Промивання головки струменевого принтера рідиною

Принтери і МФУ допомагають в навчанні і роботі і такий пристрій може знадобитися в будь-який момент. Тим неприємніше буде новина про поломку принтера. Найбільш поширена поломка принтера – це висихання або засмічення друкуючої частини принтера. Розглянемо причини виникнення такої неприємності і варіанти її усунення.

Про що піде мова:

Причина несправності друкуючої головки принтера

Довгий час простою пристрою. Причини бувають різні: користувачі МФУ поїхали у відпустку, пішли на канікули або просто необхідність роздруковувати документи довгий час не виникала. Результат простою принтера засохлі чорнило в друкуючій голівці.

несправність принтера

Порада: для попередження такої проблеми, хоча б один раз в тиждень необхідно надати принтеру роботу. Допустиме неробочий час може змінюватися в залежності від типу і якості чорнила.

Використання неякісного чорнила, в результаті чого частинки містяться в такому витратному матеріалі засмічують сопла головки принтера.

Порада: для попередження цієї проблеми варто використовувати тільки фірмові чорнило.

Використання чорнила вироблених різними фірмами. При змішуванні можливе утворення згустків засмічують голівки.

Примітка: такий ефект може виявлятися не тільки при використанні чорнила різних марок, але і різних типів фарби вироблених однією фірмою.

Рідини різних марок для промивання ПГ

Примітка: при появі несправностей не варто експлуатувати принтер з розрахунком «саме пройде», такі дії можуть спричинити за собою вихід з ладу друкованої головки з наступною її заміною.

Усунення засихання друкуючої головки

При таких «захворюваннях» пристрою, як засмічення сопел сміттям або згустками фарби, варто звернутися до майстрів по ремонту принтерів. При висиханні фарби можна спробувати усунути проблему самостійно. Це дозволить не тільки заощадити кошти на ремонті, а й значно скоротить час ремонту. При засиханні, нам допоможе промивка друкуючих головок принтера.

Промивання друкуючої головки

Ця процедура досить проста і не вимагає складних інструментів і великих вкладень фінансів, в порівнянні зі зверненням в СЦ. Для цих цілей в залежності від моделі принтерів набір інструментів може варіюватися, але всюди потрібна спеціальна промивна рідина.

Рідина для промивки головки принтера

Такий атрибут можна придбати в магазинах офісної техніки або інших спеціалізованих пунктах. Застосовується вона для промивання головки принтера при засиханні, а також при зміні типу фарби або виробника чорнила. При виборі розчин для чищення зверніть увагу для якої марки і типу чорнила вона призначена, від цього безпосередньо залежатиме успіх всіх операцій. Також, не зайвим буде, взяти воду спеціального хімічного складу для промивання деталей, з метою видалення розчин для чищення і промивання шприців перед і після заправки картриджів.

Рідина для промивки ПГ

У разі необхідності рідина для промивання головок струменевих принтерів можна виготовити своїми руками в домашніх умовах. Найбільш простим і доступним засобом для усунення легких несправностей є дистильована вода, підігріта до 50-70 градусів. Для більш складних проблем доведеться приготувати більш агресивну суміш.

Чистячі рідини за хімічним складом поділяються на три типи:

  • Нейтральні. Склад: дистильована вода, спирт і гліцерин в пропорціях 8: 1: 1.
  • Лужні. Склад: дистильована вода, спирт, аміак і гліцерин в пропорціях 7: 1: 1: 1.
  • Кислотні. Склад дистильована вода, есенція оцтової кислоти і спирт у співвідношенні 8: 1: 1.

Порада: перед застосуванням власноруч приготовленою суміші, обов’язково профільтруйте її для видалення сторонніх часток.

принтер

Кожен тип суміші для промивання, підходить для певного виду фарби і при виготовленні необхідно враховувати цей фактор. Нейтральними, проводиться промивка головки струменевого принтера будь-якого типу, але не скрізь вони будуть досить ефективні; лужні, відмінно підходять для принтерів марок Епсон і Кенон; кислотні допоможуть кольоровим пристроїв марки HP.

Процес промивки принтерів

Процес промивки принтера розглянемо на прикладі пристрою фірми Епсон. Промивання головки принтера Epson проводиться промивальним рідинами CL-06 і CL-08, для пігментних і водорозчинних чорнила відповідно. Крім промивної рідини, нам знадобиться 2 шприца на 5-10 кубиків.

Процес промивки ПГ принтера

Залежно від моделі принтера можуть знадобитися додаткові маніпуляції з голкою шприца для додання їй необхідного діаметра. Перш ніж проводити маніпуляції необхідно знеструмити принтер, таким чином, щоб каретка залишилася на «вільному ходу». Це дозволить отримати доступ до необхідних елементів. Промийте гумовий ніж і капу від залишків засохлих чорнил, а після видаліть залишки рідини. Наберіть в шприц 6-8 кубиків промивної рідини і займіться чернілозаборнимі штуцерами починаючи з жовтого кольору, для цього в отвір всіх штуцерів, за допомогою шприца введіть по 1 мл рідини.

Примітка: якщо в процесі друку, тільки один колір дає незадовільний результат, особливу увагу зверніть на штуцер з фарбою цього кольору.

При виникненні зайвого тиску на відділенні будь-якого кольору, на нього варто звернути увагу і повторити операцію 2-3 рази. При можливості видаліть залишки рідини з верхньої та нижньої частини головки за допомогою туалетного паперу або іншого відповідного матеріалу.

Друкуюча головка

Примітка: включення друкуючої головки з залишками рідини на ній, може привести до поломки.

Після проведення всіх маніпуляцій і просушування деталей апарату, включіть через драйвер очищення головки 2-3 рази поспіль, а після цього зробіть пробну роздруківку. Якщо результати роздруківки виявилися невтішними і всі наші дії не принесли очікуваних результатів, є висока ймовірність що засохла фарба не пішла з головки. В цьому випадку операцію необхідно повторити кілька разів для усунення можливої ​​причини несправності.

Примітка: нехтування правилами промивання і неакуратні дії можуть привести до проблем із виробом.

Ссылка на основную публикацию