Принтер Canon не бачить кольоровий картридж після заправки

Дуже зручно мати принтер під рукою, тому люди все частіше купують принтер для домашнього використання. Але рано чи пізно чорнило закінчуються, і виникає необхідність у придбанні нового картриджа або реанімації старого. Навіть якщо установка пройшла без жодних проблем, то немає гарантій, що система буде коректно працювати.

принтер Canon

Про що піде мова:

Класифікація друкуючих пристроїв

Якщо заправка пристрою була успішно здійснена, але Canon як і раніше не бачить картридж, то для початку потрібно розібратися з типом принтера. Адже для різного устаткування характерні різні типові поломки.

Найбільшого поширення на ринку отримали наступні категорії:

  • Струменеві. Як правило, виробники цих пристроїв поміщають в них чіп, який блокує роботу Canon, якщо заправка проведена не в сервісному центрі. Нижче ми розповімо про те, що робити в подібній ситуації.
  • Матричні.
  • Лазерні. Якщо такий принтер не бачить картридж, то це говорить про наявність виробничого браку або некоректної установці елемента.

картридж Canon

різновиди картриджів

Щоб відповісти на питання, чому принтер Canon не бачить картридж, потрібно вивчити всі складові друкувального пристрою. Знаючи тип встановленого картриджа, можна самостійно визначити характер несправності. Отже, зустрічаються такі різновиди друкуючих касет:

  • Оригінальні. До них відносяться елементи, включені в стандартну комплектацію пристрою або виготовлені в тій компанії, що і принтер, в даному випадку Canon.
  • Перезаправлені.
  • Сумісні. Йдеться про друковані касетах, які успішно працюють з пристроєм, але їх виробником є ​​інша організація.
  • Відновлені.
  • Контрафактні. Як правило, саме контрафактний картридж не підтримує системою. Зовні він нічим не нагадує підробку, але ПО відмовляється з ним працювати. Що робити в подібній ситуації?

Картриджі системи СНПЧ

Перш за все, по можливості потрібно купувати оригінальні касети. Адже покупка відновленого або сумісного пристрою завжди несе ризик. Іноді воно деякий час безпроблемно працює, а потім різко перестає функціонувати, і на екрані відображалася напис, що принтер не бачить чорний картридж. Тому фахівці радять купувати оригінальні моделі або встановлювати системи, які безперебійно подають чорнило.

Як бути, якщо пристрій не може прийняти картридж?

Якщо заправка пройшла успішно, але принтер Canon не бачить картридж, хоча встановлена ​​оригінальна модель, то потрібно витягнути друкувальну касету і вставити її ще раз. Адже не виключено, що деякі контакти не співпали. Не рекомендується застосовувати силу, оскільки вдавлення картриджа призведе до поломки окремих деталей.

Також не виключено появи окису на контактах пристрою марки MG2440. В цьому випадку потрібно нанести на ватний тампон трохи спирту, вийняти касету і ретельно протерти контакти. Після повного висихання, картридж повертається у вихідне положення.

Прочищення контактів на картриджах

Іноді потрібно обнулити лічильник, інакше принтер Canon або Epson не бачить кольоровий або чорний картридж. Якщо на пристрої встановлено перезаправлені друковані касети, то для вирішення проблеми потрібно витягнути, а потім поставити на місце чорнильниці. На фото можна побачити, що в окремих пристроях є спеціальна кнопка для скидання чорнила. Також існують спеціальні програми, які допомагають обнулити лічильник на певних моделях, наприклад, PrintHelp для Епсон.

обнулення чіпа

Якщо принтер тривалий час не використовувалося

Нерідко людина тижнями не використовує принтер MG2440, Canon або іншу модель, а після задається, питанням, чому він не бачить кольоровий картридж. Такий пристрій починає працювати з перебоями або друкує смугами. Більшість людей помилково вважають, що закінчилися чорнило і поспішають заправити свій Canon. Тоді як проблема полягає в іншому. Для початку потрібно очистити голівку друкувального пристрою, а також його сопла. Причому ці дії виконуються не вручну, а через спеціальну програму.

Як самостійно обнулити чіп?

У деяких моделях встановлені чіпи, в результаті чого принтер не бачить картридж після його заправки. Чому виникає така ситуація і що робити в цьому випадку? Справа в тому, що компанії-виробники зацікавлені, щоб клієнти постійно купували нові касети, а не заправляли старі. Тому окремі кольорові принтери оснащені чіпами, які блокують їх роботу після заправки.

Єдиним шляхом вирішення проблеми є обнулення чіпа за допомогою спеціального приладу, званого программатором. Після поповнення запасів фарби в Canon, необхідно докласти до контактів прилад, які внесе в мікросхему відповідні зміни. В результаті драйвера друкувального пристрою будуть сприймати касети на абсолютно новий картридж.

Крім того, якщо принтер не бачить кольоровий картридж, можна встановити так звані чіпи-замінники. Існують варіанти для одноразового і багаторазового використання. Їх головною особливістю є автоматичне обнуління після кожної заправки.

висновки

В даний час практично в кожному будинку є чорний, а також кольоровий принтер Canon або іншої популярної моделі. Час від часу виникає необхідність в заміні або додаванні чорнила в друкуючу касету. У цій процедурі немає нічого складного, але нерідко виникають складнощі, оскільки користувачі не розуміють, чому пристрій перестало бачити картридж. Але не варто впадати в паніку і нести обладнання до фахівців.

Адже можна самостійно розібратися з проблемами, що виникли, використовуючи наведені вище поради. Головне при цьому – не використовувати силу для вдавлення касети в пристрій. Також не рекомендується насильно витягувати картридж, якщо він ще не повернувся в нормальний стан.

Ссылка на основную публикацию