Популярні програми для windows 10: вбудовані і сторонні

Програми для Windows 10 стали затребуваним об’єктом пошуку, вивчення, складовими всіляких рейтингів і оглядів.

Якщо говорити про те, які програми для комп’ютера найпотрібніші і корисні, відразу слід застерегти: тут багато що залежить від смаку, переваг, від того, кому які програми потрібні в роботі і т. Д.

Існує певний набір додатків, необхідних для кожного користувача, без яких жоден комп’ютер або ноутбук не буде забезпечений базовим набором важливих функцій, таких як:

 • складання, читання і зберігання документів;
 • перегляд зображень і відеофайлів;
 • відтворення звукових файлів;
 • робота з камерою;
 • навігація в мережі інтернет;
 • ip-телефонія, голосова та відеозв’язок;
 • скачування файлів з інтернету;
 • пошук і оновлення драйверів;
 • безпеку.

Є й інші різновиди програм, які не входять в обов’язковий список, але кожна з них теж може мати багатомільйонний коло користувачів. Сюди відносяться всілякі графічні редактори, ігрові програми, програми для настройки, оптимізації і очищення комп’ютера, редагування аудіо- та відеофайлів, для запису дисків і ряду інших завдань.

Це найнеобхідніший програмний софт, з якого будь-який користувач починає оснащення своєї операційної системи.

Деякі з додатків бувають встановлені в ній заздалегідь. Не є винятком і десятий виндовс, як на комп’ютерному сленгу часто називають ОС Windows 10.

Короткий огляд програм, встановлених в Windows 10

Набір додатків, що поставляється разом з операційною системою, навряд чи можна назвати багатим, але корисний софт в ній все-таки є.

Почати варто з новинки, яка з’явилася саме в цій версії Windows – браузера Microsoft Edge. Ця нова розробка виробника операційної системи залишає гарне враження: швидкий старт, хороша швидкість роботи, чуйний інтерфейс, комфортність перегляду, зручне меню і настройки. Правда, для повноцінної конкуренції і лідерства серед браузерів поки не вистачає підтримки розширень. Проте думається, що якщо Microsoft буде продовжувати розвиток свого браузера, і не буде ставитися до нього, як до сумнозвісного İnternet Explorer, майбутнє Microsoft Edge може обіцяти відмінні перспективи.

Internet Explorer в операційній системі теж є, однак він досить далеко захований.

Знайти його можна через рядок пошуку на панелі завдань, або в папці C: \ Program Files \ Internet Explorer \ (потрібний для запуску файл називається “iexplore.exe”). Останні версії цього браузера були напрочуд гарні і функціональні, проте на той час репутація його була настільки сильно зіпсована, що мало хто захотів до нього повертатися і використовувати заново.

Інша перспективна розробка, яка з’явилася в Windows 10 – голосовий помічник Cortana (Кортан), який по голосовій команді виконує дії на комп’ютері і в інтернеті. На жаль, програма поки працює далеко не на всіх мовах і в обмеженій кількості регіонів, зокрема, вона недоступна для розмовляють російською і мовами країн СНД. Ті, хто добре знає англійську, можуть користуватися нею, змінивши в настройках системи основна мова і регіон (наприклад, на США або Великобританії). Підтримка російської мови очікується в найближчі роки. Подібні програми були перш розроблені для мобільних телефонів, але для комп’ютерних операційних систем це новинка.

Інші корисні програми, встановлені в операційній системі, фактично є повторенням софта, наявного в попередніх версіях Windows, і не містять істотних змін. Це не зменшує їх достоїнств і значущості. До їх числа відносяться:

 1. Графічний редактор Paint.
 2. Текстовий редактор Блокнот (Notepad).
 3. Додаток Ножиці для скріншотів.
 4. Програвач Windows Media.
 5. Додатки Photos, Camera, Calendar, Calculator.
 6. Захисник Windows.

Сторонні програми для Windows 10

Більшу частину програмного софта доводиться встановлювати на комп’ютер окремо від операційної системи відповідно до своїх потреб і вподобань. Благо не бракує в додатках і розробках для будь-якої версії виндовс, в тому числі і для десятки. Напевно, немає потреби розбирати навіть малу частину всього софта, який призначений для Windows 10, але варто згадати найкращі і найнеобхідніші програми, без яких роботу на комп’ютері важко уявити.

Наприклад, архіватори. Хороших варіантів тут багато, але лідером по праву є програма WinRar. Вона прекрасно справляється з усіма необхідними завданнями, працює з будь-якими архівами, має зрозумілий інтерфейс і добре знайома більшості користувачів. З інших популярних архіваторів можна відзначити 7-Zip і Universal Extractor, які також відрізняються простотою, функціональністю і можливістю роботи з усіма типами архівів.

Офісні програми

Для роботи з файлами PDF найбільш поширеною є програма Adobe Reader. Вона має приємний, доступний і звичний для багатьох інтерфейс і відмінно справляється зі своїми функціями. Недоліком її можна вважати досить часті і великі за обсягом оновлення, що є не найкращим варіантом для користувачів з обмеженим трафіком. У цьому випадку в якості гарною альтернативи можна порадити Foxit Reader або Sumatra PDF, які відмінно підходять для роботи з даним форматом.

Для операцій з документами в форматах doc або docx, таблицями та презентаціями на першому місці стоїть знаменитий Microsoft Office – офісний пакет від розробника операційної системи Windows. Він платний, хоча не є секретом, що в реальності далеко не всі користувачі чесно платять за його використання. Останні три версії – це Microsoft Office 2010, 2013 і 2016, і будь-яка з них може бути встановлена ​​на десятий виндовс.

