Профілактика поломок ноутбуків

У теорії вважається, що, так як ноутбук є переносним комп’ютером, то він має підвищену захистом і зносостійкість. Але статистика – річ уперта і каже нам про такі цифри: близько 30% всіх ноутбуків ламаються протягом перших трьох років після покупки. Чому ж? У сервісних центрів є власна думка на цей рахунок. Вони вважають, що ноутбуки приходять в непридатність через недбалість користувачів і через незнання ними елементарних правил по експлуатації переносних комп’ютерів.

Але ж щоб ноутбук якомога довше залишався працездатним, потрібно дотримуватися кількох правил і рекомендацій, які бажано (особливо для малодосвідчених користувачів) вивчити напам’ять. Отже, що ж це за правила? 1. Будь-яка техніка, в тому числі і ноутбук, вимагає ніжного до себе ставлення. Тому по можливості з ноутбуком треба звертатися дбайливо і акуратно. Критичними для нього можуть бути різкі поштовхи, струси, тим більше падіння. Не варто відкривати екран занадто різко, адже з’єднувальні шарніри чи не найкрихкіші механізми у всій конструкції ноутбука. 2. Допускати до ноутбука маленьких дітей не слід. До тих пір поки дитина не зрозуміє цінність комп’ютерних ігор, то залишати одного з ноутбуком його не рекомендується. Можна починати прищеплювати дітям правила поводження з будь-якою електронікою, також як це робиться в разі звернення зі столовими приборами і ін. 3. У разі проживання в будинку або квартирі домашніх тварин (кішок, собак), то виникає ризик, що домашня тварина може помітити ноутбук сечею, що набагато небезпечніше для ноутбука, ніж, якщо пролити на нього каву або чай. Тому в період пошукові роботи не користування ним краще ховати ноутбук в недоступне для їх “хуліганства” місце.
4. Ніколи, ні за яких обставин не слід пересувати ноутбук з увімкненим мережевим кабелем. Адже такі ось пересування можуть привести до ураження електричним струмом або до падіння самого комп’ютера. Коли підключається кабель живлення ноутбука, то в першу чергу адаптер треба підключити до ноутбука, а вже потім включити вилку в розетку. Адже в разі виникнення іскри при працюючому блоці трансформатора можуть згоріти роз’єми, а в ноутбуці вони припаяні прямо до материнської плати. Значить, доведеться міняти всю материнську плату, це задоволення не з дешевих. 5. Не варто приймати їжу під час за роботи за ноутбуком. Мало того, що хлібні крихти засмічують клавіатуру і перешкоджають їх вільному ходу. Так ще й пролита рідина на неї може викликати не тільки залипання кнопок, але і замикання. 6. На самі кнопки клавіатури треба натискати плавно і ніжно, адже клавіатура має досить крихке пристрій, а її повна заміна вилетить в копієчку. Якщо користувач звик від душі стукати по клавішах, то має сенс підключити до ноутбука зовнішню клавіатуру і розважатися по повній. 7. Не слід допускати тривалого впливу на екран прямих сонячних променів. Адже ультрафіолет негативно впливає на матрицю дисплея. Якщо екран постійно знаходиться на світлі, то це мало того, що згубно для зору користувача, так ще й призводить до скорочення служби матриці. 8. До працюючому ноутбуку не рекомендується підключати периферійні пристрої. Краще все комутації здійснювати при вимкненому комп’ютері, за винятком підключення USB-пристроїв, їх ось потрібно підключати до працюючого ноутбука. Краще завжди користуватися майстром безпечного відключення пристрою для продовження його життя. 9. Не варто закривати вентиляційні пристрої ноутбука. Тому не слід ставити ноутбук на м’які або ворсисті тканини або купу паперів. Перегрів надзвичайно небезпечний для внутрішніх деталей комп’ютера. У зв’язку з цим краще також утриматися від користування ноутбуком на дивані. 10. Так як ноутбуки дуже чутливі до перепадів напруги, то краще їх включати в стабілізатор напруги або мережевий фільтр. А ще краще, якщо підключати харчування до джерела безперебійного живлення.
11. Акумуляторна батарея – надзвичайно важлива частина ноутбука, тому її підзарядку треба здійснювати строго за інструкцією. Повної частою розрядки допускати не варто. Якщо на ноутбуці працюють часто від мережі, то акумулятор можна взагалі витягнути, щоб уникнути частого зношування. 12. Якщо ноутбук тривало перебував на морозі, то не варто його включати відразу, треба дати висохнути конденсату, а для цього необхідно прогріти ноутбук до кімнатної температури. 13. Не рекомендується використовувати ноутбук, не виймаючи його з сумки. Це тільки спочатку здається дуже зручним, а насправді, перебуваючи в сумці ноутбук не може вентилюватися і часто перегрівається. 14. Необхідно регулярно проводити профілактику і чистку ноутбука. Фахівцями сервісних центрів рекомендується віддавати його не рідше разу на рік його на профілактику і на чистку від пилу. 15. При покупці ноутбука треба не забути про оформлення гарантії. Для цього треба проконтролювати, щоб продавець перевірив роботу ноутбука і правильно оформив гарантію. В іншому випадку може вийти, що ноутбук ніхто не чинитиме безкоштовно. Можна навіть зареєструвати свій апарат на сайті виробника, щоб отримати додаткові пільги і переваги.

Ссылка на основную публикацию