Порівняння пошукових систем Google і Яндекса: що краще

У російськомовному сегменті інтернету сьогодні конкурують дві основні пошукові системи – Яндекс від вітчизняних розробників і Google – пошукових розроблений в США. У обох сервісів є як свої переваги, так і деякі недоліки. В ході статті постараємося розглянути і порівняти основні особливості роботи цих пошукових систем.

Стартова сторінка

Перше, що бачить користувач під час запуску будь-якої пошукової системи – це її стартовою сторінку. Власне, ця сторінка і справляє перше враження на користувача.

У Google – це мінімалістичний сторінка, де представлений логотип компанії, пошуковий рядок і дві кнопки. Також у верхній частині винесені інші керуючі елементи, за допомогою яких ви можете отримати доступ до інших сервісів Google або перейти в свій профіль в цій системі. Розташування елементів на головній сторінці Google досить зрозуміло, нічого не відволікає. Правда, деякі користувачі можуть випробувати труднощі, так як певні кнопки інших сервісів системи приховані.

Ситуація з головною сторінкою Яндекса прямо протилежна Google. На сторінці, крім декількох керуючих елементів і пошукового рядка представлені блоки з різною інформацією. Майже всю верхню частину займає блок з новинами і рекламою, як правило, продуктів від самих же Яндекс. Тут же користувач може дізнатися актуальну ціну на нафту і курси валют. У правій частині розташовані блоки з призначеної для користувача інформацією – кількість листів на пошті, грошей в Яндекс Гаманці, рекомендації, обговорення по району проживання користувача. Під пошуковим рядком ви можете бачити великий рекламний блок, а під ним дані про стан доріг, погоду.

Також головна сторінка Яндекса можете перегортати. Нижче будуть розташовані прем’єри фільмів, статті з Яндекс Дзена і багато іншого. У порівнянні з тим же Google головна сторінка Яндекса сильно перевантажена інформацією і рекламою, яка більшості користувачів не цікава.

Інтерфейси пошукових систем

Інтерфейс пошукової видачі Google все так же мінімалістичний, як на його головній сторінці. Сторінка максимально однотонна, що може як спростити вивчення контенту видачі, так і ускладнити його в залежності від індивідуальних особливостей користувача. Також користувачі відзначають, що дизайном зручно користуватися як під час користування пошукача, так і при використанні будь-яких додаткових інструментів.

Пошукова рядок у видачі Яндекса займає невеликий простір нагорі, як і в Google. Нижче розташовується реклама, а ще нижче ви можете бачити безпосередньо результати пошукової видачі. Блоки розташовані дуже зручно, що дозволяє вам без проблем вивчати вміст сайту. В інтерфейсі використовуються контрастні квіти, що не завжди зручно деяким категоріям користувачів.

Власне, інтерфейс Google і Яндекс однаково зручний для основної маси користувачів.

Розташування реклами

Обидві пошукові системи розміщують на своїх майданчиках рекламу, але роблять це трохи по-різному. В обох випадках ви зможете бачити контекстну рекламу у видачі по пошуковому запиту. Зазвичай це перші три-п’ять результатів, що відповідають вашому запиту. І у Google, і у Яндекса під такими результатами буде позначка «Реклама».

Правда, Google трохи чистіше в плані реклами, ніж Яндекс. Наприклад, на головній сторінці у Яндекса є блоки з рекламою, а у Google немає. Схожа ситуація і зі сторінками пошукової видачі. В Google присутні тільки результати контекстної реклами – перші 3-5 позицій з пошуку. В Яндексі крім цих рекламних варіантів пошукової видачі ви зможете бачити банери в правій частині вікна.

Варто відзначити, що реклама ні в якому пошуковику не заважає користувачеві. Найчастіше оголошення, які показуються вам відповідають вашим же інтересам. Наприклад, раніше ви шукали сервіси по ремонту пральних машин, так і та й інша системи будуть показувати вам рекламні оголошення з цими сервісами. Також сама реклама має ненав’язливий характер і практично не відволікає від вивчення контенту.

додаткові інструменти

І у Яндекса, і у Google є додаткові сервіси та інструменти, які виявляються корисними в пошуку. На сайті пошукової видачі Google користувач може переглянути зображення за своїм запитом, товари, місця на карті, відеоролики, новинні заголовки і багато іншого. Типи шуканого матеріалу можна сортувати за допомогою спеціального меню, розташованого під пошуков
им рядком.

