Програми для прискорення роботи ігор

Вимоги ігор до «заліза» ростуть постійно і з величезною швидкістю. Однак, щоб позбутися від невеликих підвисань і лагів необов’язково купувати новий комп’ютер / комплектуючі, або проводити складну і небезпечну процедуру розгону процесу і відеокарти. Можна оптимізувати роботу операційної системи.

Про програми-оптимізатори

Навіть найкращі програми і утиліти, покликані оптимізувати роботу операційної системи і комп’ютера / ноутбука під час гри в цілому, не здатні значно підвищити продуктивність тієї чи іншої гри. Тобто, якщо у вас гра не запускається, або запускається з жахливими «гальмами», то вам зможе допомогти тільки хороший розгін відеокарти і процесора (і то далеко не завжди).

Читайте також: Як розігнати відеокарту nVIDIA Як розігнати відеокарту AMD Radeon

Якщо ж у вас гра все ж запускається, але на високих настройках погано працює, то понизьте їх, а потім спробуйте запустити гру разом із запропонованими нижче програмами. Завдяки цьому ви зможете комфортно грати без серйозних гальм.

Wise Game Booster

Це відмінне програмне рішення, яке підійде все користувачам. Програма поширюється безкоштовно, підтримує російську мову і має зручний інтерфейс. Ще однією перевагою є наявність регулярно виходять оновлення, що дозволить домогтися більшої сумісності з сучасними іграми. Також немає нав’язування будь-якої реклами, або платних послуг.

Оптимізувати роботу системи можна, скориставшись спеціальною кнопкою. В такому випадку програма самостійно підбере оптимальні настройки. Якщо вас не влаштовує автоматичний підбір налаштувань, то ви можете виставити їх самостійно.

Razer Game Booster

Дане ПО було розроблено фірмою, яка випускає різну апаратуру для геймерів. Тут ви зможете встановити оптимальні настройки не просто для всієї системи, а й для будь-якої окремої гри. Всі встановлені на комп’ютері гри будуть виведені в спеціальній панелі на головному екрані.

З настройками можна возитися самостійно, змінюючи їх як для окремої гри, так і для операційної системи в цілому. Також ви можете довірити роботу з настройками програми, в такому випадку вони будуть підібрані автоматично, виходячи з особливостей вашого комп’ютера і запускається гри.

При використанні Razer Game Booster користувачеві відкриваються деякі додаткові можливості, яких немає в інших програмах. Наприклад, ви можете відстежувати зміни FPS в реальному часі, робити скріншоти і запис екрану.

Незважаючи на те, що програма безкоштовна обов’язковою вимогою для її використання є реєстрація на офіційному сайті Razer. Також для нормальної роботи програми буде потрібно як мінімум хороша відеокарта з середньо-бюджетного сегмента.

Game Fire

Відмінна програма для прискорення ігор, особливо на ноутбуках і не дуже продуктивних комп’ютерах. Програма краще всіх оптимізує настройки операційної системи і комп’ютера для поліпшення якості гри. Правда, якщо у вас гра ледве тягнеться на середньо-мінімальних настройка, то пограти в неї ви не зможете на високих настройках без втрати якості, навіть якщо будете використовувати Game Fire.

Однак варто пам’ятати, що програма є умовно-безкоштовною, тобто частиною функцій ви можете користуватися безоплатно, але вам постійно будуть нав’язувати платну версію з більш розширеним функціоналом. Додатково варто відзначити, що без платних функцій ви не зможете на 100% оптимізувати систему, отже, перевага Game Fire перед іншими програмами нівелюється.

Плюс, ПЗ не має російськомовного інтерфейсу.

Game Prelauncher

Програма з примітивним і трохи грубим інтерфейсом, але при цьому ефективно виконує свою роботу. Її особливість полягає в тому, що вона підлаштовується під кожну гру індивідуально. Також програма може вдаватися до «екстремальним» видам оптимізації, наприклад, відключити графічну оболонку в операційній системі, але при цьому максимально підвищивши продуктивність всередині гри.

Однак дані «важкі» методи оптимізації можуть порушувати працездатність системи. Наприклад, після виходу з гри може не завантажиться графічна оболонка, то систему доведеться перезавантажити. Також більше немає підтримки цієї програми. Вона сумісна тільки з Windows 7 і іграми 2010-2012 років виходу, з більш пізніми ОС і іграми сумісність дуже спірна. Плюс, не працює офіційний сайт розробників, а сама розробка вже кілька років заморожена.

GameGain

< p>Ця програма має найгіршими характеристиками, але все ж виробляє деяку оптимізацію операційної системи. Інтерфейс і принцип дій в програмі дуже простий – вам потрібно вибрати процесор, версію операційної системи і прокрутити бігунок продуктивності на потрібний рівень, а потім натиснути на кнопку «Оптимізувати».

Однак більше ніяких налаштувань ви не зможете зробити, також програма не повідомили вас про те з якого саме принципом діє оптимізація. Хоча невеликий приріст продуктивності все ж відчувається. В добавок, ви будете постійно бачити набридливу рекламу розширеної версії GameGain, де нібито можна ще сильніше збільшити продуктивність.

MSI Afterburner

Дана програма спеціалізується скоріше не на оптимізації роботи комп’ютера, а на розгоні відеокарти. Звичайно, для професійного розгону рекомендується використовувати спеціалізоване ПО і провести тест відеоадаптера, щоб уникнути його перевантаження.

MSI Afterburner поширюється безкоштовно і повністю сумісний з багатьма видеоадаптерами. Тут ви можете швидко зробити невеликий розгін основних частот відеокарти. Такий розгін навряд чи викличе серйозну перевантаження адаптера, але може серйозно збільшити кількість FPS в грі. При розгоні ви також можете бачити дані про поточний стан відеокарти і центрального процесора (температура, напруга і т.д.).

EVGA Precision X

ПО практично повністю аналогічна тій варіанту, який розглянуто вище. Єдиними винятками є інтерфейс і можливість роботи тільки з відеокартами від nVIDIA. До того ж, чим новіша і «топова» у вас відеокарта, тим краще ця програма буде проводити її розгін і оптимізацію, що дозволить вижити з неї максимум.

Тут було розглянуто кілька найпопулярніших програм для оптимізації системи та прискорення роботи ігор на комп’ютерах і ноутбуках. Для максимальної продуктивності рекомендується використовувати 2-3 програми з цього списку «в зв’язці». Єдине обмеження, яке може виникнути перед вами – це конфлікт цих програм один з одним.

Ссылка на основную публикацию