Пропав вибір операційних систем при завантаженні комп’ютера

Якщо в один прекрасний момент у вас пропав вибір операційних систем при завантаженні комп’ютера, то це ще не біда. Відновити завантажувач всіх ваших операційних систем можна буквально за 10-15 хвилин. Зазвичай меню завантаження ОС зникає після неправильного вимикання комп’ютера, різкого стрибка в електричній мережі, або після переустановлення однієї з систем Windows. У мене такий казус стався саме через перевстановлення Windows 10.

Пропав вибір операційних систем при завантаженні комп’ютера

Чому у мене пропав вибір операційних систем

Захотілося мені пограти з оптимізацією своєї десятки і перевірити в роботі програму CCleaner. Зазвичай я проводжу оптимізацію своїх систем вручну, а тут вирішила перевірити цю хвалену програму, і після оптимізації реєстру моя система просто більше не запустилася.

Не допомогло, ні аварійний диск відновлення системи, ні відкат, ні відновлення реєстру з резервної копії. Точніше після відновлення реєстру система завантажилася, але деякі програми стали працювати не коректно. І тоді я вирішила повністю перевстановити десятку.

Бояться за збереження своїх файлів мені не треба, так як вони все вони зберігаються на окремому жорсткому диску. Єдина незручність, це установка заново всіх програм. Але і тут мені не довелося сильно напружуватися, тому що всі необхідні мені програми записані на окремому жорсткому диску. Деякі з них доведеться просто оновити.

У мене на комп’ютера встановлені ще дві системи (Windows 7 і Windows 8.1), і після переустановлення Windows 10 ці дві системи зникли з завантаження. Сталося це тому, що установка виндовс повинна відбуватися за віком систем – від старої до нової. А тут цей порядок порушився. Довелося мені відновлювати меню завантаження.

відновлюємо меню вибору операційних систем

Встановила я на комп’ютер безкоштовну програму для відновлення завантажувача EasyBCD.  Ви можете легально завантажити її з інтернету з офіційного сайту або будь-якого іншого. Встановлюється вона легко і швидко. Після запуску її у вас відкриється таке вікно.

У ньому показано, що на даний момент у мене на комп’ютері всього один запис в завантаженні.

Мені необхідно додати завантажувач Windows 7. Для цього тиснемо зліва на кнопку «Додати запис»І у вікні«Операційні системи»Переходимо на вкладку тієї системи, завантаження якої ми будемо відновлювати. У мене все системи Windows, тому я вибираю вкладку «Windows».

Робимо наступні настройки:

  • В полі “Тип»Виставляємо запис Windows Vista / 7/8/10.
  • В полі “ім’я»Можна відразу вписати назву свій системи, а можна змінити його потім у вікні редагування, в яке можна потрапити клікнувши по кнопці«Редагувати меню завантаження».
  • В полі “диски»Виставляємо букву диска, на якому знаходиться наша система, для якої ми відновлюємо завантаження. Подивитися букву можна в папці «цей комп’ютер»(В Windows 10), або«комп’ютер»(В Windows 7). У мене Windows 7 встановлена ​​на диску «G»,

Після всіх налаштувань в цьому ж вікні тиснемо кнопку «Додати».

Тепер можете клікнути на кнопку «поточне меню»І подивитися додався чи пункт з вашої нової системою.

Для того, щоб редагувати записи, клікніть мишкою по кнопці «Редагувати меню завантаження»І встановіть галочку навпроти тієї системи, яка повинна завантажуватися за замовчуванням, або виділіть її та перемістіть записи зеленими стрілками нагорі вікна.

Якщо запис вас чимось не влаштовує, то її можна виділити і перейменувати або видалити кнопками «перейменувати»І«вилучити».

Не забудьте все зберегти кнопкою «зберегти».

Тепер тиснемо на кнопку «установка BCD». У цьому вікні перевіряємо розділ, і в «Параметрах MBR» ставимо перемикач на завантажувач для нашої системи. Тепер можна сміливо тиснути на кнопку «переписати MBR».

Якщо щось не зрозуміло, то подивіться відео на цю тему:

Ось тепер у вас знову з’явиться меню вибору операційних систем при завантаженні комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию