Protect в Яндекс браузері – Як вмикати та вимикати захист

Сучасний інтернет таїть в собі безліч небезпек. Проводячи час виключно в соціальних мережах, ви можете стати жертвою шахраїв і втратити доступи до свого облікового запису або завантажити файл, заражений вірусом.

Для забезпечення безпеки користувачів, Яндекс Браузер впровадив технологію Protect. Ця вбудована функція, містить цілий комплекс заходів, що підвищують захист користувачів.

Що таке Protect

Технологія активного захисту Protect – це набір захисних механізмів в Яндекс браузері, що запобігають загрози, з якими користувач стикається щодня в глобальній мережі.

Протект розпізнає і запобігає наступні види загроз:

  • Смс шахрайство;
  • Відвідування фішингових сайтів;
  • Перехоплення паролів і даних банківських карт в незахищених Wi-Fi мережах;
  • Завантаження потенційно небезпечних файлів.

Розпізнавання більшості загроз, відбувається завдяки даним, зібраним на протязі довгого часу, пошуковою машиною Яндекса. Пошуковий робот сканує сотні тисяч сторінок щодня, виділяючи серед них потенційно небезпечні. Згодом, подібні інтернет ресурси потрапляють в базу сумнівних сайтів, позначаються у видачі пошукової системи і до них блокується доступ в Яндекс браузері.

Важливо розуміти – Protect не може замінити повноцінне антивірусне ПЗ. Високий рівень захисту досягається тільки при спільному використанні і дотриманні правил безпеки, зокрема.

Захист від перехоплення паролів і даних банківських карт, будується на базі популярних ресурсів, зібраних компанією. При оплаті карткою, браузер аналізує і порівнює сторінку, що з її копією в базі, якщо виникають сумніви в достовірності ресурсу – видається попередження користувачеві.

Як включити Protect в браузері

За замовчуванням, при установці Яндекс браузера, технологія Protect вже включена і захищає користувача при першому ж запуску. Перевірити наявність даної функції в браузері можна, відкривши налаштування і перейшовши в розділ «Безпека».

Так само, перевірити наявність «Протект» в браузері, можна зайшовши на сайт будь-якого інтернет банку. В адресному рядку, при включеному захисті, ви побачите подібний значок.

Якщо описані вище методи, говорять про відсутність захисту – поновіть Яндекс Браузер до останньої версії.

Можливо ви раніше відключили цю функцію або її компоненти, а тепер хочете назад включити.

1. Відкрийте настройки оглядача, перейдіть до розділу «Особисті дані» і включите пункт, зазначений на малюнку.

2. Перейдіть в розділ «Безпека».

3. Проставте галочки на всіх пунктах в списку.

Можете перевірити чи включений Protect зараз, без перезавантаження браузер.

Як відключити активний захист Protect

Яндекс Protect – інструмент, що включає в себе захист за кількома напрямками. Ви можете відключити, як кілька його компонентів, так і захист повністю.

Визначившись, що саме вам заважає комфортно проводити час в інтернеті, коректний.

1. Відкрийте Яндекс Браузер і зайдіть в настройки.

2. Перейдіть на вкладку «Безпека».

3. Вимкніть компоненти захисту, які вам не потрібні.

4. Якщо Protect як і раніше блокує сайти, на які ви заходите, натисніть на кнопку «Ігнорувати це попередження» і ви продовжуйте перегляд сторінки.

Якщо в браузері блокуються такі ресурси, як ВКонтакте або YouTube – перевірте файл «hosts» на наявність змін і комп’ютер на віруси цілком. Можливо це змушує оглядач блокувати популярні сайти.

Як підсумок зазначу, що технологія Protect в Яндекс браузері – це унікальна розробка компанії Yandex, що працює на попередження загрози, а не на усунення наслідків.

Скористайтеся цим безкоштовним рішенням в купе з повноцінним антивірусним ПЗ і ваш комп’ютер буде під захистом.

Ссылка на основную публикацию