Принтер для друку на дисках DVD і CD

Сучасні технології дозволяють зобразити на диску логотип фірми, портрет коханої людини або просто красивий пейзаж. Будь-, навіть не дуже просунутий користувач комп’ютера може надрукувати бажаний малюнок на CD і DVD дисках за допомогою спеціального домашнього принтера.

Про що піде мова:

види друку

Найпопулярніші типи принтерів для друку на дисках – струменеві і термопринтери. Конкретний тип вибирається виходячи з характеристик зображення.

  • Технологія струменевого друку дозволяє нанести повнокольорове і чітке зображення на лазерні CD і DVD диски. Цей метод використовується для цифрових носіїв з покриттям ink-jet printable, що вбирає чорнило. Такі диски можуть коштувати навіть дешевше звичайних, так як вимагають спеціальної обробки – після нанесення зображення їх потрібно покривати лаком для збереження малюнка.
  • Термопечать підходить для будь-яких дисків, сам процес забирає менше часу, ніж струменевий аналог, і також підтримує кольорові картинки. Але є обмеження – число підтримуваних кольорів всього 256, тому складні багатоколірні зображення виходять погано. Такий принтер потрібен, щоб друкувати на дисках прості одноколірні логотипи і візерунки.

Принтер Epson для друку на дисках

Виробники техніки

При виборі принтера варто звернути увагу на виробника. Найбільшим якістю відрізняється продукція фірм Epson, Canon. Розглянемо недорогі і загальнодоступні моделі цих компаній.

Epson

Epson – один зі світових лідерів з виробництва принтерів всіх типів, в тому числі і друкуючих на дисках. Моделі фірми відрізняються високою якістю і надійністю, швидко друкують. Крім того, щоб зменшити витрати, можна модифікувати принтер самостійно – наприклад, замінити картридж або купити з рук уже пересобран модель. Недолік – досить висока початкова вартість моделей, такі принтери більше підходять для великих тиражів.

Epson L805 – досить доступна і надійна модель, що відрізняється низькою собівартістю друку. Підтримка бездротового з’єднання дозволяє наносити зображення на компакт-диски з покриттям ink-jet printable прямо з планшета або смартфона. Ціна становить близько 20 тис. Гривень.

Epson L805

Epson PP-50 призначений для масового тиражування CD і DVD дисків. Весь процес повністю автоматизований, в середньому він друкує від 400 до 100 дисків на місяць (в залежності від картриджів). Коштує близько 200 тис. Гривень.

Epson PP-50

Epson Stylus Photo 1500W відомий високою якістю зображень за рахунок розпилення на поверхні диска найдрібніших частинок фарби. Він підтримує фотографії та картинки з високою роздільною здатністю, також має підтримку Wi-Fi. Цей принтер однаково добре підходить для CD і DVD дисків. Недолік – висока ціна (близько 40 тис. Гривень), складно знайти у відкритому продажі.

Epson Stylus Photo 1500W

Canon

Фірма Canon в представлення не потребує – про неї знає кожен, хто бував в магазинах електроніки. Всесвітню популярність цей виробник заслужив завдяки випуску надійної і якісної техніки. Головний недолік їх принтерів – дуже висока вартість і самих моделей, і витратних матеріалів. Друк на цифрових носіях підтримують всі принтери серії PIXMA.

PIXMA iP7240 – хороший бюджетний варіант термопринтера. Популярний через свою низьку вартість – 10 тис. Гривень, однак через підтримку всього лише 256 кольорів якістю картинки не виділяється.

PIXMA iP7240

PIXMA IP8740 8746B007 – струменевий модель, має підтримку Wi-Fi, отримує картинки в відмінній якості. Хороший принтер для друку на DVD дисках. Інші переваги – стильний сучасний дизайн, невисока ціна (25 тис. Гривень).

PIXMA IP8740 8746B007

Canon PIXMA Pro-10S – відмінний варіант з підтримкою бездротового з’єднання і широкоформатним друком кольорових зображень. За відгуками покупців, особливість цієї техніки – підвищена надійність і довговічність. З недоліків – висока ціна (близько 50 тис. Гривень).

Canon PIXMA Pro-10S

Roland

Компанія відома як виробник техніки для зовнішньої реклами (плотерів). Устаткування відрізняється високою міцністю і швидкістю, простотою обслуговування. У фірми є модель принтера, що друкує на жорстких дисках, але вона не дуже популярна через вкрай високу ціну.

Roland VersaUV LEF-200

Roland VersaUV LEF-200 – підходить для нанесення зображень практично на будь-яку поверхню – іграшки, щоденники, чохли для телефону, диски та інші. Ціна моделі – 1,5 млн. Гривень. Використовується в студіях, майстернях, пунктах роздрібної торгівлі.

інші виробники

Фірми-виробники принтерів HP, Kyocera, Pantum, Ricoh, Xerox техніку з підтримкою друку на компакт-дисках не випускають.

висновок

При виборі принтера потрібно враховувати, що функція друку на жорстких дисках лише приємне доповнення до основного арсеналу домашнього принтера (друкувального також кольорові фото, картинки, великоформатні зображення та ін.). Виняток – спеціальна техніка для великих тиражів преси, яка через свою високу вартість доступна не кожному. До того ж таке обладнання рідко зустрічається в звичайних магазинах, організаціям, які бажають налагодити масове виробництво CD / DVD-дисків з надрукованим зображенням, доводиться зв’язуватися безпосередньо з виробником.

Ссылка на основную публикацию