Повідомлення ZK лист рекомендований від кого – як дізнатися?

Багато людей стикалися з поштовим повідомленням ZK і в загальних рисах знають, що це таке. Такий бланк з’являється в наших ящиках, коли в поштове відділення нарешті приходить довгоочікувана посилка. Щоб отримати її на руки, потрібно взяти повідомлення і відправитися на пошту. Там надати необхідні документи і забрати посилку. У цій статті мова піде про те, як дізнатися від кого саме прийшло повідомлення ZK про замовний листі.

Чим рекомендований лист відрізняється від звичайного

Всі рекомендовані листи мають на зовнішній стороні конверта позначку «Рекомендований». І це не спроста. Лист дійсно відрізняється від звичайного декількома властивостями:

 • Рекомендований лист ZK передаються тільки в руки одержувачу. У деяких випадках його отримати можуть довірені особи. Але для цього у них повинен бути відповідний документ – довіреність від адресата (завіряти нотаріусом не потрібно);
 • Його оформлення відбувається в поштовому відділенні, в той час як звичайне ми можемо написати і запечатати будинку;
 • Поштова служба зобов’язана доставити рекомендований лист адресату;
 • Лист виходить спеціальний код, який дублюється на повідомленні;
 • За різних обставин може приходити з невеликою затримкою.

  Повідомлення про замовний листі

Відправник рекомендованого листа може оплатити додаткові послуги. Наприклад, коли адресату передадуть лист в поштовому відділенні, відправник отримає SMS-повідомлення. У ньому буде зазначено, що лист був вручений. А звичайні листи ми опускаємо в поштову скриньку. Подальший його шлях нам невідомий. Не виключено, що воно може загубитися де-небудь по шляху.

Код рекомендованого листа ZK грає тут не останню роль. Цей код буде вводитися в базу даних на спеціальних пересильних і сортувальних пунктах. З його допомогою відправник може дізнатися, на якому етапі шляху знаходиться послана їм кореспонденція. Через те, що рекомендований лист проходить спеціалізовані пункти, найчастіше воно йде довше, ніж звичайне. Але замовне можна контролювати, а також бути твердо впевненим у тому, що одержувачу прийде ваше повідомлення.

Нерідко таким видом кореспонденції користуються для пересилання грошей, паперових копій документів, плоских предметів в якості сувенірів, марки та інше.

Це цікаво: Митищі-ДТИ що це за рекомендований лист.

Як визначити відправника рекомендованого листа ZK

До моменту отримання листа на руки у одержувача є повідомлення ZK. У ньому не зазначено відправника. Тут міститься інша інформація. Здебільшого тільки абревіатури і індекси. У такому документі є штриховий код. Під ним знаходиться числовий код. Він може нам допомогти при спробі дізнатися відправника. Вам також знадобиться сайт Пошти України. Перейдіть за адресою.

 1. На головній сторінці знайдіть рядок для відстеження листів і посилок «Відстежити»;
 2. Випишіть в неї числове значення, яке знаходиться під штрих-кодом сповіщення;
 3. Натисніть кнопку «Відстежити».

  Відстеження за повідомленням на сайті pochta.ru

Після цього нижче відобразяться всі пересильні пункти, яке пройшло лист. У самому низу відображається блок, де буде зазначено відправника або організація, яка направила вам лист. Тут також буде додаткова інформація: кому адресувався лист, дата відправки або оформлення його в поштовому відділенні, вага та інше.

Ви можете бачити всі пункти, яке пройшло лист. Ці статуси означають наступне:

 • Прийнято в відділенні зв’язку – лист оформлено у поштовому відділенні і незабаром буде відправлено в сортувальний пункт;
 • Покинуло сортувальний центр – лист було оброблено, дані внесені в інформаційну базу. Після чого воно було відправлено в наступний пункт пересилання;
 • Прибуло за місцем призначення – цей статус говорить про те, що лист прийшов в поштове відділення, яке розташоване в районі адреси проживання адресата.

