Промивна рідина для струменевих принтерів: різновиди, виробники, рецепти

Для початку потрібно відзначити, що спеціальна рідина для промивки використовується для самостійної прочищення картриджа і голівки принтерів і БФП струменевого моделі. Використання подібного розчину може бути необхідністю для прочищення картриджа, який ви плануєте перезаправити – в такому випадку можна уникнути свого роду внутрішнього конфлікту чорнила, придбаних у різних виробників, тобто між двома видами фарби може статися звичайна хімічна реакція. Вона, в свою чергу, призведе до випадання осаду і блокування дюз, що знаходяться на соплової пластині.

Слід також додати, що промивна рідина використовується в разі забивання друкуючих головок, особливо коли їх штатна прочищення виявляється марною. Крім того, застосування такого розчину може виявитися потрібним дією при відновленні головки для друку, вкрилася засохлої фарбою і очищенню елементів принтера або СНПЧ від чорнила.

Виробники і склади

У всіх перерахованих вище ситуаціях необхідна спеціальна рідина для промивки. Подібний засіб може використовуватися в якості консервирующей рідини, тим більше вона не пошкоджує матеріал, з якого виконана головка принтера. Її склад найчастіше буває близький до основи самих фарб, завдяки чому він не сприяє формуванню осадження пігменту. Слід додати, що осад в чорнилі пігментного типу утворюються в будь-якому випадку, тобто термін їх використання становить всього лише рік. Якщо ж розбавити їх, то подібна дія лише прискорить цей процес.

Якщо вам потрібна професійна чищення у картриджі для промивання картриджів, то зверніть увагу на такий варіант, як промивна рідина inktec. Даний засіб може допомогти вам повернути ваш струменевий принтер в нормальний робочий стан. Зазвичай його використовують при довгому простої друкувального пристрою Canon або Epson, в тому випадку, коли якийсь із квітів почав погано друкують. Слід додати, що термін придатності промивної рідини для принтера Инктек становить до двох років. Деякою популярністю користується також очищає засіб таких компаній, як Contour і OCP, які рекомендуються для промивання головок для друку струменевого оргтехніки. Термін придатності їх продукції становить близько двох років, а випускається вона зазвичай в ємності об’ємом 100 мл.

Взагалі, найбільш простим засобом для очищення картриджів є звичайна дистильована вода. Але в залежності від складу рідина для промивки друкуючої головки буває:

  • нейтральної
  • лужної
  • кислотної

Перший варіант є універсальним, тобто відповідним для всіх моделей друкуючої оргтехніки і він складається з 80% дистильованої води, 10% спирту і 10% гліцерину.

Другий варіант, тобто лужної підходить для принтерів компаній Canon і Epson – в його складі крім трьох описаних в попередньому варіанті компонентів міститься також аміак.

Що стосується кислотного кошти, то воно є оптимальним вибором для кольорових пристроїв HP. У його склад входить дистильована вода, спирт і есенція оцтової кислоти.

Дізнатися про те, що робити якщо картридж засох в результаті тривалої бездіяльності чи прийшов час відновити голівку ви можете в цих статтях.

Як самому зробити промивну рідину?

Якщо вас не цікавить професійна промивна рідина для струменевих принтерів, пропонована з боку різних виробників, то ви можете спробувати зробити її абсолютно самостійно. Слід зазначити, що для цього не потрібно якихось особливих навичок і вмінь – головне, дотримуватися всю послідовність дій.

Крім того, якщо засохлий картридж простоював без роботи приблизно 2-3 місяці, то спробуйте для початку відновити його за допомогою звичайної дистильованої води. Можливо, вона допоможе, після чого ви можете запустити очищений витратний матеріал знову в дію або при необхідності замінити в ньому чорнило. Але якщо дистильована вода не допомогла вам через те, що принтер простоював без печатки досить великий термін або він знаходиться в приміщенні з високими температурними показниками, в такому разі скористайтеся наступною інструкцією, яка допоможе зробити промивну рідину для принтерів своїми руками.

  • Для виготовлення даної рідини вам знадобиться вода і будь-яке просте, але якісне засіб, яке використовується для миття скла, наприклад, це може бути Містер Мускул, HELP, Mister Proper і т.п.
  • Тепер прочитайте на етикетці обраного засоби для миття скла його складу. Відразу зверніть увагу на наявність сульфоетосілата натрію і ізопропіленового спирту. Справа в тому, що два даних компонента здатні прискорити процес, спрямований на розм’якшення засохлих на друкуючій голівці пігментів фарби.
  • Щоб зі звичайної води дистильованого типу і взятого кошти для миття скла отримати спеціальну рідину для принтерів, розмішайте в будь-якої зручної ємності обидва даних компонента в співвідношенні 9 до 1. Для їх набору використовуйте шприц.
  • Спробуйте почистити за допомогою отриманого кошти головку для друку. Якщо ніякого ефекту це не дасть, то збільште процентний вміст рідини для миття скла в загальному розчині. Але врахуйте, що дане значення не повинно перевищувати 50 відсотків!

Слід сказати, що використання практично 100 процентного засобу, призначеного для миття скла, може призвести до розчинення «мастики», яка міститься в друкуючій голівці. В результаті цього фарба може перетікати з однієї її частини в іншу, що, в свою чергу, дасть змішання квітів. Крім того, це може негативним чином позначитися на соплах, які під час друку будуть бити по поверхні паперу з деяким відхиленням. З цієї причини для початку використовуйте виключно дистильовану воду, яка не може негативним чином позначитися на цілісності і працездатності друкуючої головки. Якщо самостійно приготоване засіб не допомогло, то купіть професійну рідина від будь-якого відомого виробника подібної продукції.

Ссылка на основную публикацию