Програми для 3d принтера для створення і друку моделей

Тривимірна друк являє собою процес створення об’ємних моделей за допомогою 3D принтера. Пристрій здатний вивести фізичний об’єкт за трьома заданим параметрам. Це частіше відбувається за допомогою пошарового вирощування. Велике значення має використовувана програма для друку на 3d принтері. За допомогою неї відбувається моделювання задуманого об’єкта. Він реалізовується з смоли, фотополімера, воску, пластику, скла, металу або гіпсу.

Про що піде мова:

Переваги використання 3D технології

Програма для моделювання на 3d принтері полегшує ручну працю розробників, причому при її використанні відбувається економія часу і матеріалів. Створювати тривимірні моделі подібним чином зможе людина, яка є новачком в інженерної графіки або дизайні.

Головною перевагою вважається автоматичний режим адитивної друку і моделювання майбутнього виробу. Процес створення спрощується, а ймовірність виникнення помилок і неточностей мінімальна. Для реалізації проекту знадобитися 3D принтер з грамотно підібраним до нього програмним управлінням.

Сфера застосування

Подібна технологія знайшла застосування в багатьох видах діяльності. Моделювання використовують в архітектурі, кулінарії, машинобудуванні, медицині та освіті. Цей напрямок вважається перспективним.

Модельний ряд 3D принтерів дозволяє споживачеві вибрати найбільш підходящий, як за ціною, так і по функціональності. Одним з найпопулярніших вважається 3D принтер Heacent Reprap Prusa i3 3D (зображений на фото). Він компактний (параметри 42,5х42х37 см, маса близько 7 кг), працює з форматами STL і G-Code, здатний створювати вироби з нейлону, ABS і PLA. Придбати його можна у вигляді набору для зборки.

3D принтер Heacent Reprap Prusa i3 3D

Heacent Reprap Prusa i3 3D – це вдосконалений принтер, який характеризується нескладним монтажем. Якщо знадобляться додаткові деталі, їх з легкістю можна на ньому виготовити.

Різновиди 3D друку

  На сьогоднішній день їх чотири:

 • Фотополімеризація (SLA). Матеріал, з якого відбувається створення об’єкта, твердне під впливом лазера або ультрафіолету

Як працює 3D-принтер за технологією SLA

 • Гранулювання (3DP). Окремі частки вихідного матеріалу спекают або склеюють.

гранулювання

 • Екструдування (FDM). Основу для вироби спочатку плавлять, а потім з отриманої маси видавлюють необхідну об’ємну фігуру.

Екструдування

 • Ламінування (PolyJet, PolyJetMatrix, MJM)

Готовий результат отримують протягом двох етапів, склеювання і виразно.

Вибір способу створення проектів здійснюється з урахуванням моделі 3D принтера, використовуваних програм моделювання та управління, наявного матеріалу, супроводом процесу рекомендаціями російською мовою, а також бажаної якості майбутнього об’єкта. Не можна забувати про час, який буде потрібно для процесу, і вартості майбутньої друку.

ПО для 3D принтера

Підбір програмного забезпечення проводиться виходячи з наявного обладнання. При наявності 3D сканера застосовується спеціально розроблені програми моделювання та управління обладнанням. Якщо є кінект, то підійде як платне, так і безкоштовне ПЗ.

При відсутності сканера і кінект підійде фотоапарат, тільки в цьому випадку знадобитися програми з серії Autodesk 123D Catch. З їх допомогою можливо, як моделювання конструкцій, так і управління обладнанням. Слід звернути увагу на можливість використання російської мови. Завантажити ПО можна безкоштовно.

Все ПО для створення тривимірних об’єктів діляться на три групи. До першої належать ті програми, за допомогою яких відбувається моделювання.

Серед них:

 • Autodesk 3Ds Max

За допомогою неї можна зобразити все що завгодно. Освоїти програму непросто, але способів для цього достатньо. У розпорядженні новачка безкоштовні заняття у віртуальному просторі і ком’юніті. Необхідно відзначити ліцензію, що знаходиться у вільному доступі. При її використанні потрібно враховувати те, що всі моделі будуть порожніми. При наявності отворів Autodesk 3Ds Max при друку не створить необхідну тривимірну конструкцію;

Програма Autodesk 3ds Max

 • SolidWorks

Програма передбачена для високоточного моделювання, отже, при роботі з нею будуть потрібні знання в області креслення і геометрії. В результаті її застосування з’являться заповнені об’єкти;

 • Thinkecard

Програма для створення моделі на 3d принтері відрізняється мультяшної стилізацією, так як вона була створена для дитячого ком’юніті, і наявністю добірки вже готових 3D об’єктів.

До другої входить софт, що забезпечує роботу 3D принтера. Підготовка 3D конструкції перед друком – це важливий етап створення об’ємної моделі:

 1. AutoDesk 3D Print Utility. Дану факультативну програму можна завантажити безкоштовно. Вона здатна виправити помилки, допущені при моделюванні, перевірити за допомогою розрахунку і візуалізації матеріалу.
 2. Це ПО, що характеризується великим поруч плагінів і налаштувань. Також потрібно відзначити наявність високошвидкісного слайсера, і можливість завантажити його безкоштовно. Ця універсальна керуюча програма дозволяє зміну температурного режиму. На сьогоднішній день Cura є найякіснішим ПО.
 3. Програмне забезпечення розроблене для 3D принтерів марки MakerBot. Його перевагами вважаються простий і зручний інтерфейс, а також сумісність з аналогічним обладнанням.
 4. Repetier host. Програма для 3d принтера російською для професіоналів. Новачкам працювати з нею не рекомендується. Вона має безліч функцій і можливістю використання сторонніх слайсерів.

Останнім кроком є ​​вибір програмного забезпечення, метою якого стане виведення на друк змодельованого і підготовленого об’єкта. Програма управління 3d принтером Cura 15.02.1 вважається однією з найдосконаліших. Керуюча програма Type 3 також поширена, головному чином через те, що робота з даними ПЗ здійснюється російською мовою.

Вартість 3D-принтера і відповідного програмного забезпечення

Ціна обладнання та програм (моделюють, керуючих) безпосередньо залежить від призначення і можливості проведення роботи російською мовою. Якщо 3D принтер необхідний для виробництва в промислових масштабах, то підбирати слід більш дороге, так як низька вартість це, в першу чергу, показник невисокої якості.

Для роботи в домашніх умовах придбання подібного обладнання економічно невигідно. Звичайно, існують спрощені 3D принтери, але вироби, одержувані з їх допомогою, чи реалізуються. Ознайомлення з комп’ютерними технологіями, відповідними програмами і їх вартістю на вітчизняному та зарубіжному ринках не буде зайвим перед вибором і покупкою устаткування.

Ссылка на основную публикацию