Програма «Ножиці» для Windows – як користуватися

Вам доводилося створювати скриншот? Чи можна це зробити без використання сторонніх програм? Для користувачів ПК з встановленою версією Windows 10/7 використовуйте додаток «Ножиці» Windows. Розглянемо, як відкрити і працювати з цим додатком.

Що це таке

«Ножиці» (Snipping Tool) – додаток для створення знімка екрана (або його частини), відкритої програми. Після створення, зберігає скріншот на HDD.

Для чого це потрібно

Скріншот потрібен для демонстрації іншим людям. Під час роботи можна зробити знімки будь-яких елементів, розташованих на екрані. Інструмент Snipping Tool входить до складу ОС. Користуйтеся ним безкоштовно.

Що може робити

Розглянемо можливості програми:

 1. Використання різних параметрів для створення знімків;
 2. Збереження в графічному форматі;
 3. Інструменти для редагування.

Де розташоване додаток

Якщо Snipping Tool входить в список стандартних утиліт ОС, значить ніяких додаткових його завантажень непотрібно. Якщо його немає за адресою «Пуск» – «Програми» – «Стандартні», можливо ярлик був видалений, але виконуваний «exe» файл знаходиться на диску. Називається він «SnippingTool.exe». Подивіться де він розташований. Для зручності роботи закріпіть його на «Панелі задач». Для цього клікніть по ньому правою кнопкою, виберіть відповідний пункт. Або ж додайте ярлик на «Робочий стіл», вибравши «Відправити». Тепер запустіть його використовуючи ярлики. Натисніть на ярлику правою кнопкою мишки, виберіть «Властивості». Далі відкриваємо вкладку «Ярлик», задаємо комбінацію гарячих клавіш для швидкого запуску.

Програма «Ножиці» для Windows 10 завантажити

Якщо у вас встановлена ​​пізніша версія ОС, цієї програми може не бути. Наприклад, вона не встановлена ​​в Windows 7 Recovery Media. Тоді завантажте її. Завантажити «Ножиці» Windows 10 можна за адресою www.userprograms.com. Вона безкоштовна при некомерційному використанні.

налаштування

Розглянемо на прикладі ОС Windows 10. У інших версіях настройки приблизно однакові. Відкриваємо додаток. Бачимо п’ять кнопок. Редагування налаштувань відбувається в «Параметрах». Тут можна:

 1. Копіювати знімок;
 2. Прописувати URL-адресу під скріншотом;
 3. Пропонувати зберігати;
 4. Показувати накладений екран якщо додаток активно;
 5. Відредагувати колір, яким обрана область буде виділятися.

створення

Виберіть тип знімка, натиснувши стрілку біля кнопки «Режим». Виберіть один з таких параметрів:

 1. Довільна форма. Буде захоплена область, яка виділяється за допомогою курсору;
 2. Створення області прямокутної форми;
 3. Якщо необхідно зробити скріншот програми, вибираємо «Вікно»;
 4. Весь екран.

Далі натисніть «Створити».

практичний приклад

Виріжемо логотип шапки сайту https://public-pc.com/. Вибираємо настройку режиму «Прямокутник». Далі «Створити», і виділяємо потрібний фрагмент натиснувши ліву кнопку миші. Відпускаємо кнопку, відкриється нове вікно. Натисніть «Файл» – «Зберегти». Збережіть в форматах: Натисніть «Збереження». Виберіть формат і куди зберегти. Щоб скопіювати знімок виберіть «Правка» – «Копіювати». Він збережеться в буфері обміну. Далі вставте його в графічний редактор, документ Word або інший додаток. Готовий результат відправте на адресу електронної пошти. Використовуючи віртуальний принтер збережіть в PDF форматі.

редагування

Використовуйте інструменти: «Гумка», «Маркер», «Перо». Клікнувши на стрілці інструменту «Перо», налаштуйте товщину і колір. З десятої версії ОС Windows з’явилася функція затримки створення скріншота до п’яти секунд. Натисніть відповідну кнопку, виберіть час, наскільки затримати створення. Далі натисніть «Створити» і відкрийте потрібне меню або вікно. Через певні години з’явиться можливість створення скріншота. Використовуйте при необхідності створення знімка екрана, меню, що випадає.

«Ножиці» Windows 10 гарячі клавіші

Для зручності роботи використовуйте такі комбінації клавіш:

 1. Створити- «CTRL + N»;
 2. Зберегти – «CTRL + S»;
 3. Друк – «CTRL + Р»;
 4. Виклик довідки – F1.

висновок

Якщо не потрібні скріншоти, з виносками, що додається і редагований текст, додаток «Ножиці» підійде як не можна краще. Відмітна особливість – висока швидкість роботи. Використовуйте для зручності гарячі клавіші.

Ссылка на основную публикацию