Програма для зберігання паролів на комп’ютері

Друзі, сьогодні ми з вами спробуємо вибрати оптимальну програму для зберігання паролів на комп’ютері. Для початку визначимося з критеріями вибору такої програми. Особисто у мене їх всього 3: надійне шифрування, зручність використання, кроссплатформенность. Перший і останній параметр для мене найбільш важливі, тому я буду вибирати програму для зберігання паролів орієнтуючись в першу чергу на них.

Boxcryptor

Цією програмою я користуюся з 2013 і поки цілком задоволений. У безкоштовної версії вона дозволяє створити індивідуальне надежношіфруемое (AES-256 і RSA-4096) сховище неоганіченного обсягу. Доступ до зашифрованих файлів надається тільки після введення майстер-пароля. Сховище з розшифрованими даними представлено у вигляді віртуального диска, з яким зручно працювати. Після виходу з програми віртуальний диск зникає і дані залишаються доступними лише в зашифрованому вигляді. Дані шифруються там де були розташовані спочатку. Тобто для того, щоб зашифрувати який-небудь файл або папку, вам достатньо клікнути по ньому правою кнопкою миші. У випадаючому меню вибрати Boxcryptor -> Еncrypt.

Програма кросплатформенних. Ви можете їй користуватися під Windows, Mac OS, Linux, Android, iOS і навіть під Chrome OS. Вона також має portable версію. Вам не буде потрібно її встановлювати і вам також не потрібно володіти адміністраторськими правами для того, щоб нею користуватися. Boxcryptor підтримує роботу з 30 хмарними сховищами. Такими як Dropbox, Google drive, Yandex Disk, One Drive, Hotbox і багатьма іншими. Однак у безкоштовній версії, на жаль, дозволено вибрати тільки одне хмарне сховище і свзяать з ним тільки 2 пристрої.

В цілому можна сказати, що ця програма для зберігання паролів на комп’ютері є непоганим вибором для людини, якій достатньо базових функцій і який не бажає робити зайвих рухів тіла. Найідеальніший варіант: Закинути зашифровані текствовие файли з паролями на флешку разом з ключем шифрування. Потім поставити на потрібні пристрої portable клієнти і горя не знати. У випадку з Android або iOS пристроєм можна поставити мобільний клієнт і скористатися одним з облачнх сховищ.

Завантажити програму можете з офіційного сайту BoxCryptor

KeePass2

Зручна і функціональна альтернатива BoxCryptor. Паролі тут зберігаються не в окремих текстових файлах, а в вигляді однієї розгалуженої добре защіфрованной бази даних. Базу даних набагато зручніше переносити, ніж файли і папки + база допомагає краще структурувати паролі за групами. Є можливість сортувати, імпортувати і експортувати паролі в різних форматах. Паролі можна вільно переносити з групи в групу.

Сама по собі програма є некомерційної, вільно розповсюджуваної, що надає відкритий вихідний код. Це дозволяє багатьом етузіастам вдосконалити програму на свій смак і надалі поділиться своїми напрацюваннями з усім співтовариством. Крім того, KeePass2 має вбудовану систему плагінів, за допомогою якої можна значітелно розширити функціонал програми.

Вже по-замовчуванню в KeePass2 вбудовано:

  • мощьний генератор паролів
  • підказки при заповненні полів і автозаповнення полів
  • можливість тимчасово копіювати в буфер обміну пароль або логін по подвійним клацанням миші
  • можливість шукати записи по заповненому полю
  • можливість налаштувати під себе вид програми

Програма підтримує кросплатформенних. Є версії для Windows, Windows Phone, Windows Tablet, Linux, Android, MacOS, iOS, Chrome OS, Palm OS, Blackbery, J2ME Mobile phones. Правда варто відзначити, що не всі версії одинакого функціональні і з установкою деяких доведеться серйозно повоювати.

Є також можливість роботи з хмарами, але знову ж таки не у всіх версіях все працює коректно. Напрмер в Android версії підтримується робота з Dropbox, Google Drive, One Drive. Підтримується робота з базою по SFTP, SSH, FTP, HTTP і HTTPS через WebDav.

Вообщем можна сказати, що ця програма для зберігання паролів на комп’ютері досить цікава і функціональна, однак вимагає від користувача бажання і терпіння. Інакше він просто в ній не розбереться, а можливо і не зможе встановити. Програма всетаки більше орієнтована на ентузіастів, знаюшіх свою справу, тому я помістив її нижче Boxcryptor.

Ссылка на основную публикацию