаті сканування файл потрібно завантажити в ПО Adobe Photoshop в плагін під назвою Pantone Colorvision Profilerplus. Завдяки йому новий профіль для вашого принтера буде згенеровано в напівавтоматичному режимі.
  2. Інший спосіб має на увазі використання все того ж графічного редактора, але тільки на цей раз слід скористатися плагіном Color DarkRoom. Суть даного методу полягає в тому, що вам слід по черзі роздрукувати тестову шкалу. Після цього поміняйте налаштування каналів і кривих RGB «на око» поки не переконаєтеся в тому, що тестова мішень не буде доступний широкому максимально наближене до того, що видно на екрані ПК.

Таким чином, якщо принтер друкує темні фотографії, то ознайомтеся з вищепереліченими рекомендаціями. Але якщо вони не допоможуть вам, то залишається лише один вихід – звернутися за допомогою до досвідченого і надійного майстра. Якщо і він не допоможе, то вам доведеться, або задовольнятися тим, що є, або придбати новий принтер.

Ссылка на основную публикацию