Принтер для фотодруку: який кращий лазерний або струменевий за якістю

Цифрова техніка дозволяє робити безліч знімків і зберігати величезну же їх кількість на жорсткому диску. Однак такий метод хоч і гарантує збереження, на жаль, не дуже-то зручний для користування. Фотографію можна побачити тільки на моніторі комп’ютера і тільки після запуску відповідної програми.

Щоб мати матеріальну версію зображеного події, слід придбати принтер для фотодруку вдома.

методи друку

Існує кілька варіантів кольорового і монохромного фотодруку. При цьому правда, варто враховувати, що апарати для будинку не дають великої точності передачі кольору, як професійні. При цьому вартість їх значно доступніша.

Лазерний принтер для фотодруку – використовується спеціальна порошкова фарба. При друку на барабан направляється електричний заряд, який притягує порошок необхідного відтінку. Суміш переноситься на аркуш паперу, і запікається при великій температурі.

Принтери

Таке зображення не завжди відрізняється прекрасною якістю передачі кольору, але зате гарантує чіткість малюнка і міцність зображення. Фото не вицвітає з часом і не змінюється.

Чим може похвалитися будь-який лазерний апарат, так це хорошою швидкістю друку, в цьому з лазернік ніщо не зрівняється. Однак процес отримання фото виявляється помітно дорожче, так як вартість порошкових картриджів набагато вище звичайних чорнильних.

Струменевий принтер для фотодруку – для будинку є ідеальним варіантом. Технологія подачі фарби на папір – крапельна, набагато доступнішим за ціною, так і картриджі коштують набагато менше.

Струменевий принтер

Виділяють 3 різновиди струменевих принтерів:

 • п’єзоелектричний – найдорожча технологія, що забезпечує максимальну якість фотодруку. Вартість приладу визначається друкованої головкою, а не картриджем. Однак апарат відрізняється чутливістю до рівня чорнила;
 • термостійкий – чорнило перед розпиленням прогріваються. Технологія недорога, вартість експлуатації визначається ціною витратних матеріалів;
 • бульбашковий – викид прогрітих чорнила проводиться за рахунок утворення бульбашок. Таким чином заодно вирішується і проблема з попаданням повітря і передчасним висиханням чорнила.

Всі струменеві апарати схильні до забивання друкуючих головок і висиханню чорнила. Кращою профілактикою цього явища виступає експлуатація.

термосублімаційні принтери – в пристрої використовується картридж з плівкою, на якому містяться шари твердого барвника. При нагріванні порошок переходить в газоподібний стан і закріплюється на папері. Термосублімаційні апарати воліють професіонали, так як вони гарантують чудову передачу кольору і точність відтінків. Вартість термосублімаційних приладів найбільша.

HP Photosmart A636

Як вибрати принтер для фотодруку

Кращим варіантом буде не модель з максимальною функціональністю або найбільшою вартістю, а апарат, що володіє оптимальним набором характеристик. Відповідно, щоб вибрати кращий принтер для фотодруку слід звернути увагу на наступні параметри.

 • Кількість квітів – мінімальним для струменевих апаратів є 3, але для якісного фото потрібно як мінімум П’єзоелектрична технологія дозволяє і при 3 кольорах отримувати прекрасні роздруківки.
 • Матеріали – важливою характеристикою є кількість фото, які можна отримати, використовуючи 1 картридж. Такий параметр більш показовий, ніж просто ресурс картриджа, так як дозволяє уточнити вартість однієї фотографії.
 • Дозвіл – якісний варіант лазерного апарату дає 4800 * 1200 точок на дюйм – мається на увазі модель для будинку.
 • Швидкість фотодруку – параметр важливий, якщо необхідно друкувати великі обсяги фотографії. Якщо в місяць роздруковується 20 знімків, то швидкість не так вже й важлива.
 • Додаткові можливості – друкують устрою можуть оснащуватися ЖК-дисплеями, можливістю базового редагування, пристосуваннями, що дозволяють друк прямо з флешки, сканерами, доступом до Wi-Fi і так далі.

Canon SELPHY CP810

Кращий кольоровий принтер для фотодруку

Рейтинг моделей постійно змінюється, так як виробники випускають нові, більш вдосконалені машини, причому у всіх цінових секторах.

 • Epson L805 – п`єзоелектричні пристрій, максимально можливий формат – А4. Доступна 6-кольоровий друк, працює при підключенні до ПК або через Wi-Fi. Відмінна риса – дуже гарне дозвіл друку: 5760 * 1440. Ресурс 1 картриджа становить 1800 сторінок. На фото – друкує апарат.

Epson L805

 • Canon PIXMA MG6840 – також відноситься до п’єзоелектричним машинам. Друк 5 кольорів, час друку – від 15 до 41 с. Дозвіл трохи нижче – 4800 * 1200. Прилад оснащений ЖК-дисплеєм, має бездротовий доступ. Одержувані зображення дуже точні, не вицвітають і не змінюються.

Canon PIXMA MG6840

 • Canon Selphy CP910 – володіючи чудовим дозволом – 5760 * 1220 і достатньою швидкістю друку – до 12 с, пристрій, однак, має цілком доступну вартість. Пояснюється це відсутністю додаткових функцій. Машина не може роздрукувати фото по бездротовому каналу, але зате і не вводить в зайві витрати.

Canon Selphy CP910

 • Epson Stylus Photo P50 – використовуються технології термічний друку в 5 кольорах. Надзвичайно висока роздільна здатність – 9600 * 2400 дозволяє отримувати практично професійні знімки. Швидкість трохи нижче – до 36 с, що пояснюється якістю роздруківки. Крім того, це один з небагатьох принтерів, який здатний працювати в форматі А3.

Лазерний принтер

 • HP LaserJet Pro CP1525n – компактний лазерний принтер для друку кольорових документів високого класу. Швидкість друку від 8 до 12 сторінок в залежності від характеру зображення. Дозволяє друкувати в будь-якому форматі – від А4 до конвертів, управління русифіковане. Перенесення кольорового зображення можливий не тільки на звичайний папір, а й на перфоровану або грубої структури. Недоліком моделі є більш низьке, ніж зазвичай дозвіл.
Ссылка на основную публикацию