Прості способи запустити командний рядок від імені адміністратора на Windows 10

У командному рядку задаються різні команди, які неможливо виконати в графічному інтерфейсі операційної системи. Щоб розширити поле можливих команд, нам потрібно запустити командний рядок від імені адміністратора. Подивимося, як це зробити в десятці.

через пошук

Простий спосіб – знайти командний рядок в пошуку. Кількома на пошукову лупу, розташовану на панелі завдань. У рядку прописуємо пошукової запит. Натискаємо правою кнопкою миші на знайдену іконку і в списку, що з’явився дій вибираємо «Запустити від імені адміністратора». Підтверджуємо дію про внесення змін, натиснувши «Так».

З’являється чорне вікно з класичної командним рядком Win 10.

Важливо! Рядок можна відкрити через «Виконати». Затискаємо клавіші Win + R, прописуємо cmd і натискаємо Enter. Але в цьому випадку командний рядок запуститься без прав адміністратора.

Легко зрозуміти, запустилася рядок з можливостями адміна чи ні. Порівняйте назви «шляхів» в попередньому і наступному скріншоті. У першому у нас виставлено «загальний» шлях до системної командної рядку (Windows \ System32). У другому – шлях конкретного користувача, що не адміна (Users \ Імя_пользователя).

через провідник

Запуск командного рядка можливий через провідник операційки. Заходимо в нього і слідуємо шляхом C: \ Windows \ System32. Знаходимо exe-файл під ім’ям «cmd», натискаємо правою кнопкою миші і вибираємо «Запуск від імені адміністратора».

Комбінація Win + X

Напевно, варто було б почати з цього способу. Він здається найочевиднішим і простим. Але в останніх версіях десятки з’явився один нюанс.

Натискаємо клавіші Win + X (або правою кнопкою мишки клікаємо на меню «Пуск»). У списку на зазначеному місці повинна була стояти командний рядок. Замість цього від імені адміністратора можна запустити Windows PowerShell.

Ніякої різниці немає. Це оновлена ​​командна оболонка для користувачів Windows 10. Більш того, вона дає користувачам більше командних можливостей. Інтерфейс точно такий же, тільки на синьому тлі.

Операційна система дає можливість замінити PowerShell на командний рядок в списку Win + X. Для цього заходимо в параметри Windows і вибираємо розділ «Персоналізація».

Далі заходимо в «Панель завдань» і прокрутити список налаштувань трохи вниз. Якщо ми хочемо замінити PowerShell на класичну командний рядок, нам потрібно встановити перемикач на «Вимкнути.» В зазначеному місці.

Командний рядок з правами адміністратора легко відкривається трьома способами. Найпростіші – стандартний пошук або комбінація клавіш Win + X. В останньому випадку (на оновлених версіях десятки) можна відкрити Windows PowerShell. «Синя рядок» нічим не відрізняється від класичної і дає більше командних можливостей. Замінити на традиційну можна в налаштуваннях. Запуск через провідник також нескладний, але менш зручний.

Ссылка на основную публикацию