У Яндекса додатковий функціонал має практично аналогічний характер. Тут ви можете виключати деякі типи пошукової видачі. Обидві пошукові системи не соромляться нав’язувати свої дочірні сервіси, наприклад, сервіс карт або підбору товарів. Правда, це можна пробачити, так як вони дозволяють урізноманітнити результати видачі і швидше знайти те, що потрібно.

Додаткові настройки пошуку

При необхідності в обох сервісах налаштовуються додаткові фільтри пошуку, які дозволяють швидше знайти потрібний контент. У випадку з Google параметри для додаткового пошуку винесені на окрему сторінку, тому користуватися ними не так зручно. Однак цей недолік з лишком компенсується кількістю полів, що дозволяє значно звузити результати видачі.

Що ж стосується Яндекса, то тут представлено всього кілька додаткових полів, які можна викликати під пошуковим рядком. Користуватися цією функцією набагато зручніше, ніж в Google. Правда, невелика кількість полів для уточнень не завжди дозволяє правильно звузити результати видачі.

Пошук голосом

Google першими запустили свій сервіс пошуку по голосовому запитом. Такий варіант пошуку інформації доступний як користувачам персональних комп’ютерів, так і смартфонів. Деякі слова або виразу можуть незначно спотворюватися, але в цілому серйозних недоліків в роботі голосової системи пошуку не було помічено. Варто розуміти, що на якість обробки може впливати якість вашого мікрофона або того, який вбудований в пристрій. Якщо у вас немає мікрофона або іншого способу введення голосової інформації, то і скористатися голосовим уведенням ви не зможете.

Що до голосового пошуку Яндекса, то він з’явився значно пізніше свого аналога від Google. Тут робота з запитами російською мовою краще, ніж у конкурента, правда, критичних відмінностей в якості немає. Для того, щоб скористатися системою голосового введення від Яндекса вам буде потрібно тільки натиснути на спеціальну кнопку.

Результати пошукової видачі

Схема побудови видачі результатів відрізняється на обох сервісах. Наприклад, у Google представлений тільки заголовок знайденого результату, посилання на сторінку і короткий опис. Багато користувачів відзначають, що інформації, яка видається в результатах мало через що людині, незнайомому з темою і веб-ресурсами по ній, доводиться «тикатися» по сайтам практично в сліпу. Додатково ситуація ускладнюється тим, що сайти, які потрапили в видачу практично ніяк не індивідуалізовані.

Протилежним чином ситуація з Яндексом. Результати в видачі мають більш докладний опис. В першу чергу в видачу потрапляють сайти, авторитетні або в даній тематиці, або самі по собі. У кожного сайту у видачі присутній іконка, більш розширений опис іноді навіть смайлики і інші позначки. Це дозволяє краще фільтрувати пошук і не «тикатися» в сліпу.

якість пошуку

У Google значно більше охоплення, тому результатів він дає більше, ніж Яндекс. Також у обох систем відрізняються пошукові алгоритми. Результати видачі в пошуковій системі Google значно швидше оновлюються, тому актуальну і нову інформацію ви будете отримувати швидше. Однак нова інформація не означає, що вона більш якісна і достовірна. Також велика кількість результатів видачі може ускладнити пошук потрібного варіанта.

Читайте також: Сервіси пошуку по картинці Розпізнавання осіб по фото онлайн, як це працює Як знайти людину за профілем в Facebook (Фейсбук) Яндекс пошук по картинці з мобільного телефону

Яндекс працює схожим чином, правда, база сайтів у нього обмежена тільки російськомовним сегментом. Всі важливі і корисні для вас результати швидше за все будуть перебувати у верхній частині видачі. Єдиним несуттєвим недоліком пошуку за допомогою Яндекса є просування в видачі результатів своїх власних сервісів.

В даний момент обидва пошуку мають високу популярність на території України і СНД. Правда, варто враховувати, що Яндекс спочатку розроблявся під російську аудиторію, а Google більше націлений на глобальний ринок. Звідси виходять деякі переваги і недоліки обох пошукових систем.

Ссылка на основную публикацию