повітряне охолодження комп’ютера

Деякі користувачі ПК. навіть не замислюються про те, що наш системний блок або ноутбук потребує хорошого охолодженні.

Багато з курсу фізики знають, що електропровідність знижується при підвищенні температури провідника і тим самим збільшує опір.

Виходячи з цього наші ПК. мають систему охолодження, яка ділиться на повітряну і рідинну.

У цій статті поговоримо про повітряне охолодження комп’ютера, так як воно має велику поширеність серед користувачів і не так складно в установці.

перегрів

Наслідки перегріву можуть бути дуже навіть сумними, заміна згорілих комплектуючих залежить від їх потужності і може обчислюватися від декількох тисяч до декількох десятків тис. Гривень.
Плюс можлива втрата даних користувача теж не дуже приємний, але реальний факт.

В першу чергу страждають від поганого охолодження це Відеокарта, Процесор, Материнська плата і Жорсткий диск як втім і будь-яка інша деталь в системному блоці підлягає перегріву і виходу з ладу.

Взагалі в сучасному обладнанні вже передбачено автоматичне відключення при наближенні до критичного температурного режиму, але постійне наближення до порогу критичності також нічого доброго не принесе.

Висновок: якщо ви вирішили підібрати дорогі потужні комплектуючі, то не варто економити на системі охолодження вона повинна також бути потужною і справлятися з своїми обов’язками.

Як працює повітряне охолодження

Повітряну систему охолодження називають ще кулером, яка буває активної (складається з вентилятора і радіатора) і пасивної (складається тільки з радіатора).

Далі ми поговоримо про активну системі охолодження і розберемо кожен елемент по порядку.
Вентилятор містить в собі два завдання: створює повітряний потік, який відводить тепле повітря від радіатора і подає холодний; важливим завданням також повинна бути і тиша.

Для вентиляторів використовуються підшипники ковзання, також є гідродинамічні підшипники. Найпоширенішими і дешевими будуть вентилятори з підшипниками ковзання, а найнадійнішими і дорогими гідродинамічні.

Купуючи дешевший варіант, користувач може наштовхнутися на дуже гучний вентилятор, від роботи якого створюється великий, а іноді і дуже великий шум і довговічність таких екземплярів не велика.

Також потрібно врахувати величину повітряного потоку (CFM). Це параметр, що забезпечує обсяг повітря в кубічних футів, який проходить через кулер в хвилину. Чим більше буде CFM, тим інтенсивніше і потужніше буде вентилятор.

роль радіатора

Радіатор бере на себе найскладнішу задачу – відведення тепла від процесора. Він може бути простим і комбінованим.

Найефективнішими металами на сьогоднішній момент є мідь і алюміній. Вони відрізняються теплопровідністю (мідь – 397, алюміній – 220) і теплоємністю (мідь – 385, алюміній – 880).

Так як ці метали мають свої яскраво виражені характеристики, то їх застосовують в комбінованому вигляді. У стику радіатора і кристала процесора буде мідь, а ребра радіатора будуть з алюмінію.

Також не можна забувати про термоінтерфейс (термопаста, рідкий метал). Термоінтерфейс служить сполучною ланкою між поверхнею радіатора і кристала. При стику ці поверхні будуть мати невеликий зазор і обробити поверхні до ідеального не вийде, так як будуть присутні мікротріщини і мікронерівності.

Термопаста або рідкий метал мають високу теплопровідність і плинність але відрізняються по електропровідності (термопаста не пропускає електричний струм, а рідкий метал пропускає), тому рідкий метал застосовують особливо грамотні користувачі.

Ну, ось тепер знаючи, що таке охолодження, для чого воно потрібно до яких негативних наслідків може привести перегрів.

Зараз залишилося підібрати відповідну по потужності систему охолодження, будь вона повітряна або рідинна.

Ссылка на основную публикацию