Правила роботи зі зведеними діаграмами Excel 2010

Як і при використанні інших сучасних технологій, для ефективної роботи зі зведеними діаграмами потрібне дотримання певних правил. У наступних розділах ви детально ознайомитесь з обмеженнями і областю застосування зведених діаграм.

Зміна зведеної таблиці, на якій заснована зведена діаграма

Основне твердження, про який не слід забувати при роботі зі зведеними діаграмами, зводиться до того, що всі вони будуються на основі зведених таблиць. При оновленні, переміщенні, додаванні і видаленні поля, а також приховуванні або відображенні даних у зведеній таблиці, такі ж зміни будуть виконуватися і в зведених діаграмах.

У зведеній діаграмі виводяться далеко не всі поля зведеної таблиці

Одна з найпоширеніших помилок користувачів, які будують зведені таблиці і діаграми, полягає в припущенні, що поля з області стовпців виводяться на зведеній діаграмі уздовж осі X. Зокрема, таблиця, показана на рис. 6.5, має дуже зручний для аналізу даних формат. В область стовпців таблиці вміщено поле Торговий період, а в область рядків – поле Регіон. Але подібна структура даних ефективна тільки в разі використання зведеної таблиці.

Мал. 6.5. Задана структура даних ефективна тільки в разі зведеної таблиці

Припустимо, вам необхідно створити на основі зведеної таблиці діаграму. Ви інтуїтивно уявляєте, що уздовж осі X будуть відкладатися звітні періоди, а напрямки діяльності будуть вказуватися уздовж осі Y. Проте, як видно на рис. 6.6, в отриманої зведеної діаграмі уздовж осі X відкладаються значення поля Регіон, а вздовж осі Y – значення поля Торговий період.

Мал. 6.6. Створення зведеної діаграми на основі навіть ідеально структурованою зведеної таблиці не завжди призводить до потрібного результату

Так чому ж структура зведеної таблиці не зберігається при поданні її у вигляді зведеної діаграми? Та тому, що області у зведеній діаграмі залежать від строго визначених програмою областей зведеної таблиці.

  • Ось X. Відповідає області стовпців зведеної таблиці.
  • Ось Y. Відповідає області рядків зведеної таблиці.

Взявши до уваги цю інформацію, погляньте заново на рис. 6.5. У показаної зведеної діаграмі поле Торговий період буде виводитися вздовж осі Y, оскільки розташовується в області стовпців. У той же час поле Регіон буде розташовуватися на осі X, так як воно знаходиться в області рядків.

Тепер давайте припустимо, що в області рядків зведеної таблиці ви розташували звітні періоди, а напрямки діяльності представили в області стовпців (рис. 6.7). Дані зміни не можуть не внести корективи в зведену таблицю.

Мал. 6.7.

Ссылка на основную публикацию