Принтер друкує синім кольором замість чорного: чому і що робити

Окремі власники принтерів Epson раз від разу стикаються з проблемою заміни кольору на темно-синій при друку відбитків фотоякості. Це характерно здебільшого для моделей RX610 і RX615. Дана проблема проявляється далеко не на всіх моделях.

Виробник дану ситуацію описує, як проблему, пов’язану з бракованої партією чорнила. Однак думки фахівців розділилися в цьому питанні. Більшість майстрів сходяться на думці, що принтер Епсон друкує синім кольором в кольоровій палітрі відповідно до індивідуального профілю.

Про що піде мова:

Моделі Епсон, помічені у пресі синім

Наведемо кілька моделей, які були помічені фахівцями сервісів в незвичайному «поведінці» при друку сторінок.

принтер TX700

Мова йде про моделі:

 • TX700 – 6-ти кольоровий МФУ для домашнього використання;
 • TX800 – раніше випускався домашній 6-ти кольоровий МФУ;
 • Epson L210 з СНПЧ в окремих випадках виводить відтиски синім кольором.

Варто відзначити, що чотирьохкольорові моделі R270, R290 і Шестикольорова RX610, RX615 не мають подібної тенденції. Причому останні підтримують функцію друку з фотокамери, тобто коректно працюють з колірними профілями. У TX700 і TX800 проблема спостерігається в настройках, які замінюють Black основний на Black композитний, що складається з декількох основних кольорів. Така ж проблема характерна для Epson L210.

Epson L210

Синій відтінок виходить за рахунок переважання пурпурного і блакитного кольору в палітрі. Це природна ситуація, коли чорний друкується основний тріадою. Чому принтер Epson друкує синім кольором, розбираємо нижче.

Причини заміни чорного синім

Опишемо коротко, чому принтер друкує синім кольором замість Black:

 • причиною, чому не виводить нормально, можуть бути налаштування кольору, коли неправильно задана палітра відображення чорного кольору в тріаді;
 • ця проблема спостерігається в моделях TX700 і TX800 вибірково, можна припустити, що вона з’являється в пристроях, випущених різними виробництвами;
 • так як дана специфіка характерна для моделей з СНПЧ, крім профілю можуть грати роль чорне чорнило, виконані з сировини, що дає синій відтінок. Йдеться про окремих партіях або нефірмових матеріалах для друку.

Причина в профілях і якості чорнила

Багато користувачів звинувачують в даній проблемі папір, однак принтер Не друкує нормально з двох причин:

 • в результаті використання некоректного колірного профілю;
 • через особливості чорнила, що дають синій колір замість класичного Black або виконаних з сировини, що проявляється на фотопапері з відтінком.

Дані причини різновірогідні. Що робити, якщо принтер друкує синім кольором? Для початку потрібно точно визначитися з проблемою і виконати відповідні налаштування.

Що таке колірний профіль принтера?

Кольоровий профіль допомагає при друку коректно передавати кольори. Багато користувачів займаються налаштуванням яскравості, контрастності, колірної гами знімків і хочуть, щоб вони виглядали ідентично тому, що вони бачать на екрані.

Кольоровий профіль

Це можливо саме завдяки колірному профілем. В окремих випадках, коли профіль передає кольору некоректно, можуть виникати різні ефекти. Їх можна усунути, замінивши корекцію на нормальну. Даний ефект може зустрічатися при випуску друкуючих пристроїв різними виробництвами.

Як вирішити проблему з вашим Епсон

Фарба може бути виготовлена ​​з порушенням технології або ж драйвер підтримує колірний профіль з помилковим відтворенням кольору.

Проблема може бути усунена за допомогою фахівців в наступних випадках:

 • можна зробити перепрошивання пристрою і задати правильний колірний профіль;
 • Можна змінити часто використовувані чорнило. Не виключено, що постачальник набуває фарбу у ненадійного постачальника, що реалізує підроблені картриджі. В цьому випадку принтер друкує синім кольором замість чорного, перш за все, через відсутність точної формули пігментів чорнила у виробника-махінатора;

Розібратися, яка саме проблема спостерігається у вашій моделі Епсон, зможе досвідчений майстер. Зробити коректну перепрошивку МФУ самостійно без допомоги майстра, вам не вдасться. Але усунути подібний ефект реально, і ці роботи будуть недорого коштувати. Що робити, вам розповість майстер.

Які тести можуть знадобитися? Перед візитом в майстерню постарайтеся зробити наступне:

 • поміняйте налаштування і зробіть роздруківки в різних режимах;
 • замініть чорнило, причому купите їх у іншого постачальника;
 • оновіть драйвер.

оновлення драйвера

В принципі дані дії не дозволяють позбутися від описаної ситуації, але дають можливість з’ясувати поведінку вашого пристрою, щоб точніше визначити суть несправності. Дані тести допоможуть заощадити на ремонті.

Ссылка на основную публикацию