Проблеми та помилки при установці Windows 7

Вітаю всіх, у кого виникли проблеми з установкою Windows 7. Пару днів тому моєму клієнтові потрібно було встановити Windows 7. Але, в ході роботи, я зустрівся з проблемою, яка ніколи раніше у мене не виникала.

Спочатку довго не з’являлося вікно установки, потім процес установки йшов катастрофічно повільно і довго. Якщо з вашим комп’ютером виникла та ж проблема, то зараз ви дізнаєтеся, як її вирішити.

Думаю, варто почати з того, як все почалося. Я приїхав до клієнта, потрібно було подивитися комп’ютер. У нього не працював інтернет, «лаявся» антивірус, і зовсім ніякі програми не запускалися. Загалом, «вінда» була в жалюгідному стані.

З подібною моделлю ПК я вже мав справу, але в даному випадку мене чекав сюрприз. На найпотужнішому ПК була встановлена ​​Windows XP, що було досить таки незвично. Це, звичайно, не погано, але для подібного комп’ютера оптимальною була б «сімка». На питання: чому саме XP, власник відповів, що це її встановили ще в магазині, і з того моменту руками, як то кажуть, не чіпали. Я запропонував поставити сімку, на що той погодився.

Коли ж я прийшов встановлювати на наступний день «сімку», XP була ще в більш жалюгідному стані. Аваст все також лаявся, але тепер з панелі сповіщень пропало більшість іконок, а інтернет геть відмовлявся встановити з’єднання. Ще більш впевнившись в правильності рішення поставити нову «вінду», я ще раз все обговорив з клієнтом, і почав установку.

Всунувши інсталяційний диск сімки в дисковод, я перезавантажив ПК, але, як слід було очікувати, завантаження пішла з жорсткого диска. Вийшовши в БІОС я поставив пріоритет завантаження так, щоб першим йшов CD / DVD, після чого «комп» спокійно перезавантажився і почав «переварювати» інсталяційний диск.

Файли завантажилися, і в той момент, коли мало з’явитися вікно з вибором мови установки, все зупинилося. Єдине, що було в той момент на екрані це заставка установника, і курсор. Почекавши кілька хвилин, і усвідомивши, що щось пішло не так, я прийняв рішення залізти ще раз в БІОС і детально вивчити встановлені параметри. Я починав здогадуватися, чому в магазині замість сімки поставили XP. Найімовірніше, «сімку» їм поставити елементарно не вдалося.

Проаналізувавши ситуацію, я відразу відкинув варіант несправності мого настановного диска. Він прекрасно запускався на інших ПК, та й його аналог на даному «ікспішном» ПК теж не запускався. Залишалося два варіанти: або БІОС, або залізо.

Не побачивши в Біосе нічого дивного, я перейшов до металевої начинці ПК. Але і там я нічого цікавого не помітив. Жорсткий диск і привід були підключені самим посереднім способом по інтерфейсу SATA.

В результаті я прийняв рішення ще раз перезавантажити ПК, і спробувати встановити виндовс знову. Все повторилося, але я вирішив почекати деякий час. І хвилин через п’ять з’явилося вікно інсталятора. Натиснув «далі», висвітився напис: «Початок установки». Далі тиша. Але ПК щось обдумував, це було видно по індикації курсора. Вирішив почекати ще хвилин п’ять.

Прочекавши хвилин десять я, все-таки, домігся свого. З’явилося вікно з вибором типу установки, де я вибрав чисту установку. Потім знову пройшло хвилин п’ять, і я відформатував відділ під «вінду». Пішло копіювання файлів. Воно теж йшло довше звичайного. Загалом, сяк-так установка була завершена.

Після установки ПК працював на належній швидкості, досить таки скоро. Єдине, що залишалося зробити налаштувати виндовс. Але під рукою у мене не було драйвера для модему, так що, було прийнято рішення відвезти його до мене, а на наступний день забрати.

Вдома я без проблем все налаштував, і мені захотілося встановити причину, по якій установка зайняла так багато часу. Ще більше мій інтерес підігрівало те, що в інтернеті з цього приводу я нічого путнього не знайшов.

Насамперед я зняв кришку «системника», і поміняв місцями підключення дисковода і жорсткого диска. ЖД я пхнув в SATA 1, а привід в SATA3.

Після цього я знову пішов вивчати БІОС. В першу чергу мені були цікаві параметри SATA котроллер. А саме розділ Integrated Peripherals. OnChip SATA Controller був включений. Хрошо. Йдемо далі. У пункті OnChip SATA Type був встановлений Native IDE. Чи не саме краще значення для жорсткого диска, з ним він не зможе працювати на повну потужність.

Прекрасно це розуміючи, я змінив Native IDE на AHCI (оптимальний для САТА дисків варіант). Спробував завантажитися. Дисковод, судячи з усього, взагалі не було виявлено, а під час завантаження Віндовс 7 екран мигнув синім кольором і ПК пішов в перезавантаження.

Що ж, йдемо далі. AHCI замінив на RAID (використовується, якщо потрібно підключити кілька дисків). Знав, звичайно, що це не допоможе. Але вирішив перевірити. І дійсно, не допомогло.

В результаті повернув OnChip SATA Type в початкове положення і пішов експериментувати далі. А далі, мене зацікавив той момент, що навпроти Drive A стояв показник 1.44MB, 3.5 “. Але на ПК ні 3.5 дюймового дисковода. Побачивши це невідповідність, я поміняв параметр на None, щоб дати знати комп’ютеру, що подібного пристрою немає.

Зберіг настройки. І поставив встановлюватися виндовс сім. На моє здивування установник запустився за пару митей і, не зменшуючи швидкості, я дійшов до вікна з форматуванням диска. На чому, власне, і зупинився. Так як завтра ПК потрібно було віддавати власнику.

Вийшло багато тексту, так що узагальню все в один пункт.

Якщо у вас довго встановлюється Віндовс 7, то спробуйте зробити наступні кроки. 1. Поміняйте роз’ємами дисковод і жорсткий діск.2. Вимкніть Drive A, поставивши в настойках None.3. І, в принципі, не завадить, якщо ви виставите напроти пункту OnChip SATA Type значення AHCI. Хоча в моєму випадку, це, швидше за все, не допомогло.

Після того, як виконаєте ці пункти, установка виндовс сім повинна піти швидше, але дати 100% гарантію я не можу. Так як в кожному випадку проблема ПК може бути унікальною. Але, у всякому разі, спробувати вирішити проблему самостійно можна. Але, краще буде, якщо ви втечете до послуг професіоналів, в звичайно рахунку, це хоча б не призведе до поломки ПК, чого не можна сказати про самостійне ремонті.

Ссылка на основную публикацию