Найбільш популярні і кращі програми, що входять до складу даного пакета – Word, Excel, PowerPoint і Outlook, а більшість інших не всім знайоме.

Графічні редактори

Звичайно, лідером тут є знаменитий Adobe Photoshop, що дозволяє робити з фотографіями все, що тільки прийде в голову. Є й інше відоме додаток – CorelDraw Graphic Suite, в якому з’явилися розширена підтримка Windows 10 з мультидисплейний режимом перегляду та підтримкою моніторів 4K. Однак ці програми хороші головним чином для просунутих користувачів, що володіють серйозними навичками в сфері редагування фотографій. Для більшості звичайних користувачів хорошим варіантом буде програма Paint.Net, що володіє дещо більшими можливостями, ніж графічний редактор Paint, встановлений в самій операційній системі.

Що стосується програм для запису дисків, то довгі роки лідерство в цій сфері міцно утримує Nero, незважаючи на присутність багатьох інших відомих додатків. Якщо когось бентежить те, що програма досить громіздка і платна, то у неї є безкоштовні Micro версії, оснащені всім необхідним для запису без безлічі інших функцій. Останні з повних версій Nero, а також всі версії Nero Micro прекрасно сумісні з Windows 10.

Додатки для роботи з драйверами

Існує багато програм для пошуку та оновлення бази драйверів через інтернет, проте, чесно кажучи, потреба в них невелика, оскільки шукати драйвера в онлайн-режимі вміє і сама операційна система (або можна зробити це через Диспетчер пристроїв). Зовсім інша справа – програма, що містить в готовому вигляді всю необхідну базу, яку варто просто запустити, і вона сама все налаштує і встановить. Така програма на сьогоднішній день тільки одна – це DriverPack Solution, розроблена молодим програмістом Артуром Кузяковим.

Остання офлайн-версія важить цілих 12 гігабайт, що не дивно, адже вона містить в собі мільйони драйверів, багато інших корисних програм і утиліт.

Працює без інтернету, що може бути корисно в ряді випадків, наприклад: якщо немає мереж для підключення, мережевий трафік сильно обмежений, або не виявлені мережеві драйвера після форматування комп’ютера і т. Д.

Програми для роботи з камерою

Стандартний додаток для роботи з веб-камерою, вбудоване в операційну систему, може сподобатися любителям «рідного» софта Microsoft, але має обмежений функціонал, а тому потреба в сторонніх програмах виникає досить часто. Для відео-спілкування через веб-камеру можна рекомендувати хорошу безкоштовну програму Webcamoid, повністю сумісну з десяткою. Для організації відеоспостереження і трансляції через інтернет підійде інше безкоштовний додаток – Xeoma. Є багато інших дуже хороших програм для роботи з веб-камерою, наприклад Cyberlink YouCam або WebCamMax, але більшість з них або платні, або умовно-безкоштовні з обмеженнями по часу.

Програми для скачування файлів з інтернету

Існують різні програми для скачування з звичайних сайтів і торрентів. Для стандартних завантажень дуже популярний Internet Download Manager завдяки безлічі корисних функцій, «інтелектуальності» і високій швидкості скачування. Він платний, хоча слід зазначити, що далеко не кожен користувач вважає за краще чесно платити за софт. Безкоштовні аналоги теж є, але не всі вони сумісні з десятою версією виндовс. Кращий варіант тут – відома програма Download Master, що володіє хорошим функціоналом і швидкістю.

Для скачування з торрент-мереж нестачі в безкоштовних додатках немає: uTorrent, MediaGet, BitComet і багато інших. Окремо варто виділити програму BitComet через можливостей роботи як з торрентами, так і зі звичайними протоколами.

Месенджери і програми ip-телефонії

Найпопулярніший в світі месенджер Whatsapp знайшов, нарешті, офіційну версію для Windows. Однак вона не є самостійною і прив’язана до версії для телефону, а тому вимагає зберігати включеним мобільний пристрій. На відміну від нього Viber в своїй Windows-версії вимагає тільки підтвердження номера, після чого може працювати незалежно від андроїд-смартфона. Не можна обійти увагою і Skype. Поява численних конкурентів не могло не відбитися на популярності програми, проте значимість свою вона не втратила. З телефоном або з номером може статися всяке: може загубитися або вийти з ладу, а Skype є Skype – в будь-якому місці в світі, в будь-якому інтернет-кафе можна увійти в свій аккаунт і спілкуватися з рідними та близькими.

Варто сказати і про те, де у властивостях системи можна знайти програми за замовчуванням Windows 10, щоб змінювати і налаштовувати їх на свій розсуд.

Ця функція в десятці кілька ускладнена. У попередніх версіях ОС це можна було зробити в налаштуваннях самих програм або через властивості будь-якого файлу. Зараз зробити це можна через розділ Пуск-Параметри комп’ютера-Система-Додатки за замовчуванням.

Поки живе і вдосконалюється операційна система Windows, разом з нею розвивається, оновлюється і вдосконалюється всілякий програмний софт на всі випадки життя. Це закономірно: програмне забезпечення дає «життя» комп’ютера і забезпечує його продуктивність, без чого він не може виконувати свої основні функції і бути корисним для широкого кола користувачів.

Ссылка на основную публикацию