Програми для видалення що не видаляються файлів і папок

Доброго дня всім!

Буває таке, що клацаєш по файлу, тиснеш “Delete” і .. нічого! Через кілька секунд спливе якась помилка про неможливість проведення операції …

У цьому випадку, як правило, без додаткових спец. програм не обійтися (як зазвичай, в арсеналі Windows просто немає інструментів, щоб видаляти подібні файли).

Власне, в цій статті хотів привести найкраще з того, що зараз можна знайти серед софта. Порекомендую одну з подібних утиліт мати у себе в системі (до речі, можуть виручити і при видаленні різних вірусних доповнень, які часто мають модуль блокування, що запобігає їх “звичайне” видалення через провідник).

І так, що вибрати? ..

Примітка: до речі, якщо у вас не видаляється якась програма, то тут теж є свої інструменти – 

Софт для видалення заблокованих файлів

IObit Unlocker

сайт: 

Проста і компактна (всього 2 МБ) утиліта для розблокування і видалення практично будь-яких файлів з диска, флешок, тощо. Накопичувачів. Зазначу, що весь процес видалення відбувається в 2-3 кліка мишкою: спочатку правою кнопкою по які удаляемому файлу, потім в меню вибираєте “IObit Unlocker” (див. Скрін нижче).

Видалення файлу в IObit Unlocker

Далі у вас відкриється вікно, в якому ви можете вибрати, що робити з файлом: розблокувати, розблокувати і перейменувати, розблокувати і видалити (див. Скрін нижче).

До речі, в нижній частині вікна утиліта показує, яким процесом заблокований файл (може підказати, що потрібно зупинити / відключити).

IObit Unlocker – розблокувати і видалити

особливості:

 1. програма вбудовується в провідник: при натисканні правою кнопкою мишки, ви можете будь-яку папку або файл відправити у вікно “видалення” IObit Unlocker;
 2. можливість розблокування файлів, які використовуються відразу декількома процесами (програма послідовно закриє їх);
 3. крім примусового видалення можна примусово перейменувати файл, наприклад;
 4. можливість роботи відразу з десятками файлів;
 5. підтримка всіх популярних ОС Windows 10/8/7 / Vista / XP;
 6. повністю російською мовою.

Unlocker

сайт: 

Одна з найпопулярніших утиліт для розблокування файлів (для подальшого видалення, або перейменування).

Весь процес роботи з утилітою дуже простий: досить натиснути правою кнопкою мишки по потрібному файлу / папки, і в меню вибрати запуск утиліти (див. Скрін нижче).

Як видалити папку в Unlocker / Клікабельно

Зазначу, що в деяких особливо проблемних випадках, утиліта може “попросити” перезавантаження для видалення файлу (і видалить його відразу ж після нового завантаження ОС, поки ще ні один процес не встиг “зайняти” файл).

Додам також і те, що Unlocker справляється і з “битими” системними DLL, видалення яких блокує Windows (багато аналогічні програми просто не в силах впоратися з цим).

З мінусів: лише зовсім недавно розробники виправили “погану” сумісність утиліти з Windows 8/10 64 bits.

Lockhunter

сайт: 

Це безкоштовна утиліта для видалення заблокованих файлів (з якими ви вже і так і сяк, і не знаєте, що ще можна зробити). До речі, LockHunter дуже ефективний проти потенційно-небажаних програм, проти malware, які вбудовуються в інші додатки.

На відміну від інших програм, LockHunter всі видаляються файли “відправляє” в корзину, а значить, що в разі помилки – ви завжди зможете все відновити. Погодьтеся, дуже корисно ?!

Робота з LockHunter / Клікабельно

особливості:

 1. показує процеси які блокують файли або папки;
 2. можна подивитися детальну інформацію по кожному проблемному процесу;
 3. дозволяє розблокувати файл (закрити всі блокуючі процеси) для видалення / перейменування файлу;
 4. може видаляти файли при наступній перезавантаження ПК;
 5. дозволяє видаляти практично будь-який системний процес (акуратно, не кожен процес можна так “зачинити”, ПК може просто відразу ж перезавантажитися);
 6. інтегрується в провідник (аналогічно попереднім утилітам);
 7. працює у всіх популярних ОС Windows XP, 7, 8, 10 (32 і 64 bits).

FileASSASSIN

сайт: 

Досить цікава утиліта від творців знаменитої програми Malwarebytes (по боротьбі з malware). FileASSASSIN знадобиться вам в тих випадках, коли:

 1. при видаленні, ви побачите повідомлення, що доступ до файлу вам заборонений;
 2. побачите помилку, що диск захищений від запису;
 3. якщо файл зайнятий (заблокований) іншим процесом або програмою;
 4. файл використовується іншим користувачем;
 5. можливість видалення файлів, які були заражені вірусним і шкідливим ПЗ (нерідко, воно їх блокує, щоб ви не могли їх видалити).

FileASSASSIN – головне вікно

За заявами розробників утиліти, вони використовують спец. унікальну технологію, яка вивантажує модулі (блокуючі файл), закриває дескриптори, і дає вам повний доступ до файлу.

Зазначу один недолік утиліти: відсутність російської мови (хоча, програма дуже проста, і з нею під силу швидко розібратися навіть тим, хто взагалі не володіє англійською).

Ще пару способів …

Якщо попередні утиліти не дали результатів, то швидше за все, для видалення файлу, необхідно вдатися до більш радикальних способів:

PS

До речі, зверніть увагу на антивіруси. Нерідко, при підвищенні рівня безпеки вони дуже завзято відносяться до будь-яких вилучень (можуть заблокувати таку просту операцію). Наприклад, така поведінка була у Norton Antivirus 2011-2012 при виставленні максимального рівня захисту.

Ссылка на основную публикацию