PortableApps для запуску portable програм – докладний опис

Чи стикалися ви з ситуацією, брак оперативної пам’яті для запуску програм? Наприклад, у мене таке відбувається, якщо паралельно з 2-3 відкритими додатками запускається Photoshop. Як вирішити цю проблему? Встановіть оболонку для використання портативних програм PortableApps.com. Розглянемо, як це працює.

Для чого це потрібно

Користувачам розробники пропонують використовувати портативні (portable) версії програм. Вони зберігаються на флешці або інших зовнішніх накопичувачах. Запускаються на різних ПК. Виявляється, можна об’єднати використовувані додатки в одну оболонку. Далі з ними працюйте з зовнішнього накопичувача. При цьому не залишається слідів після роботи.

Що це таке

PortableApps.com – безкоштовна оболонка де софт упакований в одному інсталяторі. Робота відбувається зі змінного носія, або жорсткого диска. Сервіс PortableApps пропонує софт для ОС Windows.

Як працює

PortableApps не встановлюється в систему. Інсталюється на флешці, зовнішньому жорсткому диску, хмарі. Налаштування зберігаються в папці програми. Тому не засмічується реєстр і HDD. Portable програми запускаються без установки за допомогою спеціальної оболонки Portableapps.com. Сервіс пропонує встановити додатки, упаковані в інсталятор. З сервісу скачується PortableApps, куди завантажуються і встановлюються потрібні програми. Оболонка упакована в файлі, який скачується на комп’ютер. Є підтримка російської мови.

установка

Переходимо на офіційний сайт сервісу за посиланням: https://portableapps.com/download. Щоб завантажити, натискаємо кнопку «Download». Завантаження почнеться автоматично. Доступна platform версії 14.4.3. Далі запускаємо «exe» файл подвійним кліком мишкою. Вибираємо установку російською. Погоджуємося з ліцензією. Буде запропоновано три варіанти установки:

  1. Нова. Платформа завантажиться на флешці, ПК або хмарі;
  2. оновлення;
  3. Інше розташування. Виберіть папку для установки.

У новому вікні виберіть варіант установки платформи. Виберіть місце інсталяції, створіть для неї папку на HDD. Я виберу установку на флешку в папку «Portable».

Додавання

Коли інсталяція завершиться, при першому запуску відкриється вікно для створення портативних програм за допомогою даної оболонки. Тут софт для зручності розподілений по розділах. Утиліта пропонує користувачам 300 додатків. Є підкатегорії, які підказують спеціалізацію програми. Вказані розміри інсталяційних файлів, місце яке займе софт після установки. Враховуйте це якщо завантаження відбувається на флешку, інакше не вистачить місця. Встановіть галочки напроти потрібних додатків, натисніть «Далі». Почнеться завантаження і установка. Після завершення натискаємо «Готово».

Налаштування

Утиліта відображається в системному треї. При кліці по іконці відкриється вікно з встановленими додатками. Знизу відобразиться індикатор, який показує, скільки залишилося вільного місця. Праворуч розташовані розділи: «Документи», «Відео», «Музика». Клікнувши по ним станеться перехід до папки, де встановлений PortableApps. Розділ «Перегляд» відкриє диск з утилітою. Використовуйте розділ «Архівація» для створення резервної копії з встановленим софтом. Оновлення відбуваються в розділі «Додатки». Перевірте наявність нових версій. У вікні «Налаштування» налаштуйте відображення за власним смаком. Виберіть тему оформлення.

запуск

Ярлик PortableApps розміститься в системному треї, якщо інсталяція відбувалася на HDD. При установці на флешку, він з’явиться в треї після її підключення. Наступний спосіб завантаження -відкрити папку зі встановленою оболонкою, далі натисніть файл «Start». Якщо програми запускаються з папки, тоді вони працюватиме незалежно від оболонки. Найзручніше при відкритті клікнути по додатком. Велика частина софта русифікована. Також запуск відбувається при натисканні правою кнопки миші по іконці в системному треї.

видалення

Клацніть по програмі правою кнопкою миші, далі «Видалити». Можна по-іншому. Відкрийте в провіднику папку з непотрібною програмою і видаліть її. Далі натисніть «Додаток» – «Оновити», щоб зникла її іконка.

оновлення

Переходимо «Додаток» – «Перевірка оновлень». Працює так, що софт оновлюється до стабільних версій. Тепер не доведеться самостійно шукати оновлення. Вони оновляться з оболонки.

< h3>Додавання інших програм

Якщо ви не знайшли потрібну утиліту додайте її вручну. Перенесіть її в папку «PortableApps». Натисніть «Оновити».

Деякі додатки додають кілька значків. Це відбувається тому що оболонка додає всі файли розширення «exe». Наприклад, 32 або 64 бітна версія. Щоб не заплутатися залиште потрібний ярлик. Інший приберіть. Клацніть по ньому правою кнопкою миші, далі «Приховати».

висновок

Чи використовуєте оболонку PortableApps для запуску переносного софта. Періодично її оновлюйте. Зручно використовувати при роботі на слабомощна ПК. Виберіть не часто використовуваний софт і додайте його в оболонку.

Ссылка на основную публикацию