Проблема з відеодрайвером від AMD

У мене ноутбук з інтегрованою графікою Intel і дискретної від AMD, а точніше 7670m. Не так давно виникла така проблема: з нагоди випуску Windows 10, AMD випустили свіжі драйвера, що підтримують 10-ку і об’єднують, карти 200 і 300 серій в CrossFireX, які досі були несумісні. Крім того, вони підтримують DirectX 12.

синій екран

Я подумав завантажити нові драйвера, щоб після офіційного оновлення системи до Win10, уникнути відомих проблем.
Однак, під час інсталяції, з’явився BSoD (Blue Screen of Death – Синій екран смерті).

Перше, що спало на думку – винні старі драйвера і прийняв рішення повністю їх видалити. Але і тут наткнувся на підводні камені. Зніс драйвер з «Програм і компонентів», але «Диспетчер» продовжував показувати мою карту і порівняно новий драйвер інсталювати.

чистильник драйверів

Порівняно недовго пошукавши в інтернеті, знайшов Display Driver Uninstaller – універсальний чистильник драйверів. Додаток весь час переробляють і оновлюють. А для початку роботи утиліта кожен раз вимагає скачати нову версію. Після запуску пропонується встановити оновлення, далі здійснити запуск комп’ютера в «безпечному режимі», і з нього проводити очищення. Що і було зроблено.

Але це був ще не кінець проблем. Програма видалила AMD драйвер коректно, але при цьому драйвера Intel виявилися пошкоджені. Запустивши DDU, видалив драйвера Intel, поставив їх оновлену версію, далі закачав драйвер AMD і знову екран посинів.

Повернув все в початковий стан і залишив як було. Кілька днів по тому, згадав про ту саму проблему, вирішивши все-таки розібратися в її причини. Попався мені одна порада, що слід встановити оновлену версію драйверів на чіпсет і всі інші продукти Intel. Оскільки в моєму комп’ютері процесор Core i-серії, то і чіпсет їх же виробництва.

Але тут виникла нова задача Intel Driver Update Utility заявив, що версії всіх драйверів актуальні.

Драйвер-паки

Інсталював поновлення. Перезавантажив машину. Поставив відеодрайвера. Коротше, все вийшло, установка пройшла успішно. В даний час проводжу тестування на стабільність роботи системи, поки все прекрасно!

Буду радий, якщо ця стаття для кого-то виявилася корисною.

Ссылка на основную публикацию