Проста інструкція, як користуватися відео редактором Avidemux

Avidemux – безкоштовний аудіо та відео редактор з відкритим кодом. Завантажити її можна на офіційному сайті. Вибирайте інсталятор відповідно з операційною системою, не забудьте про розрядність (для Windows). Остання версія (на момент написання статті) – 2.7, але можна скачати старіші – 2.5 і 2.6.

Програма проста в управлінні, має базовий набір функцій для редагування відео і аудіо. Вона не може конкурувати з професійними утилітами начебто Adobe Premiere Pro в плані можливостей. Але створювалася вона як раз для невимогливих користувачів. І що важливо – вона абсолютно безкоштовна. У нашому невеликому огляді розповімо, як користуватися утилітою.

Перше знайомство

Встановивши утиліту, ми потрапляємо в головний інтерфейс, де нічого зайвого. Зверху меню інструментів, зліва панель управління форматами, внизу – простий і зручний плеєр для редагування. Посередині знаходиться область попереднього перегляду.

Обрізка відео і аудіо

За допомогою Avidemux можна швидко змонтувати відеоролик або аудіо трек. Обрізка – найпростіший спосіб позбутися від зайвого. Завантажимо невелике відео. На верхній панелі кликнемо на іконку «Відкрити».

Залежно від розміру файлу завантаження (розпакування) може зайняти деякий час.

Обрізати відео в Avidemux гранично легко. Виставляємо тимчасової повзунок на тій ділянці ролика, з якого потрібно почати обрізку. Далі натискаємо на іконку «A». Ми поставили маркер на той час, з якого потрібно обрізати відео.

Другий крок – відзначаємо другий, кінцевий ділянку обрізки. Виставляємо туди повзунок і натискаємо іконку «B». Весь проміжок, який нам потрібно обрізати, виділився в рамку.

Після чого ми натискаємо кнопку Delete на клавіатурі – і успішно завершуємо редагування. Не забувайте зберігати результати! Натискаємо на іконку «Зберегти» у верхній панелі і вибираємо шлях. Збереження також може зайняти деякий час, в залежності від зроблених змін і розміру файлу.

Відео фільтри

Розробники надали набір інструментів, якими можна відредагувати відео. Фільтри знаходяться в меню відео на верхній панелі управління.

Ви помітили, що цей розділ неактивний? Ми не змогли зайти в нього. Виявляється, що для доступу до фільтрів потрібно виставити відео кодек. Кількома на лівій панелі в розділі «Відео на виході» і вибираємо самий універсальний.

Тепер редактор фільтрів нам доступний. Відкриваємо його (можна скористатися швидкої комбінацією клавіш – Ctrl + Alt + F). Фільтрів дуже багато: кілька розділів з великим списком можливих змін.

Спробуємо найпростіше – повернути зображення. У розділі «Трансформація» вибираємо відповідний пункт (натискаємо на нього два рази лівою кнопкою миші). Виставляємо кут повороту, натискаємо «ОК».

Фільтр «Повернути» додасться в праву колонку активних. Натискаємо кнопку «Предпросмотр».

Відео наше перевернулося на 90 градусів. Зміни вступлять в силу після збереження відео. До цього ж ви можете попередньо дивитися зміни і вносити свої поправки.

Кілька слів скажемо про аудіо фільтрах. Вони знаходяться в такому ж меню на верхній панелі. Нагадаємо, що для застосування фільтрів потрібно виставити аудіо формат в лівій області навігації.

Фільтрів аудіо небагато. Можна виставити кілька параметрів: DRC, перетворювач частоти, зсув, зробити ремікс в стерео, встановити рівень нормалізації.

Кодування відео

Часто програму Avidemux використовують в якості відео-перетворювача. Деякі мультимедійні пристрої підтримують тільки певний тип кодеків або форматів. Наприклад, не всі приставки для телевізора відтворюють аудіо AC3. Або не всі старенькі DVD-плеєри працюють з форматом mkv.

Користувач може змінити відео формат (avi, mkv, flv і ін.), Кодеки для відео (mpeg-4, AVC і т.д.) і аудіо (mp3, AAC, AC3). При кодуванні аудіо не забудьте вибрати «Фільтри» і встановити ремікс стерео.

підсумки

Avidemux – безкоштовна програма для:

  • обрізки відео;
  • накладання фільтрів;
  • кодування аудіо і відео форматів, кодеків.

Простий і зручний інтерфейс дозволяє працювати з утилітою користувачам, у яких мінімальний або відсутній досвід знайомства з відео редакторами.

Ссылка на основную публикацию