Портфоліо «Лабораторії Касперського» поповнилося двома десятками патентів

«Лабораторія Касперського» в третьому кварталі 2014 року одержала понад 20 патентів на розроблені їй технології. Відповідні сертифікати видані Федеральною службою з інтелектуальної власності Російської Федерації і Бюро з реєстрації патентів і торгових марок США. Деякі з запатентованих технологій мають вузькоспеціалізоване застосування, інші використовуються у всіх продуктах.

Одна з найбільш цікавих розробок – система динамічної генерації антивірусних баз даних (патентна заявка на неї була подана три з половиною роки тому, однак патент Бюро США було отримано тільки в третьому кварталі 2014 року). Вона дозволяє створювати антивірусну базу даних в залежності від параметрів конкретного користувача комп’ютера. Працює технологія наступним чином: захисне рішення збирає відомості про систему, на підставі яких формулюються фільтри, що дозволяють виключити з баз дані про погрози, які свідомо не зможуть зашкодити конкретного користувача, або ж даних, призначених для неактивних підсистем. Це дозволяє значно скоротити обсяги оновлень, що не тільки прискорює завантаження, але також значно підвищує продуктивність і ефективність рішення, оскільки чим менше база, тим швидше вона обробляється.

Крім цього, «Лабораторія Касперського» отримала патенти на такі передові технології, як:

Система динамічного формування алгоритмів видалення файлів, яка ґрунтується на індивідуальних параметрах цих самих файлів. Такий підхід дозволяє знайти оптимальний баланс між надійністю і швидкістю безповоротного видалення файлу. Технологія застосовується в комплексному вирішенні для домашніх користувачів Kaspersky CRYSTAL.
Технологія, яка визначає причини виникнення інцидентів, пов’язаних з інформаційною безпекою, а також автоматично застосовує заходи для виправлення наслідків і запобігання аналогічних проблем на інших комп’ютерах мережі. Ця розробка успішно застосовується для захисту корпоративних IT-інфраструктур.
Система і спосіб застосування правил контролю пристроїв і додатків при використанні багатофакторної аутентифікації. Вона передбачає використання бездротового транспондера як додатковий фактор аутентифікації. Таким чином, розпізнавання користувача стає можливим, тільки якщо він знаходиться в зоні прийому. В даний момент ця технологія випробовується в декількох прототипах рішень майбутнього.
Система протидії багаторазового використання ліцензійного ключа до програмного забезпечення. Технологія використовується як в домашніх, так і в корпоративних рішеннях «Лабораторії Касперського».
Технологія адаптивної настройки функцій батьківського контролю в залежності від поведінки дитини. Вона передбачає, наприклад, обмеження прав користувача в разі спроби підбору пароля до облікового запису адміністратора або до BIOS, коригування прав в залежності від результатів навчання дитини або ж від інформації, одержуваної від сторонніх доповідачів (наприклад, шкільних вчителів). Технологія буде використана в модулях батьківського контролю в рішеннях «Лабораторії Касперського».
Технологія централізованого управління настройками систем безпеки, встановлених на різних призначених для користувача пристроях. Вона дає можливість користувачу ставити глобальне завдання, а не займатися налаштуванням кожного окремого модуля. Технологія застосовується в системах віддаленого управління захисними рішеннями.
Система для підвищення безпеки установки сконфигурированних настановних пакетів. Її суть полягає в аутентифікації користувача і перевірці конфігурації пристрою, що і дозволяють завершити процес інсталяції. Цю розробку планується інтегрувати в прийдешні корпоративні рішення «Лабораторії Касперського».

«Лабораторія Касперського» постійно розробляє і патентує нові технології захисту інформації. Станом на жовтень 2014 року, компанія має вже 248 патентів в Україні, США, Китаї та Європі, а ще 290 патентних заявок знаходяться на розгляді у відповідних відомствах різних країн.

Ссылка на основную публикацию