Primary Graphics Adapter що це в BIOS?

Ті, у кого материнська плата підтримує інтегровані відеокарти (в процесор або в саму мат. Плату), при вході в налаштування BIOS можуть виявити там опцію з даними назвою. Зазвичай вона знаходиться на вкладці Advanced. Залежно від моделі та виробника материнської плати можливі і інші її назви, наприклад:

  • Initiate Graphic Adapter;
  • Graphic Device;
  • Graphic Mode;
  • Primary Video Controller;
  • Primary Display.

Також можливі кілька варіантів значень, які можуть бути встановлені.

Про те, що це за опція і коли вона може стати в нагоді ви дізнаєтеся з цієї статті.

Перемикання відеокарт в BIOS

Існує два види відеокарт – інтегровані (вбудовані в процесор або в материнську плату) і дискретні (виконані у вигляді окремої плати або окремого чіпа). Так ось за допомогою Primary Graphics Adapter можна вказувати з якою відеокартою повинен запускатися комп’ютер в першу чергу.

Наявність роз’єму для монітора на задній стінці комп’ютера – шанс наявності вбудованої відеокарти на материнській платі

Якщо перекласти назву опції на російську мову, то переклад звучить як «Основний графічний адаптер».

Зовнішня (дискретна) відеокарта системного блоку

Можливих значень може бути декілька:

  • Internal (IGD, Int graphics, Onboard, Integrated) – Вбудований в процесор або в материнську плату відеоядро, як правило, не призначене для ігор. Цей варіант повинен бути встановлений, якщо ви хочете щоб комп’ютер працював від вбудованої відеокарти.
  • PCI (EXT PCI Graphics) – Дискретна відеокарта, що встановлюється в слот PCI. У сучасних комп’ютерах майже не використовуються.
  • PCIE (PEG, EXT PCIE Graphics, PCI Express, Discrete) – Дискретна відеокарта у вигляді окремої плати, яка встановлюється в слот PCI Express. Як правило це ігрові карти. Цей варіант повинен бути встановлений, якщо ви хочете щоб комп’ютер працював від дискретної (ігровий) відеокарти.

варіанти значень

Ще можуть бути значення такого виду:

  • PCIE -> PCI-> IGP – У цьому випадку пріоритет віддається дискретної відеокарти з слоти PCI Express, далі инициализируется карта з слота PCI і в останню чергу вбудована відеокарта.
  • IGP -> PCI -> PCIE – Тут все навпаки. Спочатку зображення буде виводиться на вбудовану відеокарту, а потім на дискретні.

варіанти значень

Навіщо все це потрібно?

Необхідність в перемиканні виведення зображення з однієї відеокарти на іншу може знадобитися при використанні декількох моніторів або монітора і телевізора. Також нерідко це допомагає в ситуаціях, коли при установці дискретної відеокарти зображення по колишньому виводиться на вбудовану.

Ссылка на основную публикацию