Правильний догляд за монітором, дисплеєм ноутбука і моноблока

Ні для кого не секрет, що монітор комп’ютера є найбільш незахищеним місцем від пилу і бруду, за ним, як і за дисплеєм ноутбука або моноблочного комп’ютера потрібен періодичний догляд. Наше завдання почистити дисплей, але перш ніж приступати до роботи, необхідно знати деякі правила при чищенні екрану, при недотриманні їх ви ризикуєте сильно пошкодити монітор.

 

Чого не потрібно робити при догляді за монітором?

Перше правило. Протирайте дисплей вашого комп’ютера від пилу не рідше одного разу місяць, що дозволить тримати ваш екран завжди в чистоті, а ймовірність попадання частинок пилу в куточки монітора стане нижче, адже звідти їх вичистити набагато важче.

Друге правило. Ні в якому разі не тріть монітор чистять та миючими побутовими засобами. Більшість з них негативно позначаються на покритті монітора, особливо це правило може бути застосовано до догляду за ЖК-монітором. Так само не можна використовувати народні засоби – спирт, бензин, гас і т.д. справа в тому, що кожен сучасний монітор і дисплей ноутбука мають глянсове або матове покриття. Це покриття дуже чутливо до таких чистячих засобів. Після протирання екрану спиртом, ви зіпсуєте його покриття. На ньому може з’явитися досить багато малопомітних тріщин, які з часом можуть розростися, забитися пилом і заподіяти багато незручностей користувачеві.

Третє правило. При виявленні пилинки на моніторі, не варто лізти прибирати її пальцем, так як мінімум ви залишите на дисплеї свій відбиток, але може бути ще гірше, коли сила дотику не розрахована – можливе пошкодження матриці. У другому випадку у вас на моніторі утворюється пляма, яка з часом може, як і тріщини розростися на більшу частину дисплея. Це в наслідок призведе до неможливості його використання.

Якщо у вас ноутбук, то не варто жорстко закривати його, так як це може призвести до механічного руйнування дисплея, особливо якщо на клавіатурі щось залишилося.

Як потрібно доглядати за монітором правильно?

Ми розібрали чого не варто робити при догляді за монітором. Тепер обговоримо, як же правильно за ним доглядати.

Для чищення монітора існують спеціальні засоби: аерозолі та серветки, які можна купити в будь-якому комп’ютерному магазині. При покупці спрею і вологих серветок для монітора обов’язково переконайтеся, що до складу не входить спирт.

При виборі вологих або сухих серветок дивіться, щоб вони не були пухнастими. Ворсинки можуть залишатися на моніторі, що зовсім нам не потрібно. Кращим вибором стане спеціальний спрей для чищення дисплея вашого пристрою в комплекті з ганчіркою.

Не завжди є можливість піти і купити такий комплект, не біда, можна скористатися підручним засобом. Для цього нам знадобиться два м’яких НЕ ворсистих ганчірочки і мильна вода зроблена використанням звичайному дитячого мила. Для початку протріть вологою ганчіркою, змоченою в мильній воді, потім добре прополощіть ганчірку і змийте мило на моніторі, після чого протріть дисплей насухо.

Ссылка на основную публикацию