Пошук дублікатів фотографій на комп’ютері

Так уже склалося, що у багатьох користувачів ПК жорсткий диск засмічується непотрібними файлами. Серед них чимало дублікатів фотографій, які займають певний об’єм пам’яті.

З огляду на, що на комп’ютері можуть зберігатися тисячі знімків, пошук і видалення копій вручну – заняття не з приємних. Щоб полегшити собі завдання, можна скористатися спеціальними програмами, які швидко знайдуть все дублікати фотографій.

Способи пошуку однакових фото на диску

Сьогодні є великий вибір програм для пошуку дублікатів файлів будь-якого формату. У плані роботи з зображеннями добре себе зарекомендували такі варіанти:

 • Image Comparer;
 • Similar Images Finder;
 • Duplicate Cleaner;
 • CCleaner.

Такі програми при пошуку враховують не тільки назва файлу, але і ряд інших параметрів, включаючи дозвіл, дату зйомки, обсяг займаної пам’яті та ін.

Спосіб 1: Image Comparer

Це один з найбільш функціональних інструментів для пошуку ідентичних і схожих зображень. Image Comparer знаходить дублі, навіть якщо вони мають різні формати.

Завантажити Image Comparer з офіційного сайту

У використанні програма гранично проста:

 1. У головному вікні натисніть кнопку «створити галерею»І виберіть папку, де зберігаються всі Ваші фотографії. натисніть «ОК».
 2. Тепер визначте місце для збереження галереї, присвоївши їй назву. натисніть «зберегти».
 3. Зверніть увагу, що галерея не є архівом всіх зображень, а включає тільки базу даних з посиланнями на них. Створення галереї дозволить прискорити процедуру пошуку дублів.

 4. Перелік всіх доданих зображень Ви побачите в лівій колонці. Далі потрібно натиснути кнопку «Порівняти всередині відкритої галереї»або F2 на клавіатурі.
 5. Тепер потрібно вказати місце для збереження файлу з результатами.
 6. Після процедури пошуку, з’явиться вкладка «пари зображень». За замовчуванням першими виводяться фото зі схожістю 100%. Для переходу до наступної пари можна використовувати коліщатко миші. Попутно відзначайте непотрібні фотографії.
 7. В кінці відкрийте меню «дії” і натисніть “Видалити всі позначені зображення».

У разі порівняння картинок з меншою схожістю, можна поставити галочку навпроти «виділити відмінності»І на кожній з них будуть відзначатися відмінні деталі.

Зверніть увагу на зелену стрілку. Вона вказує на імовірно кращу за якістю фотографію.

Спосіб 2: Similar Images Finder

Проста і функціональна програма з усім необхідним для пошуку дублікатів фотографій.

Завантажити Similar Images Finder з офіційного сайту

Інструкція з використання така:

 1. Натисніть кнопку “Add Folder»І відзначте одну або кілька папок з фото. Переконайтеся, що навпроти «Scan subfolders»Стоїть галочка.
 2. У списку “Method»Можна вибрати принцип відбору. Оптимальний варіант – “Visual Compare», Коли програма аналізує вміст фотографій. Запустити пошук можна натисканням кнопки «Start Scan».
 3. Увага! Швидкість пошуку копій в будь-який з програм залежить від кількості і ваги зображень.

 4. По завершенню сканування в робочій області програми Ви побачите перелік можливих оригіналів і дублікатів. Останні будуть автоматично позначені галочкою. В інформації про зображення буде вказано їх дозвіл, дата створення, обсяг займаної пам’яті і відсоток схожості. Якщо натиснути на одну з фотографій, внизу відобразиться оригінал і зазначений дубль.
 5. Уважно перегляньте пари фотографій, при необхідності зніміть / поставте галочку. Для видалення вибраних файлів відкрийте контекстне меню і натисніть «Delete».

Спосіб 3: Duplicate Cleaner

Без проблем можна позбутися від непотрібних дублів і за допомогою цієї програми. Вона відрізняється приємним інтерфейсом і широкими можливостями налаштування пошуку.

Завантажити Duplicate Cleaner з офіційного сайту

Знайти однакові фото за допомогою Duplicate Cleaner можна, дотримуючись простий інструкції:

 1. Перейдіть у вкладку «критерії пошуку»І відкрийте«режим зображення».
 2. У блоці «знайти картинки»Можна задати ступінь подібності. Вибравши пункт «Custom», Ви можете вказати це значення в процентах. Також доступний вибір додаткових тегів і параметрів для порівняння.
 3. У блоці «Додаткові параметри»Можна конкретизувати критерії відбору однакових фотографій.
 4. блок «фільтри пошуку»Дозволяє включити або виключити певні дозволи файлів, поставити обмеження на їх розмір і звузити пошук серед фото, створених в певний період.
 5. При необхідності поставте галочки в «Додаткових параметрах пошуку».
 6. Відкрийте вкладку «сканувати шлях», Перейдіть до папки з фото і натисніть кнопку, яка вказує направо, щоб ця папка виявилася в поле пошуку. Залишилося натиснути кнопку «сканувати».
 7. Після закінчення перевірки з’явиться звіт про те, скільки файлів було перевірено і скільки дублікатів знайдено. Його можна закрити, натиснувши відповідну кнопку.
 8. В основному вікні програми буде попарний список однакових файлів. Для зручності включіть режим «Попередній перегляд».
 9. Тепер можна переглядати кожну пару фотографій і відразу відзначати зайву.
 10. Коли все що потрібно буде відзначено, натисніть «видалення файлів».

Спосіб 4: CCleaner

Основне призначення цієї програми – очищення і оптимізація диска, але її можливості включають і пошук дублікатів.

Завантажити CCleaner з офіційного сайту

Для пошуку зайвих фотографій потрібно зробити наступне:

 1. Перейдіть в розділ «сервіс»І виберіть пункт«Пошук дублів».
 2. Розставте галочки, де вважаєте за потрібне, в блоках «Критерій пошуку»І«пропускати файли». З огляду на, що мова йде про картинках, то бажано поставити галочку навпроти пункту «вміст».
 3. Щоб звузити пошук, зніміть галочки з позначення локальних дисків і натисніть «Додати».
 4. натиснувши «огляд», Вкажіть папку з фотографіями, нижче можете прописати формати шуканих файлів і, якщо присутні папки, позначте це в«параметрах». натисніть «ОК».
 5. Натисніть кнопку “знайти».
 6. У звіті однакові файли будуть розташовані разом. Можна проставити галочки вручну або відкрити контекстне меню і натиснути «Виділити все».
 7. Так будуть відзначені всі копії.

  Залишилося натиснути «видалити вибрані»І підтвердити дію.

 8. Програми для пошуку і видалення дублікатів можуть значно заощадити Ваш час при необхідності очистити комп’ютер від зайвих фотографій.

Ссылка на основную публикацию