Пропав звук після переустановлення Windows [Причини і рішення]

питання користувача

Добрий день.

Підкажіть, як повернути звук. Після того, як я перевстановив Windows 8 (до цього стояла ця ж система з цього ж диска) – пропав звук зовсім (його немає ні в одному з додатків).

На вигляд начебто все нормально: значок в треї горить, червоних хрестиків на ньому немає. Помилок при перевстановлення – теж ніяких не було. Драйвера начебто теж встали. Що можна зробити…?

Доброго часу!

У переважній більшості випадків причиною відсутності звуку (після поновлення / перевстановлення ОС) є “збилися” налаштування звуку і проблема з драйверами. І те, і інше, цілком можна вирішити власними силами і досить швидко. Нижче в статті постараюся коротко і лаконічно викласти суть того, що потрібно перевірити, виправити.

І так …

Причини, за якими міг “прірву” звук

Важливо! 

У цій статті вказані причини відсутності звуку, які можуть виникнути саме після переустановлення системи. Якщо у вас немає звуку не через це, то см. Ось це: 

1) Неправильно вибрано пристрій відтворення

Нова ОС Windows далеко не завжди правильно визначає пристрій відтворення (колонки, навушники та ін.) За замовчуванням. Тобто звук може “подаватися” на той пристрій, що у вас зовсім не підключено до ПК (наприклад). І, природно, що комп’ютер буде ньому як риба. Від себе зазначу, що подібне відбувається ДУЖЕ часто, як раз саме після переустановлення ОС, або після підключення нових навушників / колонок / плеєрів та ін. Аудіо-пристроїв до ПК.

Щоб виправити цю проблему, необхідно відкрити панель управління Windows, розділ “Обладнання і звук / Звук” (Див. Скріншот нижче).

Звук (панель управління Windows)

Далі у вкладці “Відтворення”, як правило, буде представлено кілька пристроїв: динаміки, Realtek Digital Output і ін. (Як на прикладі нижче). Тут вам потрібно по черзі перевірити кожен пристрій: кращий варіант – відкрити відтворення якого-небудь MP3-файлу (або відкрити перегляд фільму) і спробувати поставити за замовчуванням той або інший пристрій.

Вибираємо пристрій для відтворення звуку

Просто так буває, що при виборі “Динаміків” – звуку немає, а ось при “Realtek …” – звук несподівано з’являється. Найчастіше це пов’язано з конфігурацією і роботою аудіо-драйверів (А ось про них ще пару слів нижче)...

2) Ні драйверів (або “криво” встали поточні)

При перевстановлення системи, все старі драйвера і програми, настройки та параметри видаляються при форматуванні розділу диска. Природно, що коли не встановлена ​​необхідна версія драйвера – комп’ютер просто не знає як працювати з вашою аудіо-картою, і через це звук відсутній …

Зазначу, що в новій Windows 10 подібне відбувається все рідше, тому що під час інсталяції системи відбувається установка драйверів для більшості обладнання: відеокарти, аудіо-карти, мережевого адаптера і ін.

Один з найпростіших способів перевірити наявність драйвера на аудіо-карту – це відкрити диспетчер пристроїв (Щоб відкрити: натисніть поєднання клавіш Win + R, введіть команду devmgmt.msc, натисніть Enter).

Запуск диспетчера пристроїв – devmgmt.msc

Далі розкрийте вкладку “Звукові, ігрові та відеотехніка”: в ній повинно відображатися назва вашої аудіо-карти (її виробник). Зверніть увагу також на те, що навпроти пристроїв не повинно стояти ніяких жовтих знаків оклику (червоних хрестиків). Перевірте також вкладку “Інші пристрої” (Якщо вона у вас є) – якщо встановлено всі драйвери в системі вона повинна бути “порожня” (або її не повинно бути).

звукові пристрої

Так виглядає пристрій, для якого в системі немає драйвера

Для автоматичного пошуку і вирішення проблем з драйверами рекомендую використовувати утиліту. Після її запуску, вона автоматично перевірить всі ваше обладнання, всі поточні версії драйверів – а потім запропонує оновити все разом, натиснувши на одну єдину кнопку! Дуже зручно!

Крім того, зазначу, що Driver Booster (крім драйверів) оновлює необхідні системні компоненти: DirectX, Microsoft .NET Framework і ін.

Driver Booster – одна кнопка для поновлення ВСІХ драйверів

В допомогу!

Інструкція: як встановити драйвер на звук. Пошук аудіо-драйверів (на прикладі Realtek) – 

3) У вашій версії Windows може бути відключена служба аудіо (з метою оптимізації)

Найчастіше подібне зустрічається в різних збірках Windows: 5 в 1, 20 в 1 і т.д. (На просторах мережі їх багато). Особливо цим відрізняються збірки, оптимізовані на максимальну продуктивність (наприклад, під гри). Саме тому, завжди рекомендував ставити ліцензію, і надалі самостійно її оптимізувати.

У Windows за звук відповідає одна з служб, її точна назва “Windows Audio”. Щоб дізнатися її стан, необхідно відкрити список “Служб”. Щоб відкрити ці служби – просто натисніть поєднання клавіш Win + R (Має з’явитися вікно “Виконати”) і введіть команду services.msc.

Далі в списку служб знайдіть “Windows Audio” і подивіться її стан і тип запуску.

Служби – дивимося стан Windows Audio

В ідеалі її стан має бути в режимі “Виконується”, тип запуску – “Автоматично” (як на скріншоті вище). Якщо це не так – спробуйте вручну її відкрити і запустити. Після чого, як правило, потрібне перезавантаження комп’ютера.

Додам, що далеко не завжди вдається запустити цю службу (особливо, на “змінених” кимось системах). Спробуйте пошукати код помилки, який видається при спробі її запустити.

Зазначу, що далеко не завжди вдається її запустити без переустановлення системи …

4) Можливо, при установці ОС були змінені налаштування BIOS

Для того, щоб запустити установку Windows з завантажувального флешки, необхідно змінити налаштування BIOS – і багато при цій процедурі (говорю з особистих спостережень) “зачіпають” і змінюють інші параметри. Нерідко, одним з таких параметрів є “звук”.

Справа в тому, що в багатьох версіях BIOS можна відключити роботу аудіо-карти (її робота потрібна далеко не на всіх ПК). Зробити це досить просто: замінити Enabled (включено / працює) на Disabled (вимкнено).

В допомогу! Інструкція по входу в BIOS – 

Найчастіше, в BIOS необхідно буде відкрити розділ “Advanced” (розширені) і знайти пункт щось на кшталт “HD Audio” (приклад нижче). Далі перевірте, щоб навпроти пристрої горіло “Enabled”.

Onboard HD Audio

Якщо ви не знаходите нічого подібного, можна спробувати скинути і привести настройки BIOS (UEFI) до оптимальних (при оптимальних настройках – звук повинен бути включений!).

До речі! Як правило, в документах, що йдуть разом з ПК, є тех. документація по настойкам BIOS. Якщо документація у вас залишилася – то можна скористатися і цією інформацією.

PS

Якщо вищеперелічене не допомогло, спробуйте запустити майстер виявлення і усунення неполадок зі звуком. Для цього просто клацніть правою кнопкою мишки по значку гучномовця в треї Windows, і під сплив контекстному меню виберіть даний пункт (див. Приклад нижче).

Ссылка на основную публикацию