Програма для настройки мікрофона (додаток) – на windows 7, windows 10, windows 8, на комп’ютері

Алгоритм настроювання пристроїв запису схожий для більшості операційних систем. Розглянемо найбільш популярні з них.

Windows 7

Алгоритм дій наступний:

 1. Перевіряємо правильність підключення. При правильному підключенні стандартного мікрофона з роз’ємом 3.5 мм система автоматично вибере його як основний пристрій запису.
 2. Заходимо в меню «Пуск» і відкриваємо “Панель управління». Потім в меню «Перегляд» вибираємо режим відображення «Великі значки» і переходимо до розділу «Звук».
 3. Відкриваємо вкладку «Запис» і перевіряємо, чи бачить система мікрофон. У вікні, ви можете бачити список всіх підключених пристроїв звукозапису.
 4. Кількома по іконці звукозаписувального пристрою і під сплив вікні переходимо у вкладку «Прослухати».
 5. Після того як поставите галочку в полі «Прослуховувати з даного пристрою», мікрофон почне записувати і відтворювати звук з невеликою затримкою. Ви почуєте свій голос і, якщо він здасться занадто низьким або високим, вам доведеться перейти у вкладку «Рівні», де можна налаштувати посилення мікрофона і загальну гучність записи.

Windows 10

Щоб налаштувати мікрофон, коректний:

 1. Натискаємо правою кнопкою миші по значку звуку в нижньому правому куті екрану. У спливающем вікні вибираємо пункт «Записуючі пристрої».
 2. У меню, звуку ви побачите список підключених пристроїв запису звуку. Необхідно правильно підключати мікрофон, щоб система розпізнавала його. Натискаємо правою кнопкою миші по відповідному мікрофона і вибираємо значення «Використовувати за замовчуванням».
 3. На шкалі з прямокутників ви можете спостерігати коливання показників під час запису звуку. Щоб налаштувати чутливість мікрофона, необхідно натиснути на нього 2 рази і у спливаючому вікні перейти у вкладку «Рівні».
 4. Шкала «Мікрофон» відповідає за загальну гучність і чутливість пристрою. Якщо мікрофон недостатньо гучний, то ви можете посилити його, перетягнувши повзунок шкали «Посилення мікрофона» вправо.
 5. У вкладці «Покращення» ви можете включити опції придушення шуму і луна, поставивши галочки у відповідних полях.

Windows 8

Послідовність дій така:

 1. Щоб зробити налаштування навушників і мікрофону в операційній системі Windows 8, вам все також необхідно правою кнопкою миші натиснути на значок звуку в нижньому лівому кутку екрана і вибрати пункт «Записуючі пристрої».
 2. У вікні, ви можете побачити список всіх підключених до комп’ютера пристроїв звукозапису. Виберіть необхідне і натисніть на нього 2 рази.
 3. В меню налаштувань пристрою звукозапису ви можете прослухати звук вашого мікрофона і вибрати пристрій відтворення.
 4. У вкладці «Рівні» можна регулювати рівень гучності мікрофона і при необхідності посилити його. Щоб зробити це, потрібно посунути повзунок шкали «Посилення мікрофона» вправо.

Програми та додатки для підключення на комп’ютері

Якщо якість звуку на виході як і раніше не влаштовує, рекомендуємо завантажити одну з професійних програм для коригування налаштувань мікрофона із запропонованого списку:

 • Realtek HD Audio;
 • Audacity Potable;
 • Sound booster;
 • Absolute Sound Recorder;
 • Free Sound Recorder.

Трохи покопавшись у функціях цих допоміжних утиліт, ви зможете налаштувати абсолютно будь-який пристрій запису, навіть тюнер.

Персоналізація в Realtek HD Audio

 1. У головному меню налаштувань програми ви можете активувати опції придушення шуму і луна у вашого мікрофона.
 2. У верхній панелі можна регулювати гучність запису і відтворення пристроїв звукозапису. За замовчуванням значення виставлені на максимум, але якщо вам здається, що мікрофон занадто «гучний», то можете скорегувати ці показники.

Конфігурація Free Sound Recorder

 1. У стартовому меню утиліти вибираємо режим відображення «Show mixer windows».
 2. Виберіть відповідний мікрофон і відкрийте вкладку «Опції».
 3. Приберіть галочку в пункті «Automatic gain control». Це дасть вам можливість перейти до ручного налаштування вашого мікрофона. Ви можете підсилити, або заглушити його гучність.

Посилення мікрофона в Sound booster

 1. У нижньому лівому кутку екрана шукаємо значок встановленої програми Sound Booster.
 2. Клацніть по ньому 2 рази. У вікні, ви можете вибрати рівень посилення вашого мікрофона.
 3. У програмі є можливість прив’язки операцій посилення і зменшення гучності до гарячих клавішах. Щоб відкрити меню налаштувань програми, необхідно клікнути по іконці правою кнопкою миші і вибрати пункт «Налаштування». Тут ви можете самостійно призначити поєднання клавіш і включити функцію автозавантаження програми.

Як налаштовувати звук в Скайп

 1. Щоб налаштувати звук в скайпі, необхідно клікнути по іконці «Ще» (три точки) в головному мню і зі спливаючого списку вибрати пункт «Налаштування».
 2. Переходимо у вкладку «Звук і Відео». Тут ви можете протестувати свій мікрофон, веб-камеру і пристрій відтворення.
 3. За замовчуванням гучність мікрофона регулюється самою програмою. Якщо хочете вручну зробити налаштування мікрофону, вимкніть функцію автоматичної настройки і виставте необхідне значення на цифровий шкалою.

Такий спосіб настройки мікрофона в Скайпі підходить не тільки для ПК версії, але і для мобільних додатків на андроїд і iOS.

Ссылка на основную публикацию