Порт принтера. Що це таке, як його визначити і який порт вибрати.

Досить часто користувачам комп’ютерів і друкує оргтехніки доводиться стикатися із завданням про те, як визначити порт принтера. Вирішити її під силу будь-якому новачкові, тим більше для цієї мети не потрібно шукати і встановлювати якесь спеціальне програмне забезпечення. Таким чином, визначити usb порт можна за допомогою стандартних засобів самої операційної системи Windows.

Послідовність дій

Отже, якщо ви вирішили визначити порт принтера, то в першу чергу потрібно сказати про те, що багато застарілі девайси подібного типу використовують для організації підключення т.зв. LPT-порт. Що стосується пристроїв з USB, то їх переважна більшість має підтримку опції, іменованої Plug&Play (дослівний переклад «включив і грай / працюй»). Ця функція призначена для того, щоб швидко визначати і конфігурувати пристрої в ПК і інших технічних пристроях. Це говорить про наявність автоматичного режиму настройки для принтерів такого стандарту у операційної системи Windows.

  • Щоб дізнатися порт, до якого підключений принтер, вам потрібно викликати головне меню системи шляхом натискання на кнопку «Пуск». Серед усього списку пристроїв знайдіть пункт з принтерами і факсами і клікніть на нього.
  • У переліку, що відкрився пристроїв знайдіть значок і найменування принтера, яке використовується для друку, і натисніть на нього правою кнопкою миші, щоб відобразити контекстне меню девайса. Серед усього списку знайдіть пункт «Властивості».
  • У діалоговому вікні властивостей девайса перейдіть у вкладку з портами. Там визначте порт, який використовується для принтера.
  • Щоб встановити нову друкує оргтехніку на свій ПК, який працює під управлінням операційної системи Windows, вам слід відкрити через «Пуск» меню «Панель управління» і клікнути на «Принтери та інші пристрої» (актуально для Windows XP). Потім відкрийте підрозділ зі списком принтерів.
  • У лівій панелі нового вікна вам потрібно відшукати опцію, яка відповідає за установку нового обладнання. Знайшовши її, клікніть по ній подвійним клацанням і, пропустить перший діалогове вікно установки, натисніть на «Далі».
  • Знайдіть рядок під назвою «Локальний принтер» в новому вікні майстра установки і застосуєте до неї прапорець. Зачекайте, поки система в автоматичному режимі визначить підключений до ПК девайс. Якщо ж майстру не вдасться знайти модуль, що відповідає за підключення оргтехніки, то клікніть на «Далі» у відповідному вікні і перейдіть до рядка «Використовувати порт». В її випадаючому меню вам слід натиснути на «LPT1». В кінці збережіть всі внесені зміни і виконайте всі ті рекомендації, що будуть відображатися далі у вікні майстра.

Крім усього вищеописаного потрібно відзначити, що ті друкують устрою, які використовують порти, які не є USB / COM / LPT, можуть переадресовуватися в мережі тільки в тому випадку, якщо на локальному ПК встановлена ​​Windows Server 2003. Змінити цю ситуацію можна буде тільки в тому випадку , якщо в запису реєстру операційної системи буде зроблено відповідну зміну.

Ще кілька корисних порад

Щоб позначити встановленому принтеру посилання на «справжній» девайс в мережі, вам потрібно відкрити його властивості і натиснути на «Порти». Далі клікніть на кнопку, за допомогою якої можна додати новий порт. Серед списку, що з’явився вам потрібно вибрати Local Port, після чого натиснути на «Новий порт». За допомогою таких простих дій ви можете без проблем додавати нові порти і користуватися расшаренним девайсом, який підключений до іншого ПК в локальній мережі.

Потрібно відзначити, що далеко не всі порти мають однаковою частотою і напругою, яке необхідно для того, щоб забезпечити швидкий прийом даних для друку документів.

Не рекомендується підключити USB-кабель за допомогою подовжувача портів USB. Справа в тому, що таким чином буде губитися як потужність, так і інтенсивність сигналу. В результаті цього принтер буде отримати слабкий сигнал, що негативним чином позначиться на його роботі. Найчастішими симптомами того, що принтер не з’єднається з основними портами ПК безпосередньо полягають в значних затримках при роботі пристрою або повільної друку. Також в цьому випадку характерно зникнення завдань друку, що безпосереднім чином пов’язано з поганим або постійно уривчастим сигналом, що передається через подовжувач.

Підключити принтер до персонального комп’ютера найкраще через ті порти, які перебувають на самій материнській платі ПК. Але в цьому випадку вам потрібно звернути увагу на те, що далеко не всі порти комп’ютера безпосередньо розташовані на його матплата. Підключення деяких з них здійснюється за допомогою внутрішнього кабелю, що, в свою чергу, може трохи сповільнити роботу принтера.

Ссылка на основную публикацию