Дізнайтеся: Красноярськ ДТИ – що це за рекомендований лист.

Навіщо потрібні сортувальні центри

Сортувальний центр – це спеціальне відділення Пошти України, в якому відбувається ідентифікація кореспонденції операторами, напівавтоматична сортування відправлень, а також визначення подальшого шляху проходження посилки і листів. Вони є в кожному місті і навіть в деяких селищах України. У великих містах їх кілька. Найчастіше такі відділення не мають контактів. Для зв’язку з представниками того чи іншого відділення доводиться дзвонити на загальну гарячу лінію поштової служби.

На повідомленні рекомендованого листа ZK в поле відправника вказано останній сортувальний центр. Справжній адресат або організація майже ніколи не вказані. На це є свої причини.

Читайте також: Єкатеринбург ДТИ що це таке на поштовому повідомленні.

Від кого можуть приходити рекомендовані листи ЗК

Як дізнатися, від кого прийшло рекомендований лист ZK по повідомленню, ми з вами вже знаємо. Але є негласна статистика, за якою можна дізнатися, хто ж найчастіше розсилає подібні листи. Забігаючи на перед можна сказати, що фізичні особи (звичайні громадяни) займають в цьому списку останнє місце.

 • Рекомендованими листами користуються державні автоінспекції, які розсилають листи штрафників. У великих містах по магістральних дорогах розставлені відео реєстратори, які в разі перевищення швидкості роблять знімок автомобіля порушника. В таких листах часто підшивається скрін, як доказ провини водія;

  Рекомендований лист від автоінспекції про порушення ПДР

 • Податкові служби теж часто використовують рекомендовані листи, щоб повідомити платників податків про борг або необхідність відвідати найближче відділення служби;
 • Судові представника використовують замовну кореспонденцію, щоб повідомити людини про дату наступного судового засідання;
 • Призовники військкоматів можуть отримувати в рекомендованих листах порядку. Таким чином, призовник зобов’язаний з’явиться в поштове відділення протягом 30 днів з документами, що підтверджують його особу;
 • Пенсійні фонди, страхові служби та інші можуть також надсилати різного роду повідомлення. У конверті може знаходиться прохання відвідати відділення служби для переоформлення будь-яких важливих паперів.

У цьому списку судові рекомендовані листи мають особливий статус. Їх потрібно отримати протягом 10 днів, з моменту отримання повідомлення. Якщо цього не зробити, лист відправляється того, хто його відіслав. Але адресат за законом вважається обізнаним про його зміст. Тому, з отриманням листів ZK краще не затягувати. Якщо відмовитися від отримання рекомендованої кореспонденції – програєте тільки ви.

У разі, якщо лист не з суду, через 30 днів воно відправиться назад відправнику. Але ви так і не дізнаєтеся про важливе повідомленні від представників державних служб. Щоб забрати послання, вам потрібно взяти з собою паспорт (будь-який інший документ, де є ваші основні дані, наприклад, водійські права). Прибути за адресою поштового відділення. Він зазначений на повідомленні ZK. Заповнити необхідні документи або ж поставити свій підпис і отримати лист.

Що буде, якщо не отримати ZK лист

Багатьох цікавить, що може статися, якщо все-таки не відвідувати пошту і не отримувати рекомендований лист. Це залежить від відправника листа. Якщо ви, наприклад, не отримаєте повідомлення про замовний листі з суду і через півтора тижні воно повернеться назад – ви можете не потрапити на чергове судове засідання. Наслідки цього, швидше за все, знають все.

Рідко, але все-таки трапляється, що листи приходять помилково. Повідомлення про замовний листі ZK може потрапити в поштову скриньку однофамільця. У такому випадку потрібно віднести його до поштового відділення і сказати, що сталася помилка.

Ссылка на основную публикацию